Jak dodać obrazy lub wideo do istniejącej historii na Instagramie?

Instagram to jedna z najpopularniejszych platform mediów społecznościowych, która umożliwia użytkownikom udostępnianie zdjęć i filmów znajomym i obserwatorom. Aby zwiększyć satysfakcję użytkowników, Instagram stale dodaje nowe i fajne funkcje, dzięki którym aplikacja jest jeszcze bardziej zabawna i interesująca. W 2016 roku Instagram uruchomił własną wersję Stories, wzorowaną na podobnym elemencie w Snapchacie.

Historie na Instagramie umożliwiają udostępnianie wielu zdjęć i filmów w celu udokumentowania dnia, niezależnie od tego, czy wybierasz się na przygodę, czy po prostu odpoczywasz. Te historie mogą być przeglądane przez Twoich obserwujących w ciągu 24 godzin; po czym są zapisywane w Twoim archiwum. Zdjęcia i filmy w Twoich relacjach są przesyłane oddzielnie od Twoich postów na Instagramie.

Tworzenie historii na Instagramie

Historie na Instagramie trwają 24 godziny (choć możesz je podświetlić, aby zachować je dłużej) i mogą być przeglądane przez świat lub tylko przez obserwujących, w zależności od ustawień prywatności. W przypadku kont prywatnych tylko Twoi obserwatorzy mogą przeglądać Twoją historię; z drugiej strony na kontach publicznych każdy może zobaczyć twoje historie.

Tworzenie historii na Instagramie jest bardzo proste.

Krok 1

Otwórz Instagram i wybierz ikonę „Twoja historia” w lewym górnym rogu ekranu głównego.

Krok 2

Zrób zdjęcie lub nagraj film za pomocą aparatu i edytuj je, dodawaj efekty, filtry i naklejki zgodnie z potrzebami. Możesz także wybrać zdjęcie lub film z galerii telefonu i przesłać je.

Krok 3

Gdy będziesz zadowolony, dotknij ikony "Twoja historia" w lewym dolnym rogu ekranu głównego.

Po utworzeniu historii zobaczysz swój obraz profilowy u góry kanału informacyjnego. Wybierz go, aby uzyskać dostęp do swojego dzieła w dowolnym momencie, gdy jest na żywo. Po 24 godzinach Twoja historia automatycznie zniknie; chociaż nadal możesz go znaleźć w swoim archiwum na Instagramie lub pobrać na telefon, aby go zapisać.

Dodawanie nowych zdjęć do relacji na Instagramie

Po dodaniu swojej pierwszej historii na Instagramie na dany dzień, możesz chcieć stworzyć więcej. Możesz dodać tyle zdjęć i filmów, ile chcesz.

Aby dodać nowe obrazy do historii ze swojej galerii:

Krok 1

Stuknij ikonę aparatu po lewej stronie ekranu lub po prostu przesuń ekran w prawo.

Krok 2

Zrób nowe zdjęcie lub film albo przesuń palcem w górę w aparacie, aby uzyskać dostęp do galerii.

Krok 3

Edytuj obraz zgodnie z potrzebami.

Krok 4

Stuknij ikonę „Twoja historia” w lewym dolnym rogu ekranu, aby dodać obraz lub wideo do swojej historii.

Aby wyświetlić swoje historie od tyłu, ponownie dotknij swojego zdjęcia profilowego w lewym górnym rogu ze słowami „Twoja historia”. Gdy odtwarzana jest Twoja historia, u góry zobaczysz dwa szare paski wskazujące każde z Twoich zdjęć/filmów.

Możesz powtórzyć te same kroki, jeśli chcesz dodać więcej zdjęć i filmów do swojej relacji na Instagramie.

Dodawanie zdjęć do swojej historii

Na szczęście dodawanie zdjęć i filmów do historii na Instagramie jest łatwe. Aby dodać treść, wykonaj następujące kroki, aby dodać obrazy do już opublikowanej historii:

Krok 1

Otwórz aplikację Instagram i pozostań na stronie głównej. Znajdź swoją historię w lewym górnym rogu i przytrzymaj okrągłą ikonę.

Krok 2

Wybierz „Dodaj do swojej historii” w wyskakującym oknie.

Krok 3

Wybierz obrazy, które chcesz dodać, i kliknij „Wyślij do”, tak jak zwykle. Nowy obraz pojawi się w Twojej historii.

Gdzie pojawia się moja historia na Instagramie?

