Jak wyczyścić ostatnio oglądane w Disney Plus

Disney Plus został wydany 12 listopada 2019 r., a premiera przebiegła w większości gładko. Ale ponieważ miliony ludzi zaczęły korzystać z usługi już pierwszego dnia, należało się spodziewać pewnych usterek i problemów systemowych.

Jak wyczyścić ostatnio oglądane w Disney Plus

Na przykład dla wielu użytkowników sekcja Ostatnio oglądane nie istniała przez kilka dni. Jednak funkcja powróciła i oczywiście wielu chciałoby wiedzieć, jak usunąć z niej niechciane elementy. Zobaczmy, jak to się robi. Dodatkowo, istnieje kilka wskazówek dotyczących najlepszych treści dostępnych na platformie.

Zacznij od rejestracji

Zanim zaczniesz przesyłać strumieniowo swoje ulubione filmy Disneya w Disney Plus, musisz założyć konto. Zacznij od zarejestrowania się tutaj na bezpłatny tygodniowy okres próbny lub zdobądź swoje ulubione filmy, programy i sport za jedną niską cenę, łącząc Disney Plus, Hulu i ESPN Plus właśnie tutaj!

Usuwanie ostatnio obserwowanych

W przeciwieństwie do Hulu czy Netflix, Disney+ nie dodał jeszcze sekcji historii oglądania, a nawet opcji usunięcia historii oglądania. Jest to szczególnie niefortunne, ponieważ podobnie jak inne platformy, Disney+ wydaje rekomendacje na podstawie Twoich wcześniejszych wyborów.

Tak więc, bez możliwości usunięcia historii oglądania, co możesz zrobić, aby dostosować swoje wybory Disney+.

Usuń zawartość listy obserwowanych

Mimo że dodano listę „Ostatnio obserwowane”, firma nie dodała jeszcze opcji usuwania treści. Możesz jednak usunąć elementy ze swojej listy obserwowanych. Aby dokonać rozróżnienia, musisz dodać elementy do swojej listy obserwowanych przedmiotów, które możesz chcieć obejrzeć później. To po prostu ułatwia wyszukiwanie treści, które chcesz obejrzeć (zwłaszcza jeśli masz dzieci, które oglądają ten sam film w kółko).

Aby usunąć zawartość z listy obserwowanych, wykonaj następujące czynności:

Uruchom Disney Plus na swoim urządzeniu i przejdź do listy obserwowanych u góry interfejsu.

Znajdź element, który chcesz usunąć i naciśnij przycisk „Znacznik wyboru” w rogu jego miniatury. Spowoduje to usunięcie go z Twojej listy.

Będzie to działać przez większość czasu, ale czasami może się zepsuć, uniemożliwiając usunięcie określonego elementu. Być może będziesz musiał spróbować kilka razy, ale w końcu to zadziała.

Obejście

Ponieważ nie możesz usunąć swojej historii oglądania Disney+, musisz znaleźć kilka obejść, aby kontrolować sugerowane treści. Podobnie jak inne platformy streamingowe, Disney+ umożliwia tworzenie indywidualnych profili.

Nie tylko powinieneś skonfigurować indywidualny profil dla każdego użytkownika, ale możesz także usuwać i dodawać profile według potrzeb. Żeby było jasne, pierwszy profil jest profilem głównym. Jeśli jesteś szczerze zniechęcony brakiem możliwości usunięcia wcześniej obejrzanych treści, zrób tak:

Uzyskaj dostęp do Disney+ i kliknij ikonę swojego profilu w prawym górnym rogu.

Następnie dotknij „Edytuj profil”.

Następnie dotknij ikony „+” na środku ekranu.

Teraz masz zupełnie nowy profil go-to. Kiedy będziesz gotowy do usunięcia historii oglądania, usuń profil i załóż nowy. Od listopada 2020 r. jest to najlepsze obejście, jakie widzieliśmy.

Pamiętaj, że nie możesz usunąć głównego profilu. Jeśli więc próbujesz użyć tego obejścia, aby wyczyścić oglądane treści, musisz utworzyć profil dodatkowy.

Co oglądać w Disney Plus

Zgodnie z obietnicą przedstawimy Ci rekomendacje dotyczące najlepszych materiałów do oglądania w Disney Plus.

Mandalorianin

Stworzony przez Jona Favreau, twórcę Iron Man, filmu, który zapoczątkował Marvel Cinematic Universe, serial miał swoją premierę 12 listopada wraz z uruchomieniem usługi przesyłania strumieniowego. Jest wykonany w znanym stylu kosmicznego westernu, osadzony w uniwersum Gwiezdnych Wojen 5 lat po wydarzeniach z Powrotu Jedi.

