Koda a pojęcie – co jest lepsze?

Wygląda na to, że nigdy nie było tylu różnych rozwiązań zwiększających produktywność. Dostępne są książki, seminaria i wszelkiego rodzaju oprogramowanie. I nic dziwnego, ponieważ ludzie nigdy nie byli tak łatwo rozpraszani lub zestresowani. Coda i Notion to firmy, które przyjęły modułowe podejście nowej generacji do dokumentów arkuszy kalkulacyjnych.

Koda a pojęcie – co jest lepsze?

Mogą tworzyć notatki, pomagać w planowaniu, organizować i zastępować inne aplikacje do zarządzania projektami. Notion istnieje od kilku lat, podczas gdy Coda jest nowszy. Oboje są bardzo popularni. Ale który z nich jest lepszy i jakie są kluczowe różnice?

cennik

Jeśli chodzi o koszty, istnieją pewne ważne różnice między Codą i Notion, które warto podkreślić. Coda jest praktycznie darmowa. Ale jest Coda Pro, który kosztuje 10 USD miesięcznie za jeden Doc Maker i Coda Team, który kosztuje 30 USD miesięcznie za Doc Maker. Kreatorzy dokumentów tworzą dokumenty i obszary robocze w Codzie oraz zarządzają nimi. A przestrzeń robocza to miejsce, w którym Ty i Twój zespół robicie wszystko w Codzie. Kreatorzy i redaktorzy dokumentów służą do organizowania dokumentów.

Z drugiej strony Notion to 4 dolary miesięcznie. W tej ofercie cena dotyczy jednego użytkownika, z nieograniczoną pamięcią blokową i bez limitu przesyłania plików. Blok to dowolny fragment treści, który zdecydujesz się dodać na swojej stronie. Z kolei możesz usunąć bloki, aby zwolnić miejsce.

Istnieje również priorytetowe wsparcie i historia wersji. Notion ma również członkostwo w zespole, które wynosi 8 USD na członka miesięcznie. Nie ma ograniczeń co do liczby członków, których możesz mieć. I są dostępne narzędzia administracyjne.

pojęcie

Berło

Tworząc nowy dokument w Codzie, może Ci się on wydawać znajomy. Interfejs wygląda jak Dokumenty Google. Jednak przejście z programu Excel może wymagać niewielkiej korekty. To powiedziawszy, strona Coda oferuje wskazówki i narzędzia, jak to zrobić.

Notion działa bardziej jak duże białe płótno. I działa najlepiej, jeśli nauczysz się skrótów, aby wszystko szło szybciej. Niektóre z nich mogą pomóc w poruszaniu się po stronach, formatowaniu tekstu lub przełączaniu się w tryb ciemny.

Zarządzanie zadaniami i projektami

Zarówno Coda, jak i Notion mają ten sam cel. Ma to na celu maksymalizację osobistej produktywności lub pomoc w lepszej komunikacji i pracy. Te aplikacje oferują listy rzeczy do zrobienia, a Coda ma nawet wiele szablonów rzeczy do zrobienia, które możesz wybrać w zależności od potrzeb. Możesz ustawić zadania na podstawie terminu lub priorytetu. Coda pozwala tworzyć bardzo zaawansowane listy rzeczy do zrobienia. I generalnie pozwala na głębszą pracę z bazami danych.

Notion posiada również szablony. Na przykład szablon planu tygodniowego, który pomoże zorganizować nadchodzący tydzień i zapewni, że nie zapomnisz niczego ważnego. Możesz dodać zdjęcia i ikony na okładkę. Notion posiada również narzędzia do zarządzania projektami, takie jak Roadmap, które są podobne do aplikacji do zarządzania projektami Trello, ale są jeszcze bardziej wydajne.

Notion doskonale nadaje się do wdrażania nowych członków zespołu. Może to być bardzo ważne, gdy wszyscy są w trakcie projektu. Ale jest to również świetne narzędzie do osobistego organizowania i śledzenia list, zadań i innych ważnych rzeczy.

coda

Dostępność

Jak wspomniano, Notion istnieje już dłużej. Z tego powodu nie jest zaskoczeniem, że jest bardziej dostępny. Możesz go znaleźć na iOS, Android, Mac Windows i w Internecie. Aby wszystko było znacznie prostsze, Notion ma ten sam interfejs użytkownika na urządzeniach mobilnych, komputerach i w Internecie.

Coda ma tu jeszcze trochę do nadrobienia. Jest dostępny w Internecie, iOS i Androidzie. Mamy nadzieję, że zbyt szybko dodadzą Maca i Windowsa. Co więcej, jeśli chodzi o Codę, wrażenia użytkownika najlepiej sprawdzają się w sieci.

Wybierz swój wzmacniacz produktywności

Zarówno w Codzie, jak i w Notion chodzi o doświadczenie typu „wszystko w jednym”. Pozwalają ci tworzyć i zarządzać większością pracy, którą wykonujesz. Ideą jest odejście od korzystania z wielu rozwiązań zwiększających produktywność i poleganie tylko na jednym z nich.

Jeśli chodzi o to, który z nich jest lepszy, do użytku osobistego, Coda wygrywa, ponieważ jest bezpłatny i nie musisz go aktualizować, aby w pełni go wykorzystać. Notion kosztuje 4 USD miesięcznie, ale jest bardziej dostępny.

Czy próbowałeś Coda lub Notion? Jakie jest Twoje zdanie na temat tego, który z nich jest lepszy? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.