Jak połączyć zrzuty ekranu w jeden plik PDF

Istnieje więcej niż kilka sposobów łączenia zrzutów ekranu w jeden plik PDF. Metody mogą się różnić, jeśli używasz komputera Mac lub PC, ale efekt końcowy jest taki sam. Otrzymujesz pojedynczy plik PDF, który można łatwo wysłać pocztą e-mail, udostępnić za pośrednictwem aplikacji do obsługi wiadomości lub przesłać do chmury. Możesz również wydrukować dokument, jeśli potrzebujesz fizycznej kopii.

Na szczęście utworzenie jednego pliku PDF ze zrzutów ekranu nie jest nauką rakietową. Natywne aplikacje dla systemu macOS, niektóre witryny internetowe innych firm i usługi w chmurze umożliwiają szybkie pobranie pliku PDF. Poniższe sekcje zawierają szczegółowy przewodnik, jak to zrobić, więc zanurkujmy od razu.

Okna

Ponieważ nie ma natywnych narzędzi do tworzenia plików PDF ze zrzutów ekranu na komputerze, użytkownicy systemu Windows muszą korzystać z aplikacji lub usług online innych firm.

Narzędzia TechJunkie

TechJunkie Tools to bezpłatne internetowe narzędzia PDF (wśród innych narzędzi), które zostały opracowane przez nasz wewnętrzny zespół. Po prostu prześlij plik PDF do naszego narzędzia do scalania plików PDF i kliknij przycisk Scal PDF, aby rozpocząć przetwarzanie. Twój plik powinien być gotowy do eksportu w ciągu kilku sekund, a następnie możesz łatwo pobrać nowo połączone pliki pdf.

Notatka: Usuwamy Twoje pliki wkrótce w ciągu 15 minut od przetworzenia, dzięki czemu nie musisz się martwić o prywatność i bezpieczeństwo Twoich danych.

Dokumenty Google

Ta metoda daje nieco inne wyniki niż poprzednia, ale nadal można łączyć zrzuty ekranu w jeden plik PDF. Otwórz nowy dokument Google i przeciągnij i upuść zrzuty ekranu na stronę. Tutaj możesz zmienić rozmiar obrazów i zmieścić dwa lub więcej na jednej stronie.

Jeśli potrzebujesz pliku PDF do prezentacji lub spotkania biznesowego, metoda Dokumentów Google jest świetna, ponieważ możesz również dodawać adnotacje do zrzutów ekranu. Po zakończeniu przesyłania i edycji zrzutów ekranu kliknij Plik na pasku menu, wybierz „Pobierz jako” i kliknij „Dokument PDF (.pdf)”.

Plik PDF umieszcza zrzuty ekranu na białym tle dokumentu, podczas gdy tło może być czarne lub grafitowe w przypadku większości innych metod. Jest to jednak tylko kwestia estetyki i nie ma żadnego wpływu na rzeczywisty format pliku ani jego jakość.

System operacyjny Mac

Szybkie działania

Szybkie akcje zostały wprowadzone w systemie macOS 10.14 (Mojave) i mają na celu pomóc w szybkim wprowadzaniu zmian w plikach. Nie ma potrzeby uzyskiwania dostępu do aplikacji w celu zmiany plików, a ta funkcja działa z dokumentami, obrazami i większością innych typów plików na komputerze Mac.

Aby połączyć zrzuty ekranu w jeden plik PDF, znajdź pliki obrazów, które chcesz dodać, i wybierz je wszystkie. Możesz wybierać zbiorczo za pomocą myszy/gładzika lub klikać zrzuty ekranu, przytrzymując klawisz Cmd.

Kliknij prawym przyciskiem myszy jeden z wybranych zrzutów ekranu (stuknij dwoma palcami w gładzik) i przejdź do Szybkich czynności. Wybierz „Utwórz PDF” i voila, masz jeden plik PDF ze zrzutów ekranu.

Stwórz PDF

Notatka: Ta metoda zachowuje natywną rozdzielczość twoich obrazów/zrzutów ekranu. W zależności od rozmiaru i rozdzielczości każdy obraz znajduje się na osobnej stronie w dokumencie PDF.

Zapowiedź

Istnieje również możliwość utworzenia pliku PDF z natywnej aplikacji Preview. Ta metoda działa na Mojave i innych wersjach macOS, więc możesz jej użyć, jeśli nie zaktualizowałeś jeszcze komputera Mac.

Wybierz zrzuty ekranu, kliknij jeden z nich prawym przyciskiem myszy, przejdź do "Otwórz za pomocą" i wybierz Podgląd (to pierwsza opcja na górze podmenu). Zrzuty ekranu pojawią się w podglądzie i możesz je przeciągnąć w górę lub w dół, aby zmienić ich położenie. Gdy będziesz zadowolony z aranżacji, kliknij Plik i wybierz „Eksportuj jako PDF”.

Eksportuj jako PDF

Porada eksperta

Jeśli potrzebujesz dołączyć dużą liczbę zrzutów ekranu, najlepiej umieścić je w jednym folderze. Na przykład zatytułuj obrazy zrzut ekranu1, zrzut ekranu2, zrzut ekranu3 i tak dalej, zgodnie z kolejnością, w jakiej chcesz użyć w pliku PDF.

Wybierz wszystkie pliki, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz "Nowy folder z zaznaczeniem", a następnie otwórz ten folder w podglądzie. W ten sposób zrzuty ekranu automatycznie pojawią się w żądanej kolejności.

Obrót

Gdy robisz zrzuty ekranu na telefonie, mogą one być wyświetlane bokiem lub do góry nogami w podglądzie. Aby to poprawić, wybierz zrzut ekranu i kliknij przycisk Obróć na pasku narzędzi podglądu (tuż nad obrazem).

Obracać się