Jak wyczyścić pamięć podręczną Spotify?

Jeśli regularnie korzystasz ze Spotify, prawdopodobnie zauważyłeś, że Twój dysk twardy się zapełnia, mimo że nie pobrałeś nic nowego. Dzieje się tak, ponieważ Spotify buforuje pliki na twoim komputerze, aby umożliwić szybsze działanie aplikacji. Chociaż jest to bardzo wygodne, może stać się problemem, jeśli zawsze masz mało miejsca na dysku.

Jak wyczyścić pamięć podręczną Spotify?

W tym artykule dowiesz się więcej o pamięci podręcznej, dowiesz się, w jaki sposób Spotify wykorzystuje ją do ulepszania swoich usług oraz poznasz wskazówki, jak wyczyścić pamięć podręczną Spotify na komputerze lub telefonie.

Co to jest pamięć podręczna?

W informatyce pamięć podręczna reprezentuje część całkowitej przestrzeni dyskowej, która jest używana przez oprogramowanie (lub nawet sprzęt) do przechowywania określonych danych w celu przyspieszenia procesu ekstrakcji danych. Innymi słowy, pamięć podręczna umożliwia oprogramowaniu szybsze pobieranie żądanych informacji, po prostu poprzez przechowywanie i „zapamiętywanie” danych podczas korzystania z oprogramowania.

Chociaż pamięć podręczna ułatwia płynniejsze działanie oprogramowania, po pewnym czasie może znacznie spowolnić działanie komputera, tabletu lub urządzenia mobilnego. Jak można się domyślić, problemy pojawiają się, gdy pamięć podręczna nie jest czyszczona.

Ponieważ Spotify jest obecnie jednym z najpopularniejszych cyfrowych serwisów muzycznych, jego użytkownicy powinni wiedzieć, jak wyczyścić pamięć podręczną. W przeciwnym razie może „zjeść” pamięć urządzenia, pozostawiając im niewystarczającą ilość miejsca do zainstalowania nowego oprogramowania. Jeśli chcesz odciążyć wszystkie pobrane utwory, zamiast wyczyścić pamięć podręczną, mamy tutaj artykuł na ten temat.

Wyczyść pamięć podręczną Spotify

Jak Spotify wykorzystuje pamięć Twojego urządzenia?

Spotify wykorzystuje dostępną pamięć z dwóch powodów. Pierwszym powodem jest przechowywanie tymczasowej muzyki lub fragmentów muzyki do przesyłania strumieniowego, znanego również jako buforowanie.

Drugim powodem jest przechowywanie pobranej muzyki na wypadek korzystania ze Spotify Premium i chęci udostępnienia swojej biblioteki do strumieniowego przesyłania offline.

Oczywiście interesuje nas pierwszy powód, więc wyjaśnijmy go nieco dalej.

Za każdym razem, gdy przesyłasz strumieniowo utwór ze Spotify, oprogramowanie przechowuje utwór w pamięci urządzenia. Dzięki temu Spotify będzie mógł odtwarzać ten sam utwór bezpośrednio z pamięci podręcznej, zamiast łączyć się i przesyłać strumieniowo z serwera.

Oznacza to, że im częściej korzystasz ze Spotify, tym mniej pamięci będzie miało Twoje urządzenie. Dlatego konieczne jest od czasu do czasu czyszczenie pamięci podręcznej urządzenia.

Poniższa sekcja pokaże Ci, jak.

Czyszczenie pamięci podręcznej Spotify

Ponieważ Spotify jest dostępne dla prawie wszystkich systemów operacyjnych, czynności związane z wyczyszczeniem pamięci podręcznej Spotify zależą od systemu operacyjnego, na którym działa Twoje urządzenie.

Wyczyść pamięć podręczną Spotify na komputerze Mac

Jeśli na Twoim urządzeniu działa system macOS, musisz wykonać następujące czynności, aby usunąć pamięć podręczną Spotify:

Otwórz Finder i kliknij „Idź” u góry komputera Mac. Następnie kliknij „Komputer”.

Kliknij dwukrotnie komputer Macintosh i wybierz „Użytkownicy”. Następnie wybierz profil, w którym czyścisz pamięć podręczną.

Wybierz folder Biblioteka.

Wyszukaj folder Cache i otwórz go.

Poszukaj „com.spotify.client”.

Wyczyść pamięć podręczną Spotify na komputerze Mac

Usuń folder znajdujący się w „com.spotify.client”. Możesz przeciągnąć i upuścić to do kosza lub użyć Control + kliknięcie, aby uzyskać dostęp do menu w celu usunięcia pliku.

