Jak zarządzać i zamykać aplikacje na tablecie Amazon Fire?

Można by pomyśleć, że wszyscy już wiemy, jak zamykać aplikacje, ale czasami różne systemy robią rzeczy na różne sposoby. Czasami dobrze jest szybko przypomnieć sobie, jak zachowuje się dane urządzenie.

Jak zarządzać i zamykać aplikacje na tablecie Amazon Fire?

Dzisiaj omówię zarządzanie i zamykanie aplikacji na tablecie Amazon Fire.

Aplikacje na tablecie Amazon Fire

Aplikacje to sekret, który sprawia, że ​​tablety i smartfony są bardziej przydatne. Opierają się na tych zainstalowanych przez dostawcę, aby oferować wszystko, od zabezpieczeń po gry i prawie wszystko, co możesz sobie wyobrazić. Niektóre będą oferowane przez renomowane firmy, podczas gdy inne zostaną wydane przez deweloperów amatorów. Każdy robi coś trochę inaczej lub w nieco inny sposób.

Amazon Fire używa zmodyfikowanej wersji Androida o nazwie Fire OS. Choć nie bardzo się różni, to z pewnością tak wygląda. Zaletą jest to, że jeśli wiesz, jak pracować na urządzeniu z Androidem, prawdopodobnie będziesz w stanie pracować z Amazon Fire. Jeśli możesz używać Sklepu Google Play do ładowania aplikacji, będziesz mógł zrobić to samo w sklepie Amazon Appstore.

Amazon Fire OS

Główną różnicą, poza wyglądem, jest to, że Amazon Fire OS nie korzysta ze sklepu Google Play, ale z własnego sklepu Amazon App Store. Powodem, dla którego Amazon Fire jest tak tani, jest to, że jest wykorzystywany jako lider strat, aby wprowadzić Cię do ekosystemu Amazon. Dzięki temu, że Fire jest tani, więcej ludzi je kupi. Im ich więcej, tym większe prawdopodobieństwo, że kupisz aplikację, książkę, film lub inny produkt cyfrowy od Amazon. To tam zarabiają pieniądze.

Zarządzaj i zamykaj aplikacje na Kindle Fire

Aby sprawdzić aplikacje w Amazon Fire, włącz Amazon Fire i poruszaj się po ekranie głównym. Większość zainstalowanych aplikacji będzie miała tutaj ikonę, dzięki czemu można szybko uzyskać do niej dostęp. Rozejrzyj się i zobacz, co masz.

 • Aby uruchomić aplikację, dotknij ikony. Powinien się otworzyć i od razu zacząć działać.
 • Aby usunąć aplikację, dotknij i przytrzymaj ikonę. Wybierać Usuń z urządzenia kiedy się pojawi i potwierdź swój wybór.
 • Aby zamknąć aplikacje, wybierz kwadratową ikonę u dołu ekranu, aby wyświetlić wszystkie otwarte aplikacje. Wybierz x w prawym górnym rogu każdego z nich, aby zamknąć.

Instalowanie nowych aplikacji na tablecie Amazon Fire

Aby zainstalować nową aplikację na Amazon Fire, użyj Amazon Appstore. To jest oficjalne miejsce pozyskiwania nowych aplikacji. Nie jest to jednak jedyne miejsce, ale o tym za chwilę. Niektóre wersje Kindle Fire mają już to zainstalowane, inne z jakiegoś powodu nie.

Jeśli twój Fire nie ma go zainstalowanego, oto jak go zdobyć.

 1. Wybierać Ustawienia na Twoim Amazon Fire.
 2. Teraz wybierz Bezpieczeństwo i włącz Nieznane źródła, zaznaczając pole.
 3. Otwórz przeglądarkę i przejdź do //www.amazon.com/getappstore.
 4. Przesuń palcem w dół od góry ekranu i wybierz plik do zainstalowania.
 5. Zgadzam się z Regulaminem i zezwól na instalację.
 6. Po zainstalowaniu przejdź do sklepu z aplikacjami.

Mimo że każda aplikacja instalowana z Amazon Appstore jest autoryzowana, nadal musisz włączyć Nieznane źródła w ustawieniach. Jeśli tego nie zrobisz, niektóre aplikacje nie będą działać poprawnie i mogą powodować problemy.

Wymuś zamknięcie aplikacji na tablecie Amazon Fire

Więc wiesz, jak użyć kwadratowej ikony u dołu ekranu, aby wyświetlić wszystkie otwarte aplikacje i kliknąć biały „X” w prawym górnym rogu każdej z nich, aby zamknąć. Ale co, jeśli się nie zamkną lub uważasz, że działa więcej aplikacji niż pokazano? Otwarte aplikacje mogą spowolnić działanie Kindle Fire i wyczerpać baterię, więc najlepiej, jeśli chcesz, aby działały tylko te, których potrzebujesz.

 1. Wybierać Ustawienia z ekranu głównego Amazon Fire.
 2. Następnie wybierz Aplikacje > Zarządzaj wszystkimi aplikacjami.
 3. Następnie wybierz Uruchamianie aplikacji.
 4. Wybierz aplikację do zamknięcia i wybierz Wymuszone zatrzymanie.
 5. Wybierać ok gdy pojawi się monit.
 6. Opłucz i powtórz dla wszystkich aplikacji, które chcesz zamknąć.

W zależności od wersji Amazon Fire opcje menu mogą się nieznacznie różnić. Powyższe dotyczy nowszych urządzeń, ponieważ takie mam. Być może trzeba będzie po prostu przesunąć palcem w dół na stronie głównej i wybrać Aplikacje z menu rozwijanego. Możesz filtrować według Uruchamianie aplikacji stamtąd i wymusić ich zatrzymanie.

Dodawanie sklepu Google Play do tabletu Amazon Fire

Wspomniałem wcześniej, że możesz załadować Sklep Google Play do swojego Amazon Fire, aby w pełni uwolnić jego potencjał. Sprawdź ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Wysoko oceniam tablet Amazon Fire. Za te pieniądze istnieje kilka lepszych tabletów, a gdy już zdobędziesz rękę, korzystanie z nich jest bardzo proste. Mam nadzieję, że ten przewodnik pomógł Ci w pełni wykorzystać możliwości tabletu Amazon Fire!