Jak bezprzewodowo przesyłać pliki z komputera na Androida?

Oczywiście, możesz podłączyć Androida do komputera za pomocą kabla i przenosić pliki w staromodny sposób, ale ta metoda jest czasochłonna i trudna w nawigacji. Zamiast tego wypróbuj bezprzewodowe przesyłanie plików. Przesyłanie plików między komputerem PC a systemami Android jest niezbędne, jeśli masz problemy z zarządzaniem wszystkimi dokumentami, zdjęciami i muzyką. Podczas gdy użytkownicy Apple mogą używać AirDrop do bezprzewodowego przenoszenia plików między iOS a macOS, użytkownicy Androida muszą myśleć nieszablonowo.

Tylko dlatego, że przesyłanie plików na Androida wymaga aplikacji innej firmy, nie oznacza to, że jest niemożliwe. Ponieważ przenoszenie plików jest łatwe bez zależności od konkretnego miejsca docelowego systemu operacyjnego, możesz przesyłać dokumenty zarówno do systemu Windows, jak i Mac, w przeciwieństwie do AirDrop.

Jeśli szukasz najlepszego sposobu na bezprzewodowe przenoszenie plików komputerowych do Androida, oto najlepsze sposoby, aby to zrobić.

Przesyłaj pliki z komputera do systemu Android za pomocą sieci Wi-Fi (WLAN)

Najlepszym sposobem przesyłania plików między komputerem a systemem Android jest przesłanie ich przez współdzieloną sieć bezprzewodową. Możesz do tego użyć wielu aplikacji, takich jak WiFi File Transfer na Androida i Air Transfer na iOS. Niektóre przeglądarki plików obsługują również przesyłanie plików przez Wi-Fi. Wystarczy otworzyć aplikację, przeglądać, kopiować i wklejać do folderów na drugim urządzeniu. W przypadku przeglądarek plików zazwyczaj przechodzisz do sekcji sieci, sekcji WLAN lub czegoś podobnego. Wyszukuje dostępne urządzenia, a Ty wybierasz potrzebne urządzenie.

Przesyłaj pliki między Androidem a komputerem za pomocą Bluetooth

Na początku smartfonów Bluetooth był idealnym sposobem na wymianę niewielkich ilości danych. Chociaż nie jest to idealne rozwiązanie do pobierania plików o większych rozmiarach, pozostaje wygodnym sposobem przesyłania plików. Ponieważ większość laptopów obecnej generacji obsługuje technologię Bluetooth, konfiguracja jest również prosta.

  1. Upewnij się, że Bluetooth na Twoim komputerze jest włączony. Jeśli jest aktywny, zobaczysz ikonę w Taca systemowa. Ikona będzie również wyświetlana w Centrum akcji czy Bluetooth jest włączony czy wyłączony.

  2. Po włączeniu Bluetooth kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę w Taca systemowa i wybierz Dodaj urządzenie Bluetooth.

  3. W oknie Ustawienia Bluetooth wybierz Dodaj Bluetooth lub inne urządzenia.

  4. w Dodaj urządzenie menu podręczne, wybierz Bluetooth aby wyszukać swoje urządzenie z Androidem. W systemie Android może być konieczne otwarcie ustawień Bluetooth i naciśnięcie ikony odświeżania, aby ponownie aktywować funkcję wyszukiwania i znajdowania, w przeciwnym razie system Windows jej nie wykryje.

  5. Kliknij urządzenie, gdy się pojawi. Może być również konieczne wybranie nazwy komputera na urządzeniu z systemem Android, gdy system Windows próbuje się połączyć.

  6. Twój komputer wyświetli kod, aby upewnić się, że łączysz się z właściwym urządzeniem, które powinno również pojawić się na ekranie smartfona lub tabletu. Sprawdź, czy kody pasują, a następnie wybierz tak.

  7. Po kliknięciu dalej oba urządzenia powinny się sparować, gotowe do wymiany plików w taki sam sposób, jak między dwoma urządzeniami mobilnymi.

Przesyłanie plików za pomocą bezprzewodowego czytnika multimediów

Urządzenia, które są coraz bardziej przydatne do zarządzania multimediami, obejmują przenośne dyski NAS i bezprzewodowe czytniki multimediów. Urządzenia te są ładowane multimediami za pośrednictwem karty SD lub dysku USB, do których można uzyskać dostęp, łącząc się z hotspotem Wi-Fi urządzenia.

Kluczowe cechy dysków NAS lub bezprzewodowych czytników multimediów to możliwość jednoczesnego dostępu do nich wielu użytkowników oraz fakt, że są one używane niezależnie od połączenia internetowego. Większość z nich może również działać jako power bank, aby Twój telefon lub tablet działał przez dłuższy czas.

Przesyłaj pliki między Androidem a komputerem za pomocą Dropbox

Dysk Google i Dropbox to wciąż jedne z najlepszych opcji bezprzewodowego przenoszenia danych. Obie opcje są niezależne od platformy i dostępne z dowolnego miejsca za pośrednictwem połączenia internetowego, co ułatwia udostępnianie wielu plików lub folderów przy minimalnym wysiłku.

Ponieważ Dysk Google jest fabrycznie zainstalowany na Androidzie, zalecamy to jako pierwszy przystanek. To powiedziawszy, jeśli wolisz Dropbox, obie aplikacje działają prawie identycznie. Jedyną wadą jest ograniczona przestrzeń dyskowa w bezpłatnej warstwie Dropbox, ale jeśli synchronizujesz niewielką liczbę plików, nie powinno to sprawić większych problemów.

Przesyłaj pliki między Androidem a komputerem bezprzewodowo za pomocą poczty e-mail

Wreszcie, poczta e-mail jest często najlepszym rozwiązaniem do szybkiego udostępniania zdjęć lub dokumentów znajomym i współpracownikom, i to nie bez powodu. To może być trochę stare, ale wysyłanie sobie pożądanych załączników jest nadal świetnym sposobem na wymianę plików między komputerem a urządzeniem z Androidem.

W zależności od usługi e-mail, z której korzystasz, może obowiązywać ograniczenie, ile możesz wysłać. Wysyłanie wiadomości e-mail z załączonymi dokumentami powinno działać, ale nie oczekuj, że będziesz spędzać godziny na wysyłaniu materiału wideo bez problemów.

Jak przenieść pliki z komputera na Androida? Zachęcamy do dzielenia się swoimi sugestiami i rozwiązaniami w komentarzach poniżej.