Jak dołączyć do klubu w aplikacji Clubhouse

Clubhouse jest ostatnio na ustach wszystkich. Wyrobił sobie reputację innowacyjności i kreatywności. Jako aplikacja do czatu audio zapewnia zupełnie inne wrażenia w porównaniu z większością platform mediów społecznościowych, które koncentrują się na tekście i obrazach.

Aby się komunikować, musisz dołączyć do pokoju lub go utworzyć, ale wszystkie pokoje znajdują się w klubach. Jak więc dołączyć do klubu? Albo jak możesz go utworzyć i zaprosić członków?

W tym artykule pokażemy, jak dołączyć do klubu w Clubhouse i odpowiemy na szereg pytań, które pomogą Ci zrozumieć, co oferuje platforma.

Czym jest klub?

Klub to grupa oparta na zainteresowaniach, która działa podobnie jak grupa na Facebooku. Skupia użytkowników o wspólnym zainteresowaniu. Może to być wszystko – od komputerów, urządzeń mobilnych, rolnictwa, technologii kosmicznych, po kryptowaluty, cyberbezpieczeństwo i wiele więcej.

Członkowie klubu korzystają z wielu korzyści. Mogą tworzyć pokoje lub dołączać do nich, aby inicjować rozmowy, wybierać prelegentów, wyszukiwać obecnych członków, a nawet nominować nowych członków. Mogą również organizować wydarzenia i powiadamiać członków z wyprzedzeniem za pośrednictwem kalendarza w aplikacji.

Jak dołączyć do klubu w klubie?

Jako nowa usługa, Clubhouse nie opracował jeszcze szczegółowej instrukcji operacyjnej. Ponadto niektóre narzędzia nie są w tej chwili swobodnie dostępne dla każdego użytkownika.

Obecnie nie ma możliwości dołączenia do klubu. Jednak wszystkie istniejące kluby pozwalają na ich śledzenie. Gdy zaczniesz obserwować klub, będziesz otrzymywać powiadomienia o wszystkich nadchodzących wydarzeniach publicznych.

Katalog klubu to kolejne narzędzie, które wciąż jest w przygotowaniu. W tej chwili nie możesz od razu zobaczyć wszystkich dostępnych klubów. Istnieje jednak kilka sposobów na odkrycie klubów:

  • Otwieranie profili innych użytkowników, aby zobaczyć kluby, do których dołączyli.
  • Sprawdzanie zaplanowanych wydarzeń w kalendarzu.

  • Przewijaj swój kanał, aby zobaczyć wydarzenia klubowe odbywające się w czasie rzeczywistym.

Dodatkowe często zadawane pytania

1. Dlaczego Clubhouse stał się tak popularny?

Clubhouse oferuje inne wrażenia użytkownika w porównaniu do innych platform mediów społecznościowych. Podczas gdy inni koncentrują się na tekście i obrazach, Clubhouse daje Ci możliwość komunikowania się za pomocą dźwięku. Przypomina podcast, ale daje również możliwość włączenia się i podzielenia się swoimi przemyśleniami z innymi.

Clubhouse stał się tak popularny, ponieważ korzysta już z niego wielu celebrytów i potentatów technologicznych. Mówimy o osobach publicznych, takich jak Elon Musk, Oprah Winfrey, Kevin Hart, Wiz Khalifa, Drake i wielu innych. To wywołało szum wokół platformy, ponieważ fani starają się przynajmniej posłuchać swojej ulubionej gwiazdy, a nawet nawiązać z nią kontakt jeden na jednego.

Ponadto Clubhouse pozwala odrzucić niektóre formalności spotykane na innych platformach.

Na przykład możesz zrezygnować z przesyłania zdjęcia profilowego. Co więcej, nie musisz się martwić o swój wygląd, ponieważ nigdy nie będziesz musiał używać aparatu. Według słów założycieli aplikacji: „Możesz rozmawiać w Clubhouse, gdy składasz pranie, karmisz piersią, dojeżdżasz do pracy, pracujesz na kanapie w piwnicy lub biegasz”.

Innym powodem, dla którego Clubhouse szybko zyskuje użytkowników, jest brak ograniczeń tematycznych. Wszystko idzie. Możesz swobodnie rozmawiać o wszystkim, co myślisz. Istnieją jednak pewne wytyczne społeczności, których należy przestrzegać.