Jeśli chcesz również wyczyścić pamięć podręczną plików offline, wykonaj następujące kroki:

 1. Wejdź do Biblioteki.
 2. Wybierz Wsparcie aplikacji.
 3. Kliknij Spotify.
 4. Usuń plik „watch-sources.bnk”.

Wyczyść pamięć podręczną Spotify w systemie Windows

Użytkownicy systemu Windows mogą pobrać Spotify z oficjalnej strony streamera lub ze sklepu Windows. Proces usuwania pamięci podręcznej będzie zależał od tego, skąd pobrałeś swoją wersję Spotify.

Jeśli pobrałeś Spotify z oficjalnej strony internetowej, wykonaj następujące czynności:

 1. Przejdź na dysk lokalny (zwykle oznaczony literą C).
 2. Wybierz Użytkownicy.
 3. Wybierz folder swojej nazwy użytkownika.
 4. Kliknij AppData i wybierz Lokalny.

  Wyczyść pamięć podręczną Spotify w systemie Windows

 5. W folderze Lokalnym kliknij Spotify.
 6. Usuń folder przechowywania.

Jeśli masz aplikację ze Sklepu Windows, wykonaj następujące czynności:

 1. Wpisz „appdata” w pasku wyszukiwania komputera.
 2. Wybierz AppData z wyników.
 3. Kliknij Pakiety.
 4. Wybierz SpotifyAB.SpotifyMusic_zpdnekdrzrea0.
 5. Otwórz LocalCache i wejdź do folderu Spotify.
 6. Otwórz dane.
 7. Usuń wszystkie pliki i foldery znalezione w folderze Data.

Wyczyść pamięć podręczną Spotify na iPhonie

Aby wyczyścić pamięć podręczną Spotify, musisz odwiedzić telefon Ustawienia i dotknij Ogólny. Uzyskiwać Przechowywanie iPhone'ai zlokalizuj „Spotify.‘ Dotknij i wybierz ‘Odciąż aplikację.’

Podobnie jak w przypadku czyszczenia pamięci podręcznej na innych urządzeniach, usunie to wszelkie niepotrzebne zapisane pliki i dane. Wykonanie tych czynności nie powinno spowodować usunięcia żadnej z Twoich list odtwarzania w aplikacji ani danych logowania.

Zakładając, że nadal masz problem z pamięcią Spotify, możesz usunąć i ponownie zainstalować nową aplikację, ale musisz zalogować się ponownie.

Wyczyść pamięć podręczną Spotify na Androidzie

Jeśli jesteś użytkownikiem Androida, wykonaj następujące czynności, aby wyczyścić pamięć podręczną aplikacji Spotify:

 1. Przejdź do Ustawień w telefonie i dotknij Aplikacje (lub Aplikacje w zależności od wersji systemu operacyjnego Android).
 2. Znajdź i dotknij Spotify.
 3. Dotknij „Pamięć”.
 4. Dotknij „Wyczyść pamięć podręczną”.

Podobnie jak w przypadku powyższych instrukcji iOS, wykonanie tej czynności nie spowoduje usunięcia danych logowania (ale opcja „Wyczyść dane”). Jeśli nadal będziesz mieć problemy z przechowywaniem w Spotify, wyczyść dane lub całkowicie usuń i ponownie zainstaluj aplikację.

Wyczyść pamięć podręczną w Spotify

Możesz także wyczyścić pamięć podręczną Spotify z poziomu aplikacji. Instrukcje różnią się nieznacznie w zależności od używanego systemu operacyjnego, ale zaczynają się tak samo.

Otwórz Spotify i dotknij koła zębatego Ustawienia w prawym górnym rogu.

Jeśli używasz iOS uzyskiwać 'Przechowywanie”. Następnie dotknij „Usuń pamięć podręczną.’

Jeśli używasz an Android uzyskiwać 'Wyczyść pamięć podręczną.’

Zwolnij więcej miejsca na swoim urządzeniu

Bez względu na to, z jakiego urządzenia korzystasz, zapewnienie wystarczającej ilości miejsca do przechowywania jest kluczowe, jeśli chcesz, aby urządzenie działało prawidłowo.

Jak każde oprogramowanie, które uruchamiasz na swoim urządzeniu, Spotify korzysta z pamięci, aby zapewnić optymalną obsługę bez zajmowania zbyt dużej przepustowości. Niezależnie od tego, czy chcesz zwolnić miejsce, czy usunąć utwory pobrane do słuchania offline, możesz to zrobić, czyszcząc pamięć podręczną Spotify.