Jak dodać Zdjęcia Google do Shutterfly

Shutterfly to świetna usługa, jeśli chcesz tworzyć fajne fizyczne fotoksiążki lub drukować obrazy na kubkach, podstawkach, magnesach itp. Ponadto jest domyślnie połączona ze Zdjęciami Google, Facebookiem i Instagramem. Nie trzeba dodawać, że możesz również korzystać z obrazów ze smartfona.

Jak dodać Zdjęcia Google do Shutterfly

Poniższe informacje zawierają szczegółowy przegląd sposobu dodawania Zdjęć Google do Shutterfly. Ponadto istnieje specjalna sekcja dotycząca dodawania zdjęć za pomocą aplikacji na smartfona.

Przesyłanie zdjęć do Shutterfly

Istnieją dwa sposoby dodawania obrazów ze Zdjęć Google lub dowolnej innej połączonej usługi/urządzenia. Możesz wybrać konkretny projekt (kartki, wydruki, kalendarze itp.) lub przesłać zdjęcia bezpośrednio na stronę internetową. Oto, co musisz zrobić.

Notatka: Poniższe porady są przeznaczone dla użytkowników, którzy już otworzyli Shutterfly i zalogowali się na swoje konta.

Moje zdjęcia przesłane

Po zalogowaniu kliknij Moje zdjęcia w prawym górnym rogu. Spowoduje to przejście do okna zarządzania obrazami, w którym możesz wyświetlić podgląd wszystkich zdjęć, albumów i wspomnień. Aby przesłać więcej zdjęć, kliknij ikonę Cloud obok pola wyszukiwania.

Shutterfly

W oknie Przesyłane jest pięć opcji do wyboru. Kliknij Zdjęcia Google i wybierz „Połącz ze Zdjęciami Google”, aby połączyć swoje konto. Po zezwoleniu na dostęp Shutterfly zobaczysz obok siebie Wszystkie zdjęcia i albumy.

zdjęcia Google

Przeglądaj swoje obrazy, kliknij te, których chcesz użyć, a po zakończeniu naciśnij przycisk Prześlij. Przesłanie zdjęć i wyświetlenie ich w Moich zdjęciach zajmuje kilka sekund.

Korzystanie z innych serwisów społecznościowych

Podobnie jak w przypadku Zdjęć Google, wystarczy kliknąć Facebooka lub Instagram, aby zezwolić na dostęp Shutterfly i wybrać zdjęcia do przesłania. Warto zauważyć, że Shutterfly bardzo ułatwił proces dostępu i weryfikacji. Od połączenia każdego konta w mediach społecznościowych dzielą Cię tylko dwa lub trzy kliknięcia.

Przesyłanie obrazów z komputera

Mój komputer to pierwsza opcja w sekcji Przesyłanie wraz z przyciskami „Wybierz zdjęcia” i „Wybierz foldery”. Przeniosą Cię one do lokalnej pamięci, ale nie musisz zawracać sobie głowy przyciskami. Wybierz obrazy lub foldery, których chcesz użyć, a następnie przeciągnij je i upuść w oknie.

Przekazać plik

Ważne jest to, że Shutterfly obsługuje tylko formaty JPEG lub JPG podczas przesyłania ich z komputera. Innymi słowy, obrazy PNG i RAW są niedozwolone, więc pamiętaj o ponownym sformatowaniu zdjęć przed przesłaniem.

Przesyłanie projektów

Jeśli się spieszysz, nie musisz najpierw przesyłać zdjęć. Wybierz nowy projekt, a następnie wybierz obrazy. Wybierz konkretny projekt/szablon z paska menu i stamtąd pracuj na swój sposób.

Na potrzeby tego artykułu wybraliśmy skarpetki z kategorii Prezenty. Ale zasada jest taka sama dla każdej innej opcji: wybierasz przedmiot, wybierasz szablon/projekt, który Ci się podoba, i klikasz Personalizuj. Te ostatnie mogą się różnić, jeśli chcesz mieć również parę niestandardowych skarpet.

Przyciski Zdjęcia i „Dodaj zdjęcia” znajdują się zwykle u dołu ekranu. Kliknij je, a zostaniesz przeniesiony do okna przesyłania. Aby dodać obrazy ze Zdjęć Google, wybierz tę opcję w Witrynach społecznościowych, wybierz obrazy, a zostaną one automatycznie dodane do Twojego projektu.

Co więcej, masz również szybki dostęp do ostatnio przesłanych, wszystkich zdjęć, albumów i Biblioteki sztuki.

Uwaga poboczna

Główne cechy Shutterfly to opcje wyszukiwania i sortowania obrazów. Pasek wyszukiwania umożliwia wyszukiwanie zdjęć według nazwy i wybór między małymi i dużymi miniaturami. Ponadto menu „Sortuj według” ułatwia przełączanie między „Data wykonania” i „Data przesłania”. Jedna z rzeczy, które Zdjęcia Google jeszcze nie zawierają w swojej aplikacji.

Jak korzystać z aplikacji Shutterfly

Na pierwszy rzut oka aplikacja Shutterfly nie łączy się ze Zdjęciami Google i innymi powiązanymi witrynami/usługami. Po dotknięciu Zdjęcia wyświetla obrazy ze smartfona i to samo dzieje się po dotknięciu Prześlij. Ale nie skreślaj jeszcze aplikacji.

Wybierz Sklep w lewym dolnym rogu ekranu i wybierz jedną z kategorii produktów. Tym razem przetestowaliśmy to z fotoksiążkami Shutterfly. Domyślnie aplikacja otwiera Zdjęcia lokalne i jest tam mała strzałka w dół, która pokazuje inne połączone usługi.

lokalne zdjęcia

Stuknij w Zdjęcia Google i zaloguj się, aby uzyskać dostęp do zdjęć. Od tego momentu proces jest taki sam, jak opisano wcześniej. Stuknij zdjęcia, aby je wybrać, naciśnij przycisk przesyłania, a obrazy zostaną włączone do Twojego projektu.

Wspomnienia migawki

Zarówno aplikacja, jak i pulpit Shutterfly zawierają zakładkę Memories, która jest podobna na przykład do tej, którą dostajesz na Facebooku. Krótko mówiąc, Shutterfly śledzi Twoje przesłane pliki i analizuje obrazy, aby tworzyć wspomnienia.

Są to klastry obrazów oparte na lokalizacji, osobach lub dacie wykonania. Możesz je wykorzystać jako inspirację do rodzinnych fotoksiążek, kalendarzy i nie tylko.

Uzyskaj niestandardowe wydruki

Kiedy wszystko jest powiedziane i zrobione, bardzo łatwo jest dodać Zdjęcia Google do Shutterfly. Nie tylko to, ale możesz także przesyłać obrazy z mediów społecznościowych, smartfona lub komputera. Tak czy inaczej, chodzi o zdobycie fizycznej pamiątki, która podkreśli obraz.

Jakie przedmioty Shutterfly lubisz najbardziej? Czy rozważałeś skorzystanie z usługi dla biznesu? Powiedz nam więcej w sekcji komentarzy poniżej.