Jak włączyć lub wyłączyć napisy w telewizorze Samsung Smart TV?

Napisy kodowane są niezwykle przydatne. Dzięki napisom telewizja jest dostępna nie tylko dla osób z wadami słuchu, ale także świetnie nadają się do śledzenia programów pomimo zgiełku w zatłoczonym pokoju lub do kończenia sesji oglądania, gdy wszyscy pójdą spać.

Jak włączyć lub wyłączyć napisy w telewizorze Samsung Smart TV?

Napisy mogą być nawet pomocne, gdy próbujesz nauczyć się nowego języka. Bez względu na to, dlaczego wprowadzasz do swojego życia napisy kodowane, nie ma wątpliwości, że są one niezwykle pomocne. Ten samouczek pokaże Ci, jak korzystać z napisów w Samsung Smart TV.

Napisy kodowane lub CC różnią się od napisów, jeśli chodzi o obsługę telewizji, i to też zbadamy. Najpierw przyjrzyjmy się, jak włączać i wyłączać napisy w telewizorze Samsung Smart TV. Proces ten będzie prawdopodobnie bardzo podobny do różnych telewizorów, ale oczywiście, ponieważ każdy producent robi wszystko trochę inaczej, dokładne sformułowanie i ścieżka mogą się różnić.

Włączanie napisów kodowanych w telewizorze Samsung Smart TV

Aby włączyć napisy na telewizorze Samsung Smart TV, musisz uzyskać dostęp do menu za pomocą pilota. Stamtąd korzystamy z menu Dostępność.

 1. Włącz telewizor i naciśnij Menu na pilocie Samsung.
 2. Wybierz Dostępność z menu Ogólne.
 3. Wybierz „Ustawienia napisów” i wybierz „Napisy”, aby włączyć napisy
 4. Wybierz Tryb napisów, aby dostosować język napisów.
 5. Wybierz Opcje podpisów cyfrowych, aby zmienić styl, rozmiar, kolor, kolor tła czcionki i nie tylko.

Na starszych telewizorach Samsung lub w innych regionach menu mogą być inne. Inny przykład włączenia napisów kodowanych wygląda tak:

 1. Włącz telewizor i wybierz Menu na pilocie Samsung.
 2. Wybierz Ustawienia i Preferencje.
 3. Wybierz Podpis, a następnie OK.
 4. Dostosuj podpisy, jeśli masz taką możliwość.

Pamiętaj jednak, że napisy są ograniczone do programów, które je zapewniają, więc jeśli postępowałeś zgodnie z tymi instrukcjami i nadal nie otrzymujesz napisów, być może oglądasz program bez napisów. Alternatywnie, jeśli oglądasz usługę subskrypcji, taką jak Netflix, może być konieczne włączenie napisów w samej usłudze.

Wyłączanie napisów kodowanych w telewizorze Samsung Smart TV

Jeśli nie potrzebujesz już napisów, możesz je wyłączyć w taki sam sposób, w jaki je włączyłeś.

 1. Naciśnij Menu na pilocie.
 2. Wybierz Dostępność z menu Ogólne.
 3. Wyłącz Napisy kodowane u góry ekranu.

Nie musisz zadzierać z ustawieniami napisów, ponieważ już to zrobiłeś i i tak je wyłączyłeś. Jeśli masz inną konfigurację menu, jak w drugim przykładzie powyżej, po prostu powtórz to, ale wybierz off zamiast on. Wynik powinien być taki sam.

Skróty ułatwień dostępu

Nowsze telewizory Samsung Smart TV mają również możliwość korzystania ze skrótów ułatwień dostępu do często używanych funkcji, które mogą poprawić wrażenia telewizyjne dla osób o różnych umiejętnościach.

Aby użyć skrótów, naciśnij i przytrzymaj przycisk „Wycisz” na inteligentnym pilocie (lub klawisz głośności w przypadku pilotów, które nie mają przycisku wyciszania).

Co się stanie, jeśli moje napisy nie zostaną wyłączone?

Co zrobić, jeśli zrobiłeś powyższe, ale napisy nie zostaną wyłączone? Jest to bardzo częsty problem we wszystkich konfiguracjach telewizorów. Zwłaszcza jeśli miałeś gości, opiekunki do domu, opiekunki do dzieci lub coś innego. Jeśli ktoś włączył CC i próbowałeś go wyłączyć, ale nie zniknie, prawdopodobnie nie jest to ustawienie samego telewizora.

Napisy kodowane można również włączyć w źródle. To twój dekoder telewizji kablowej, dekoder satelitarny lub dowolne urządzenie dostępne obecnie na rynku, które umożliwia oglądanie niezliczonych programów na telewizorze Smart TV. Upewnij się, że sprawdziłeś ustawienia na urządzeniu źródłowym i tam też wyłączysz napisy. Nawet jeśli wyłączyłeś go w telewizorze, jeśli został włączony w urządzeniu źródłowym, i tak zostanie wysłany do telewizora.

