Jak zamknąć konto oszczędnościowe Chase online?

Posiadanie konta oszczędnościowego to dobry pomysł dla większości ludzi. Umożliwiają naliczanie odsetek od aktywów i pomagają je śledzić. Jednak większość banków oferuje zachęty do bankowania z nimi i najczęściej te zachęty mają datę wygaśnięcia. To, co zaczęło się jako bardzo dużo, mogło w końcu zamienić się w dół pieniędzy.

Jak zamknąć konto oszczędnościowe Chase online?

JPMorgan Chase to największy bank w Stanach Zjednoczonych. Jeśli korzystasz z usług bankowych z Chase i zauważysz, że relacje się popsuły, w tym artykule omówimy kilka sposobów, w jakie możesz zamknąć swoje konta.

Położyć podwaliny

Zanim faktycznie zamkniesz swoje konto, możesz zrobić kilka rzeczy, aby było to bezbolesne doświadczenie. Przede wszystkim otwórz nowe konto w innym banku. Dobrym pomysłem jest otwarcie nowego konta przed zamknięciem swojego Chase. Upewnij się, że wszelkie ustalenia dotyczące płatności automatycznych zostały przeniesione na nowe konto przed zamknięciem. Opłaty gwarantowane przez bank ponownie otworzą zamknięte konto, nawet jeśli wystąpią po zamknięciu.

Położyć podwaliny

Gdy masz już nowe konto, przelej na nie pieniądze ze swojego konta Chase. Nie przesyłaj wszystkich swoich pieniędzy; zostaw małą poduszkę na wszelkie opłaty bankowe. Nie wszystkie banki oferują karty debetowe dołączone do kont oszczędnościowych, ale Chase to robi. Jeśli Twoje konto ma kartę debetową, przestań jej używać i pozostaw konto Chase przez tydzień, aby wszystkie transakcje kartą debetową zostały zakończone. Jeśli opłata pojawi się po zamknięciu konta, zostanie ono automatycznie ponownie otwarte i zostaniesz obciążony opłatą za debet za tę transakcję.

Zamknij swoje konto online

Być może najwygodniejszym sposobem zamknięcia konta jest zrobienie tego online. Najpierw odwiedź stronę bankowości internetowej Chase i zaloguj się na swoje konto. Korzystanie z ich bezpiecznego centrum wiadomości, aby wysłać wiadomość e-mail do obsługi klienta z wyjaśnieniem, że chcesz zamknąć swoje konto. Powinieneś otrzymać odpowiedź w ciągu 24 godzin od Chase z prośbą o potwierdzenie i kilka szczegółów dotyczących konta.

Krok 1

chasesec

Krok 2

Po zweryfikowaniu chęci zamknięcia rachunku możesz wybrać sposób, w jaki środki pozostające na rachunku trafią do Ciebie. Wkrótce otrzymasz e-mail potwierdzający, że konto zostało zamknięte.

Zamknij swoje konto pocztą

Chase oferuje na swojej stronie internetowej formularz zamknięcia konta. Formularz jest edytowalnym dokumentem PDF, który można wypełnić, a następnie wydrukować. W formularzu podaj niektóre dane osobowe oraz adres, na który chcesz otrzymać pozostałe saldo. Chase wyśle ​​czek na saldo w ciągu tygodnia po zamknięciu konta.

Wypełniony formularz należy przesłać na adres:

Narodowy Bank pocztą

skrytka pocztowa 36520

Louisville, KY 40233-6520

Jeśli wysyłasz przesyłkę poleconą lub przesyłkę jednodniową, użyj tego adresu:

Narodowy Bank pocztą

Kod pocztowy KY1-0900

416 West Jefferson, piętro L1

Louisville, KY, 40202-3202, Stany Zjednoczone

Zamknij swoje konto osobiście

Niektórzy ludzie wolą prowadzić swoje transakcje finansowe twarzą w twarz. Najbezpieczniejszym sposobem na upewnienie się, że niczego nie zapomnisz, jest odwiedzenie oddziału Chase i poproszenie o rozmowę z opiekunem klienta. Możesz użyć lokalizatora Chase, aby znaleźć oddział w pobliżu, ale jeśli jest już oddział, który często odwiedzasz, dobrze jest porozmawiać z kimś, kogo znasz.

Zamknij swoje konto osobiście

Menedżer konta przeprowadzi Cię przez kroki potrzebne do zamknięcia konta. Pamiętaj, aby zadać pytania dotyczące pozostałego salda i ewentualnych opłat. Pamiętaj też, że nie możesz zamknąć konta z oczekującym saldem. Opiekun klienta może również pomóc w rozliczeniu, jeśli zajdzie taka potrzeba. Twoje konto zostanie zamknięte przed opuszczeniem oddziału.

Zamknij swoje konto przez telefon

Infolinia obsługi klienta Chase jest dostępna 24 godziny na dobę, a numer telefonu to 1-800-935-9935. Zanim zadzwonisz, przygotuj wszystkie potrzebne informacje. Przygotuj książeczkę czekową na informacje o koncie i numer ubezpieczenia społecznego.

Po skontaktowaniu się z operatorem wyjaśnij, że chcesz zamknąć swoje konto. Poproszą o Twoje dane osobowe i pomogą Ci zrozumieć proces. Twoje konto zostanie zamknięte w ciągu najbliższych 24 godzin.

Czas zamknięcia

Jak widać, Chase zapewnia wiele dobrych metod na zlikwidowanie konta. W trosce o wygodę możesz zadzwonić lub zamknąć swoje konto online. Jeśli czujesz się bardziej komfortowo robiąc to osobiście, odwiedź oddział Chase. Pamiętaj tylko, aby przygotować się na zamknięcie. Wypłać większość swoich środków, upewnij się, że nie ma oczekujących sald i poczekaj, aż wszystkie transakcje kartą debetową zostaną rozliczone.

Jeśli muszę zamknąć konto spadkowe, czy będę potrzebować aktu zgonu?

Tak, a przynajmniej czytelną kserokopię jednego. Jeśli zarządzasz kontem innej osoby po śmierci, będziesz potrzebować odpowiedniej dokumentacji, aby uzyskać dostęp do konta. Chociaż zdjęcie lub kserokopia zadziała w większości przypadków, firma zastrzega sobie prawo do odmowy pomocy, jeśli dokumentacja nie odpowiada ich procedurom.

Czy Chase pobiera opłatę za zamknięcie konta?

Będziesz podlegać opłacie w wysokości 25 USD, jeśli Twoje konto nie będzie otwarte przez 90 dni. Uważaj na wszelkie inne opłaty za utrzymanie lub debet, które pojawiają się po zamknięciu konta.

Co się stanie, jeśli nie zamknę swojego konta bankowego?

Ogólnie rzecz biorąc, konto, które pozostaje otwarte, zostanie rozwiązane w ciągu 3-5 lat. Wszelkie środki pozostawione na koncie przepadną na rzecz państwa. Nigdy nie jest dobrym pomysłem pozostawienie otwartego konta, ponieważ miesięczne opłaty za utrzymanie będą nadal pojawiać się na koncie. W przypadku negatywnego zamknięcia rachunku instytucja finansowa może zgłosić saldo do agencji kredytowych.

Jak bardzo jesteś zadowolony z bankowości Chase? Czy w sytuacji, gdy wiele osób przechodzi do mniejszych banków lub spółdzielczych kas pożyczkowych non-profit, to też byś zrobił? Daj nam znać w komentarzach poniżej.