Jak znaleźć symbol polecenia i inne symbole techniczne w systemie Mac OS X?

Pisząc ostatnią wskazówkę na temat mapowania klawiatury w OS X, musiałem wpisać symbol polecenia (⌘). W przypadku braku korzystania z bardziej zaawansowanych metod, zwykle udaję się do Emotikony i symbole okno (dawniej znane jako Znaki specjalne i dostępne przez Edycja > Emoji i symbole lub Control-Command-Spacja), aby znaleźć i wstawić znaki, takie jak Polecenie (⌘), Opcja (⌥) lub Wysuń (⏏). Pracowałem jednak ze świeżą instalacją systemu OS X, a kiedy dotarłem do okna Emoji i symbole, nigdzie nie było symbolu polecenia. Po kilku minutach przeglądania okazało się, że Apple domyślnie nie wyświetla już tych symboli związanych z systemem w oknie Emoji i symbole. Ale nie martw się! Możesz odzyskać swoje symbole związane z systemem, po prostu włączając je ponownie. Oto jak.

Aby uzyskać dostęp do symboli, takich jak Polecenie (⌘), Opcja (⌥), Shift (⇧) i Kontrola (⌃) – co Apple nazywa „symbołami technicznymi” – musisz najpierw otworzyć okno Emoji i symbole. Aby to zrobić, uruchom dowolną aplikację, która umożliwia wprowadzanie tekstu, taką jak Edycja tekstu, Strony lub Safari.

emotikony i symbole pasek menu Mac OS X

Po otwarciu aplikacji przejdź do Edycja > Emoji i symbole lub użyj skrótu klawiaturowego Control-Command-Spacja. Zobaczysz nowe okno z różnymi symbolami podzielonymi na kategorie, takie jak Emoji, Strzałki, Waluta i Matematyka. Możesz przeglądać każdą kategorię, klikając ją na liście po lewej stronie okna, lub możesz przeszukiwać wszystkie kategorie za pomocą pola wyszukiwania w prawej górnej części okna.

emotikony i symbole mac os x

Domyślnie obecne wersje OS X wyświetlają dziesięć kategorii symboli, ale istnieje kilka dodatkowych ukrytych kategorii, w tym szukana kategoria „Symbole techniczne”. Aby włączyć te ukryte kategorie, kliknij małą ikonę koła zębatego w lewym górnym rogu okna Emoji i symbole i wybierz Dostosuj listę.

lista dostosowywania emotikonów i symboli

Nowe menu zsunie się z górnej części okna, ukazując dziesiątki dodatkowych kategorii symboli. Przewiń w dół, aż zobaczysz Symbole techniczne i zaznacz jego pole, aby dodać go do listy emotikonów i symboli. Kliknij Gotowe kiedy będziesz gotowy, a zobaczysz kategorię Symbole techniczne po lewej stronie okna.

symbole emoji dostosuj listę techniczną

Po włączeniu symboli technicznych możesz teraz łatwo uzyskać dostęp do popularnych symboli związanych z systemem, takich jak te wymienione powyżej, a także dziesiątek dodatkowych symboli.

emotikony techniczne symbole

Jeśli domyślne symbole OS X nie wystarczą, możesz również wrócić do Dostosuj listę możliwość przeglądania i włączania jeszcze większej liczby kategorii symboli, takich jak symbole notacji muzycznej, tabele kodów i znaki specyficzne dla języka.

Jak znaleźć symbol polecenia i inne symbole techniczne w systemie Mac OS X?