Wreszcie, przyjazny interfejs użytkownika aplikacji stał się wielkim hitem. Nawet jako nowy użytkownik możesz nawigować i sprawdzać obecnych użytkowników, pokoje, wydarzenia na żywo i nie tylko.

2. Czy mogę stworzyć klub w klubie?

W tej chwili założenie klubu nie jest łatwe. Musisz wypełnić i przesłać formularz zgłoszenia do klubu. Następnie będziesz musiał czekać w kolejce, aż zespół zatwierdzający przeanalizuje Twoją prośbę. W rzeczywistości twórcy aplikacji twierdzą, że ocenianych jest wiele próśb klubowych i musieli nadać priorytet zatwierdzaniu członkostwa w istniejących klubach przed prośbami o rozpoczęcie nowych.

Jeśli zastanawiasz się, czy istnieje sposób na szybsze zatwierdzenie wniosku dotyczącego klubu, z przyjemnością dowiesz się, że większa aktywność w istniejących klubach może pomóc. Jeśli możesz zorganizować kilka cotygodniowych programów, jeszcze lepiej.

3. Czy Clubhouse działa na iOS?

Obecnie Clubhouse jest wyłącznie aplikacją na iOS. Możesz pobrać aplikację na dowolne urządzenie z systemem iOS. Aby rozpocząć korzystanie z aplikacji, potrzebujesz jednak zaproszenia od istniejącego użytkownika. Jako nowy użytkownik otrzymasz dwa zaproszenia.

Ale możesz zdobyć więcej zaproszeń, będąc bardziej aktywnym na platformie.

Jeśli pobierzesz aplikację i spróbujesz się zarejestrować, zostaniesz umieszczony na liście oczekujących na czas nieokreślony.

4. Czy Clubhouse działa na Androidzie?

Niestety obecnie Clubhouse nie działa na urządzeniach z Androidem. Mówi się, że trwają prace nad wersją na Androida, ale nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery.

5. Jak działa klub?

Clubhouse łączy ludzi za pomocą dźwięku. Po otrzymaniu zaproszenia i dołączeniu możesz słuchać rozmów na żywo w pokojach, a nawet inicjować własne. Możesz wchodzić i wychodzić z pokoi, jak chcesz, bez żadnych ograniczeń.

Jesteś połączony ze znajomymi i innymi osobami, z którymi być może wcześniej nie miałeś kontaktu. Tematem dyskusji może być wszystko: historie, debaty, pytania i nie tylko.

6. Jak zaprosić kogoś do swojego klubu?

Jeśli jesteś administratorem lub założycielem klubu, możesz łatwo zaprosić kogoś do swojego klubu. Aby to zrobić, dotknij ikony „Poczta”, a następnie wybierz „Zaproś osoby”.

Zostaniesz poproszony o podanie numeru telefonu. Twoje zaproszenia otrzymają link, który będzie wymagał od nich pobrania i zainstalowania aplikacji w celu zarejestrowania się.

7. Ile zaproszeń dostajesz na Clubhouse?

Jak tylko się zarejestrujesz, otrzymasz dwa zaproszenia. Możesz zarobić więcej, będąc bardziej aktywnym w pokojach i goszcząc przynajmniej raz w tygodniu.

8. Co to jest zaproszenie do klubu?

Zaproszenie do klubu to link wysyłany na numery telefonów, aby pomóc nowym użytkownikom dołączyć do platformy. Link z zaproszeniem kieruje do pobrania i zainstalowania aplikacji Clubhouse. Po zainstalowaniu możesz się zarejestrować i uzyskać dostęp do różnych klubów i pokoi.

9. Do czego służy aplikacja Clubhouse?

Clubhouse to aplikacja do czatu audio. Chodzi o słowo mówione. Pomaga ludziom komunikować się z innymi na całym świecie. Możesz prowadzić rozmowę lub do niej dołączyć.

Zdobądź Clubbing!

Założenie klubu w Clubhouse lub dołączenie do niego otwiera nowe możliwości omawiania nowych tematów i poznawania podobnie myślących użytkowników. To idealny sposób na wyrażenie siebie poprzez doraźne rozmowy. Daje możliwość tworzenia sal i inicjowania debat na dowolny interesujący temat. A dzięki temu artykułowi już wiesz, co musisz zrobić, aby dołączyć do klubu.

Otrzymałeś już zaproszenie do klubu?

Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.