Na przykład na Roku zrób to:

 1. Naciśnij klawisz „*” na pilocie Roku.
 2. Wybierz opcję Napisy kodowane i wyłącz ją.
 3. Naciśnij ponownie klawisz „*”, aby wyjść z menu.

Dekodery telewizji kablowej i satelitarnej oraz inne urządzenia będą się różnić, ale dostęp do Menu, a następnie Ustawienia jest zwykle dobrym miejscem do rozpoczęcia.

Jeśli napisy utknęły (na przykład te same słowa) na ekranie, należy wyłączyć telewizor i pozostawić go na 15 sekund. Możesz także całkowicie odłączyć telewizor na 15 sekund, a następnie podłączyć go ponownie. Po ponownym uruchomieniu napisy powinny zniknąć.

Jaka jest różnica między podpisami kodowanymi a napisami?

Na pierwszy rzut oka napisy zamknięte wyglądają niemal identycznie jak napisy. Dla osób z wadami słuchu różnica może być ogromna.

Podtytuł jest transkrypcją wszystkich dialogów w pokazywanej scenie. Jest przeznaczony dla każdego, kto nie może korzystać z oryginalnego dźwięku, a także dla programów telewizyjnych lub filmów, które nie mają wersji z dubbingiem, aby nadal śledzić, co się dzieje i cieszyć się programem telewizyjnym lub filmem. Jest przeznaczony głównie dla osób, które nie rozumieją języka, a nie dla osób z wadami słuchu, mimo że mogą z niego korzystać oboje.

Spójrz na napisy, a nadal zobaczysz okno dialogowe tekstu, ale zobaczysz też więcej. Powinieneś zobaczyć opisy wszelkich dźwięków tła, a także kluczowe efekty dźwiękowe i wszelkie dźwięki w scenie. Napisy kodowane będą również rozróżniać, które znaki wypowiadają które wiersze, a jeśli postać mówi poza ekranem, zostanie to odnotowane w podpisach. Chodzi o to, aby dodać widzowi o wiele więcej informacji, aby bardziej zaangażować się w ważne treści, które mogą zostać pominięte, gdy nie ma dźwięku.

Napisy są przeznaczone dla osób, które mają problemy ze zrozumieniem języka lub potrzebują wizualnego tłumaczenia wypowiadanych słów. Napisy kodowane są specjalnie zaprojektowane dla osób niedosłyszących, aby przekazać jak największą część sceny, tak aby widz mógł czerpać z niej maksimum przyjemności. Podczas gdy napisy nie wspominają o każdym pojedynczym odgłosie miecza świetlnego w scenie walki z Gwiezdnych Wojen, to Wola niech widzowie wiedzą, kiedy R2D2 piszczy i bleopuje.

W zależności od osobistych potrzeb napisy mogą wystarczyć, aby w pełni cieszyć się programem, podczas gdy inni potrzebują napisów, aby jak najlepiej wykorzystać wrażenia. Niezależnie od osobistych preferencji, konfigurowanie napisów na telewizorze Samsung Smart TV jest dość prostym procesem.

Często Zadawane Pytania

Czy mogę zmienić swoje napisy?

Tak! Niezależnie od tego, czy są za małe, czy za przezroczyste, możesz zmienić napisy na swoim telewizorze Samsung. Na telewizorze przejdź do „Settings'u003e'General'u003e'Accessibility” i użyj pilota, aby przełączać się między rozmiarem, kolorem itp.u003cbru003eu003cbru003eUżyj opcji na pilocie, aby wrócić do ekranu głównego telewizora, a tam będziesz zobacz zaktualizowane podpisy.

Włączyłem napisy, ale nic się nie wyświetla. Co się dzieje?

Co dziwne, nie wszystkie treści umożliwiają tworzenie napisów kodowanych. Oznacza to, że program, który oglądasz, może w ogóle nie zawierać napisów. Jeśli tak jest, zawsze możesz wypróbować inny sposób oglądania, który może je mieć. Na przykład, jeśli oglądasz program na kablu, sprawdź, czy jest dostępny w Hulu lub innej usłudze przesyłania strumieniowego.

Czy mogę coś zrobić, jeśli nie mam pilota?

Brak pilota do telewizora sprawia, że ​​rzeczy są niesamowicie trudne i ograniczają możliwość sterowania funkcjami telewizora. Większość telewizorów Samsung ma fizyczny przycisk Menu znajdujący się z boku, z tyłu lub na dole. Kliknij ten przycisk i użyj przycisków zwiększania i zmniejszania głośności, aby przejść do napisów kodowanych. Stąd możesz je włączyć.