Jak kompresować pliki PDF w systemie Windows 10

Adobe Portable Document Format (PDF) to uniwersalny format dokumentów, który można otworzyć na dowolnej platformie za pomocą jednej z wielu dostępnych bezpłatnych lub komercyjnych przeglądarek plików PDF.

Jest to bardzo popularny format wysyłania dokumentów SMS-em lub e-mailem, ponieważ odbiorca powinien zawsze móc go przeczytać. Jednak pliki PDF mogą być dość duże, zwłaszcza jeśli zawierają dużo grafik lub filmów. Może to powodować pewne problemy podczas próby wysłania plików PDF pocztą e-mail ze względu na ograniczenia dotyczące rozmiarów załączników.

Ponadto przechowywanie dużych plików PDF na komputerze może zająć nadmierną ilość miejsca. W rezultacie możesz chcieć dowiedzieć się, jak łatwo kompresować pliki PDF w systemie Windows 10, aby zaoszczędzić miejsce na dysku.

Na szczęście w Internecie dostępnych jest wiele narzędzi, dzięki którym kompresja plików PDF jest tak szybka i łatwa, jak to tylko możliwe.

Przyjrzyjmy się, jak możesz użyć trzech z tych bezpłatnych narzędzi do łatwego skompresowania pliku PDF w systemie Windows 10.

Jak zmniejszyć rozmiar pliku PDF w systemie Windows 10?

W tym samouczku skupimy się w szczególności na trzech narzędziach: narzędziach PDF TechJunkie, darmowym kompresorze PDF 4dots i iLovePDF.

Oprócz kompresji plików PDF narzędzia te ułatwiają wprowadzanie innych poprawek w plikach PDF i innych typach dokumentów.

Rzućmy okiem na to, jak korzystać z tych narzędzi, aby łatwo kompresować pliki PDF w celu zaoszczędzenia miejsca na komputerze.

Narzędzia PDF TechJunkie

Istnieje kilka bezpłatnych opcji kompresji plików PDF online. W tym samouczku użyjemy naszych wewnętrznych narzędzi, ponieważ wiemy, że są one zarówno bezpłatne, jak i bezpieczne.

To narzędzie do kompresji będzie działać zarówno w systemie Windows, jak i Mac, więc chociaż ten samouczek koncentruje się na systemie Windows, użytkownicy komputerów Mac mogą korzystać z tej opcji równie łatwo.

Krok 1

Przejdź do naszego bezpłatnego narzędzia do kompresji plików PDF.

Krok 2

Prześlij plik PDF i poczekaj, aż plik się skompresuje.

Krok 3

Pobierz skompresowany plik.

To wszystko. Narzędzia PDF firmy TechJunkie ułatwiają szybkie skompresowanie pliku PDF.

4dots Darmowy kompresor PDF

4dots Free PDF Compressor to darmowy pakiet, który możesz dodać do systemu Windows 10 i wcześniejszych wersji systemu Windows z tej strony.

Krok 1

Aby zainstalować program, naciśnij POBIERZ TERAZ na stronie.

Po zakończeniu pobierania otwórz aplikację i przejdź przez proces instalacji, aby rozpocząć.

Kompres PDF2

Krok 2

Otwórz program i wybierz albo Dodaj pliki) lub Dodaj folder aby otworzyć określony plik PDF lub folder, który je zawiera.

Po przesłaniu pliku otworzy się plik PDF w programie, jak pokazano na poniższym obrazku. Pamiętaj, że za pomocą tego oprogramowania możesz również skompresować partię plików PDF, więc nie musisz tracić czasu na robienie jednego na raz.

Kompresuj PDF

Krok 3

Wybierz folder wyjściowy lub ścieżkę, naciskając przycisk folderu na dole okna. Jeśli nie wybierzesz konkretnego folderu, skompresowany plik PDF zostanie zapisany w tej samej ścieżce, co oryginał, więc uważaj, aby nie nadpisać oryginalnego pliku PDF, jeśli nadal potrzebujesz do niego dostępu.

Kliknij Kompresuj obrazy pole wyboru i przeciągnij pasek dalej w prawo, aby zachować lepszą jakość obrazu. Dzięki temu Twoje obrazy nie będą rozmazane.

Następnie naciśnij Kompresja w górnej części okna, aby zmniejszyć rozmiar pliku PDF.

Otwórz folder, w którym zapisałeś skompresowany dokument, aby sprawdzić jego nowy rozmiar. Powinieneś uzyskać znaczną redukcję megabajtów. Na przykład skompresowałem plik PDF z 1,7 MB do 338 KB, czyli mniej niż jedną trzecią oryginalnego rozmiaru pliku.

iLovePDF

Wreszcie, iLovePDF to wygodny zasób internetowy, który umożliwia kompresowanie, scalanie, dzielenie i edycję plików PDF na kilka innych sposobów. Ponieważ jest oparty na przeglądarce, iLovePDF jest świetny zarówno dla użytkowników systemu Windows 10, jak i komputerów Mac.

iLovePDF jest niezwykle prosty w użyciu. Na stronie głównej witryny wybierz Kompresuj PDF, wybierać Wybierz pliki PDF na następnej stronie i prześlij plik PDF z katalogu plików do skompresowania.

Po zakończeniu wystarczy pobrać skompresowany plik, który powinien być znacznie mniejszy niż oryginał.

Końcowe przemyślenia

Niezależnie od tego, czy chcesz przesłać swoje CV do podania o pracę, czy udostępnić prezentację współpracownikowi, pliki PDF są jednym z najłatwiejszych i najbardziej dostępnych typów plików. Jednak ważne jest, aby wiedzieć, jak je skompresować, aby zaoszczędzić miejsce na dysku i ułatwić ich wysyłanie.

Dzięki własnym narzędziom PDF firmy TechJunkie, oprogramowaniu 4dots Free PDF Compressor i iLovePDF możesz szybko i łatwo skompresować dowolny plik PDF w systemie Windows 10. Każde z tych narzędzi może znacznie zmniejszyć rozmiary dokumentów PDF, co jest fantastycznym sposobem na zwolnienie części miejsca do przechowywania na swoim laptopie i spraw, aby wysyłanie dokumentów pocztą elektroniczną było prostsze i szybsze.