Recenzja Logitecha X-230

23 £ Cena w recenzji

Obraz 2

Recenzja Logitecha X-230

Wybór głośników stereo może z pewnością zaoszczędzić pieniądze, ale Altec Lansing VS2320 to fałszywa oszczędność. Bez pomocy subwoofera, kompaktowa konstrukcja głośnika oznacza, że ​​poniżej około 100 Hz prawie nie ma basu, a niskie częstotliwości, które potrafi emitować, są niejasne i lekko zniekształcone. Reszta widma częstotliwości jest znacznie lepsza, z większą ilością szczegółów o wysokiej częstotliwości, niż byśmy się spodziewali w tej cenie. Konstrukcja jest prosta, ale dobrze przemyślana, z wyjściem słuchawkowym i wejściem pomocniczym na prawym głośniku.

Jednak sterowanie pojedynczym tonem nie robi nic, aby przezwyciężyć niedociągnięcia dźwiękowe. Wolelibyśmy również, aby kabel łączący oba głośniki był nieco dłuższy. Brak basu oznacza, że ​​VS2320 nie może konkurować o jakość dźwięku, ale w sytuacjach, w których nie ma miejsca na subwoofer, jest to przynajmniej tania opcja.

Creative i-Trigue 3330 nie brakuje basów, a jego futurystyczny design ożywia biurko, a jednocześnie nie wygląda na tandetny. Przewodowy pilot zapewnia duże pokrętło głośności, gniazdo słuchawkowe i regulację poziomu subwoofera, chociaż wolelibyśmy, aby te funkcje były wbudowane w jeden z głośników satelitarnych, aby utrzymać porządek. Zasilanie wewnętrzne też byłoby lepsze; masywny adapter może zasłaniać sąsiednie gniazdka elektryczne.

Jakość dźwięku 3330 dała mniej powodów do krytyki. Bas był pełny, a przy wysokich częstotliwościach było mnóstwo szczegółów i obecności, chociaż jasne brzmienie czasami brzmiało agresywnie. Dokładna analiza ujawniła raczej nierówną reakcję subwoofera, co sprawiło, że niskie częstotliwości były trochę nieporęczne, ale ogólna jakość dźwięku należała do najlepszych z zestawów 2.1. Jednak przy 40 GBP nie stanowi tutaj najlepszej wartości.

Nie jesteśmy tak zachwyceni projektem Hercules XPS 2.160, ale przynajmniej regulacja głośności, wyjście słuchawkowe i wejście pomocnicze są starannie zintegrowane z prawym satelitą. Jakość dźwięku była rozczarowująca, z mrocznym tonem i wyraźnym brakiem obecności. Odtworzenie sinusoidalnego przemiatania od 20 Hz do 20 kHz (typowy zakres ludzkiego słyszenia) ujawniło wyboistą jazdę, z niektórymi częstotliwościami odtwarzanymi znacznie głośniej niż inne i zauważalną cienką reprodukcją wysokich częstotliwości. Przynajmniej nie brakowało głębokiego basu, a głośniki zapewniały dobry poziom głośności, zanim pojawiły się zbyt duże zniekształcenia. W związku z tym stanowią przyjemną rakietę dla efektów dźwiękowych w grze.

Podobny los spotkał Cyber ​​Acoustics CA3550. Projekt nie jest zbyt atrakcyjny – przewymiarowane niebieskie światła na każdym satelicie mogą spodobać się modderom na PC, ale nie nikomu innemu. Konstrukcja satelitów jest imponująco cienka, ale okazuje się, że to tylko na pokaz i w rzeczywistości tylko grubsza dolna połowa satelitów emituje jakikolwiek dźwięk.

Pomimo posiadania największego subwoofera w grupie, CA3550 nie odtwarzał głębokich basów, a ogólnie jego jakość dźwięku nie miała poczucia przestrzeni i głębi. W miejscu, w którym spotykają się subwoofer i satelity, występuje znaczna luka w paśmie przenoszenia, co skutkuje słabymi dolnymi-średnimi częstotliwościami, a co za tym idzie, brakiem ciepła.

Logitech X-230 nie wykazywał takich problemów, produkując najcieplejszy ton spośród pięciu zestawów. Wysokie częstotliwości nie były tak wyraźne, jak w przypadku zestawu Creative, a bas nie był tak głęboki, ale ogólny ton był bardziej równy i zrównoważony. Jedynym problemem, jaki napotkaliśmy, było to, że nasze przemiatanie tonów sinusoidalnych powodowało grzechotanie subwoofera. Na szczęście podczas testów odsłuchowych nie zauważyliśmy tego samego problemu. Dzięki atrakcyjnemu, skromnemu projektowi, dużej głośności i niższej cenie niż inne systemy oparte na subwooferze, jest to oczywisty zwycięzca.