Jak wyczyścić ostatnio oglądane na Roku

Dzięki Roku zyskujesz dostęp do szerokiej gamy kanałów, ponad 3000 z nich w chwili pisania tego tekstu. Oczywiście możesz się zastanawiać, jak usunąć listę ostatnio oglądanych programów i kanałów.

Jak wyczyścić ostatnio oglądane na Roku

W przeciwieństwie do YouTube, Netflix lub Amazon Prime Video, Roku nie ma sekcji „Ostatnio oglądane”, w której można wyświetlić wszystkie treści, które oglądałeś w przeszłości. Najpopularniejsze kanały (takie jak te wymienione wcześniej) mają możliwość przeglądania i usuwania historii oglądania.

Tak więc, jeśli przesyłasz strumieniowo treści na urządzeniu Roku lub koncie Roku, jak usunąć wszystkie ślady?

Czytaj dalej, aby uzyskać wyjaśnienie, a także wskazówki dotyczące dodawania i usuwania kanałów.

Czyszczenie ostatnio oglądanej historii

Chociaż Roku prawdopodobnie robi notatki na temat tego, co oglądasz, informacje te nie są publiczne i nie ma czegoś takiego jak „ostatnio oglądane” lub „historia oglądania” na urządzeniach Roku. Wszystko, co możesz zrobić, to usunąć kanał i nikt nie będzie wiedział, że kiedykolwiek coś na nim oglądałeś.

Po co dodawać kanały?

Odpowiedź na to jest dość prosta: wykorzystać pełny potencjał urządzenia Roku. Jeśli nie zainstalujesz kanału Showtime, nie będziesz mógł przesyłać strumieniowo treści Showtime. Jeśli nie zainstalujesz HBO Now, nie będziesz mógł przeglądać treści dostępnych w HBO Now.

To samo dotyczy każdej innej usługi przesyłania strumieniowego, Hulu, Amazon Video, Sling, a nawet YouTube. Jak wspomniano wcześniej, to dosłownie jak instalowanie aplikacji na smartfonie.

Dodawanie kanału

Istnieje wiele sposobów na dodanie żądanego kanału. Najprostszym i najprostszym sposobem byłoby nawigowanie do Dom, używając pilota Roku i przeglądając dostępną listę kanałów, właśnie tam.

ostatnio oglądany rok

Prawdopodobnie od razu zobaczysz najpopularniejsze i prawdopodobnie będziesz musiał przewinąć w dół, aby znaleźć te, które są mniej popularne. Minusem tej metody jest to, że nie wszystkie kanały będą tutaj wyświetlane i nie będziesz mógł wpisać tego, którego szukasz.

Innym sposobem dodania kanału jest powrót do ekranu głównego i przewinięcie w dół, aż dojdziesz do Kanały strumieniowe wejście. To najlepszy sposób na przeglądanie kanałów na Roku. Dostępnych jest wiele kategorii, takich jak polecane, nowe, dostępna zawartość 4K UHD, najlepsze bezpłatne, najpopularniejsze, polecane przez Roku itp. Możesz także przeglądać kanały według gatunków, takich jak filmy i telewizja, gry, wiadomości itp.

Na tej liście znajdziesz Wyszukaj kanały opcja. Jeśli nie możesz znaleźć kanału, którego szukasz, wybierz tę opcję i wpisz odpowiednią nazwę.

Po znalezieniu żądanego kanału podświetl go, a następnie wybierz Dodaj kanał. Powinno to automatycznie zainstalować kanał na odtwarzaczu Roku. Jeśli utworzyłeś pinezkę dla swojego urządzenia Roku, zostaniesz poproszony o jego wprowadzenie. Wpisz go w razie potrzeby i wybierz „Dodaj kanał.’ Powinieneś być w stanie zobaczyć dodany kanał na ekranie głównym.

Roku

Możesz też dodać kanał za pomocą aplikacji mobilnej Roku. Przejdź do Sklep kanału i znajdź kanał, który chcesz dodać. Wybierać Dodaj kanał i to wszystko!

Usuwanie kanału

Usunięcie kanału jest znacznie prostsze niż jego dodawanie. Po prostu przejdź do ekranu głównego, wybierz Domi znajdź kanał, który chcesz usunąć, przewijając listę. Teraz zamiast po prostu wchodzić na kanał, naciśnij gwiazdkę lub * na pilocie Roku. Przewiń w dół do Usuń kanał opcję i wybierz ją. Potwierdź, a kanał zostanie usunięty.

Jeśli subskrybujesz kanał, musisz najpierw anulować subskrypcję, a następnie go usunąć. Aby to zrobić, przejdź do danego kanału i naciśnij gwiazdkę (*) na pilocie. Iść do Zarządzaj subskrypcją, a następnie wybierz Anuluj subskrypcjei potwierdź. Po anulowaniu subskrypcji ponownie naciśnij przycisk gwiazdki i zapoznaj się z instrukcjami dotyczącymi usuwania kanału z góry.

Listy i kanały

Dodawanie i usuwanie kanałów Roku jest dość proste i proste. Ich usunięcie jest jeszcze łatwiejsze. To jeden z powodów, dla których Roku jest tak popularne – jest bardzo proste i nie przyprawia o ból głowy. Ponadto nie ma żadnych nieznośnych list „ostatnio obserwowanych”, które mogłyby powiedzieć Twojej rodzinie, że w zeszły weekend oberwałeś Seks w wielkim mieście.

Przestań obserwować filmy i programy

Jedną z fajnych rzeczy na platformie Roku jest to, że wszystkie Twoje treści znajdują się w jednym miejscu, ale do tego system pozwoli Ci śledzić ulubionych artystów, filmy i rozrywkę.

Sekcja „Mój kanał” Roku pokaże Ci wszystkie treści, które śledziłeś. Jeśli chcesz usunąć te elementy za pomocą pilota i przejdź do sekcji „Mój kanał”. Przewiń listę, a po dotknięciu filmu musisz jeszcze przewinąć, aby kliknąć opcję „Przestań obserwować ten film”.

Możesz także wyszukać treści, które wyszukiwałeś w przeszłości. Użyj opcji wyszukiwania, aby zlokalizować artystę, tytuł, reżysera lub cokolwiek, czego szukałeś, po kliknięciu odpowiedniego wyboru kliknij przycisk przestań obserwować.

Często Zadawane Pytania

Czy Roku śledzi moją historię oglądania?

Chociaż nie możemy być pewni, czy Roku rzeczywiście śledzi Twoją historię oglądania, z pewnością nie wyświetlają jej, aby ktokolwiek mógł ją zobaczyć. Jeśli chcesz usunąć swoją historię oglądania, musisz przejść do kanału, na którym go oglądałeś, i stamtąd go usunąć.

Czy mogę usunąć ostatnio oglądane kanały?

Jeśli używasz aplikacji Roku jako pilota lub włączysz urządzenie Roku, prawdopodobnie zauważysz opcję ostatnio oglądanych kanałów. Niestety nie ma możliwości usunięcia tego poza całkowitym usunięciem kanału.

Czy kiedykolwiek wystąpiły problemy z dodawaniem lub usuwaniem kanału Roku? Jak podoba Ci się dotychczasowe doświadczenie z Roku? Omów to i wszystko inne związane z Roku w sekcji komentarzy poniżej.