Gdy prześlesz swoje historie na Instagram, pojawią się one w tych miejscach:

  • U góry kanału: zobaczysz swoje zdjęcie profilowe wraz z osobami, które obserwujesz.
  • W Twoim profilu: wokół Twojego zdjęcia profilowego pojawi się kolorowy pierścień, a ludzie będą mogli go dotknąć, aby odsłonić Twoją Historię.
  • W swoim kanale obok udostępnianego posta: Gdy udostępnisz post, wokół Twojego zdjęcia profilowego pojawi się kolorowy pierścień; ludzie mogą dotknąć tego, aby wyświetlić Twoją historię.
  • W bezpośredniej skrzynce odbiorczej: W Twojej skrzynce odbiorczej na Instagramie, wokół Twojego zdjęcia profilowego pojawi się kolorowy pierścień. Twoi znajomi mogą dotknąć tego, aby wyświetlić Twoje historie.

Usuwanie zdjęcia lub wideo z historii na Instagramie

Na wypadek, gdybyś dodał niewłaściwe zdjęcie do swojej historii na Instagramie lub po prostu zmieniłeś zdanie na ten temat, zawsze możesz usunąć je ze swojej relacji. Oto jak:

  1. Otwórz swoją historię.
  2. Wybierz ikonę Więcej (trzy kropki) w prawym dolnym rogu ekranu.
  3. Następnie dotknij usuń.

Co jeszcze możesz zrobić po opublikowaniu swojej historii?

Oprócz prostego dodawania kolejnych elementów do swojej historii, Instagram ogranicza możliwość wprowadzania zmian po wysłaniu jej do wszystkich znajomych lub opublikowaniu. Jeśli chcesz dokonać edycji filtrów lub dodać tekst, napotkasz pewne trudności. Niestety, musisz ponownie przesłać swoją Historię.

Jeśli jednak chcesz, aby Twoja historia trwała wiecznie, możesz dodać ją do swoich Najciekawszych. Wyróżnienie na Instagramie będzie trwać wiecznie w Twoim profilu (lub przynajmniej do czasu, gdy go usuniesz).

Często Zadawane Pytania

Niezależnie od tego, czy jesteś ekspertem od Instagrama, czy nowicjuszem, słyszeliśmy Twoje pytania! Oto kilka odpowiedzi na pytania, które nasi czytelnicy zadawali na temat Instagrama!

Czy możesz dodać obrazy do posta na Instagramie?

Niestety nie. Post na Instagramie różni się od relacji na Instagramie. Ten pierwszy jest stałym elementem Twojego konta na Instagramie, dopóki go nie usuniesz, ale nie ma też takich samych opcji, jak Story do edycji i aktualizacji. Po opublikowaniu zwykłego posta na Instagramie nie ma zbyt wielu opcji edytowania lub dodawania treści.u003cbru003eu003cbru003eBędziesz musiał usunąć cały post i przesłać go od nowa.

Czy możesz dodawać treści do swoich Najciekawszych na Instagramie?

Tak, możesz u003ca href=u0022//social.techjunkie.com/create-instagram-highlights/u0022u003eedit i dodawać treści do swojego Highlightsu003c/au003e. Najważniejsze to trwalsza opcja wyświetlania Twojej Historii w Twoim profilu. Jeśli chcesz dodać więcej treści, możesz odwiedzić stronę swojego profilu i kliknąć podświetlenie, które znajduje się pod przyciskiem „Edytuj profil”.

Jak mogę dodać wiele obrazów do mojej relacji na Instagramie?

Historie to zazwyczaj krótkie wycinki z filmem lub tylko jednym obrazem. Jedną z opcji jest użycie funkcji nagrywania ekranu telefonu, aby przewinąć wiele obrazów i przesłać wideo. Aby to wyglądało dobrze, może być konieczne utworzenie albumu w telefonie tylko dla tych zdjęć, które chcesz przesłać w swojej historii, ale pamiętaj również o długości filmu.u003cbru003eu003cbru003eInną opcją jest ustawienie zdjęcia jako tła i użyj jednej z naklejek Snapchata, które pozwolą Ci przesłać więcej zdjęć. Publikując, zrób lub wybierz swoje zdjęcie i przesuń palcem w górę od dołu, aby uzyskać dostęp do naklejek.

Historie na Instagramie to fajna funkcja aplikacji, która czyni ją nieco bardziej interesującą. Ich ograniczony czasowo charakter jest zarówno korzyścią, jak i zmorą systemu, ale zmusza do szybkiej kreatywności. Oznacza to również, że nie musisz przewijać tygodniowych innych historii, aby dostać się do najnowszych.