Fabuła koncentruje się na Mandaloriańskim łowcy nagród wędrującym poza granice Nowej Republiki. Tytułowego bohatera gra Pedro Pascal, znany z wybitnej roli w serialu Narcos oraz z lubianej, ale krótkotrwałej gry w Game of Thrones.

Chociaż pilot otrzymał mieszane recenzje, wciąż jest o wiele więcej do odkrycia i może stać się serią Gwiezdnych wojen, na którą czekali fani.

Gravity Falls

Gravity Falls to niesamowicie kreatywny i nieskończenie zabawny serial animowany stworzony przez Alexa Hirscha, w którym bliźniaczki Dipper i Mabel Pines spędzają lato w pułapce turystycznej Grunkle (pra wujka) Stana w tajemniczych Gravity Falls w stanie Oregon.

Odcinki mają niezwykłą fabułę z nieoczekiwanymi zwrotami akcji, z mnóstwem zabawnych i interesujących postaci pobocznych. Serial jest ogólnie epizodyczny, chociaż odcinki łączą się, tworząc większą, nadrzędną narrację.

Podczas gdy kolorowy i energiczny styl artystyczny jest zabawny dla dzieci, złożona wiedza, unikalne postacie i zabawne żarty sprawiają, że program jest świetny również dla dorosłych.

Kim Możliwe

Serial koncentruje się na Kim Kolwiek, pozornie zwyczajnej nastolatce, która próbuje poradzić sobie z presją szkoły średniej. Sęk w tym, że jest również silną, zwinną i inteligentną super agentką globalnej organizacji, która chroni świat przed złem.

Towarzyszy jej jej kolega z liceum i pomocnik, Ron Stoppable, niezdarny i niekompetentny, ale niesamowicie szczęśliwy nastolatek. Jego nagiego kretoszczura o imieniu Rufus i 10-letniego geniusza komputerowego znanego jako Wade.

Kim ma do czynienia z wieloma różnymi wrogami w całej serii, z których głównymi są diaboliczny szalony naukowiec dr Drakken i jej rywalka ze szkoły średniej Bonnie Rockwaller. Świetne dla dzieci i dorosłych!

X-Men: serial animowany

Jeden z najgłośniejszych seriali animowanych o superbohaterach wszech czasów, X-Men: The Animated Series śledzi przygody kilku najpopularniejszych X-Men – Wolverine, Storm, Cyclops, Professor X i Magneto. Ponieważ postacie X-men w filmach zwykle nie były zbyt dobrze przyjmowane przez fanów, serial animowany jest powszechnie uważany za reprezentujący ich najlepsze wersje, jakie kiedykolwiek pojawiły się na ekranie.

Projektu i animacji programu może brakować, a dialogi mogą być czasami nieco banalne, ale to wszystko dodaje nostalgii, której pragnie wielu fanów. Fabuła obejmuje jedne z największych wątków z komiksów X-Man, więc jest wiele historii, w które można się zaangażować.

Kto wrobił królika Rogera (1988)

Stworzony przez Roberta Zemeckisa „Kto wrobił królika Rogera” to arcydzieło z oszałamiającym połączeniem sekwencji akcji na żywo i animacji, osadzonych w fabule w stylu filmu noir. Historia opowiada o prywatnym detektywie Bob Hoskins, który współpracuje z królikiem z kreskówek, aby rozwiązać zagadkę morderstwa.

Podczas filmu spotykają jedne z najsłynniejszych postaci animowanych, jakie kiedykolwiek stworzono, takich jak Królik Bugs, Kaczor Donald, a nawet Myszkę Miki. Film był chwalony za pierwszorzędne występy aktorskie i styl animacji, dzięki czemu wydaje się, że kreskówki są w tym samym pokoju, co aktorzy. To zdecydowanie obowiązkowy klasyk.

Mary Poppins (1964)

Jane i Michael Banks to dzieci z bogatej rodziny, które niedługo mają mieć nową nianię. Są zaskoczeni przybyciem magicznej i kapryśnej Mary Poppins, która poprzez serię fantastycznych przygód uczy dzieci życia. Film łączy sekwencje akcji na żywo i animowane i jest ukoronowaniem sukcesu Walta Disneya. Numery muzyczne z filmu są tak niezapomniane, że nie można powstrzymać się od nucenia ich długo po zakończeniu filmu.

Stosunkowo płynny początek Disney Plus

Mimo że wystąpiły pewne problemy z interfejsem, Disney Plus miał całkiem dobry początek. Przy tak dużej ilości klasycznych treści Disneya, które są już dostępne, a na horyzoncie pojawiają się nowe filmy i programy telewizyjne, może stać się jedną z największych usług przesyłania strumieniowego.

Czy miałeś jakieś problemy od czasu premiery? Czy udało Ci się edytować listę ostatnio obserwowanych? Jakie są twoje ulubione filmy i programy telewizyjne Disneya? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.