Jak trwale usunąć Facebooka i odzyskać swoje dane?

Facebook był kiedyś doskonałą platformą, na której przyjaciele i rodzina mogli ponownie się połączyć, utrzymywać kontakt i dzielić się swoimi przygodami z innymi. W dzisiejszej hiperpolitycznej kulturze wielu użytkowników Facebooka przeniosło platformę mediów społecznościowych do innego, mniej przyjemnego wymiaru.

Jak trwale usunąć Facebooka i odzyskać swoje dane?

Oprócz negatywności i ciągłego pogarszania się nadmiaru informacji, wielu użytkowników zaczyna kwestionować swoją prywatność i bezpieczeństwo w Internecie. Facebookowi nie są obce kontrowersje, co widać po katastrofie Cambridge Analytica.

Jeśli chcesz trwale usunąć swoje konto na Facebooku i wszystkie dane, które firma ma o Tobie, ten artykuł pomoże!

Jak tymczasowo dezaktywować Facebooka

Niektórzy użytkownicy mają swoje konta na Facebooku od dłuższego czasu. To dużo wspomnień, przyjaciół, memów i innych ważnych informacji do pożegnania. Jeśli obawiasz się, że przegapisz swoje konto lub będziesz potrzebować czegoś z niego później, możesz tymczasowo dezaktywować swoje konto.

 1. Kliknij menu konta w prawym górnym rogu dowolnej strony na Facebooku.

 2. Wybierz „Ustawienia i prywatność”, a następnie ponownie „Ustawienia”.

 3. Kliknij „Twoje informacje z Facebooka” w menu po lewej stronie.

 4. Obok opcji „Dezaktywacja i usuwanie” kliknij „Wyświetl”.

 5. Upewnij się, że opcja „Dezaktywuj konto” jest zaznaczona, a następnie kliknij „Przejdź do dezaktywacji konta”.

Jeśli dezaktywujesz swoje konto, Twój profil nie będzie już widoczny. Nie będziesz już pojawiać się na listach znajomych, a ludzie nie będą mogli Cię szukać. Ale twoje konto Facebook Messenger pozostanie nienaruszone.

Aby ponownie aktywować konto w dowolnym momencie, możesz ponownie zalogować się na swoje konto na dowolnym urządzeniu. Jeśli nie chcesz przypadkowo ponownie aktywować konta, musisz wylogować się ze wszystkich urządzeń, w tym z aplikacji mobilnej.

Kontrolowanie prywatności na Facebooku

Jeśli Twój problem z Facebookiem wynika z perspektywy prywatności, możesz zrobić kilka rzeczy, aby kontrolować, jakie informacje firma udostępnia innym firmom.

Oprócz wyłączania uprawnień do lokalizacji i przeglądania incognito serwisu społecznościowego, Facebook daje użytkownikom pewną władzę nad ich danymi w witrynie.

Jeśli chcesz mieć większą kontrolę nad swoją prywatnością na Facebooku, zrób to:

 1. Wykonaj powyższe kroki, klikając ikonę strzałki w prawym górnym rogu. Następnie kliknij „Ustawienia i prywatność”.
 2. Kliknij „Skróty prywatności”.

 3. Kliknij „Zarządzaj swoimi informacjami”.

 4. Otworzy się nowa strona internetowa. Tutaj możesz podążać ścieżką „Facebook” > „Chcę zarządzać moimi danymi”.

Niektóre opcje zawierają jedynie linki do instrukcji lub polityki prywatności Facebooka. Ale inne pozwalają kontrolować połączone aplikacje, preferencje reklam i udostępnianie informacji, które firma przechowuje/udostępnia.

Aby pomóc Ci chronić Twoje dane online bez usuwania Facebooka, Adblock Plus oferuje narzędzie, które pozwala wyłączyć przyciski mediów społecznościowych (Lubię to) osadzone na stronach poza siecią społecznościową. Przyciski te pozwalają Facebookowi śledzić zachowanie użytkowników podczas przeglądania poza Facebookiem, a dane te mogą być dostępne dla reklamodawców.

Jak trwale usunąć Facebooka

Istnieje kilka sposobów, aby przejść do przycisku „Usuń swoje konto”. Najpierw możesz wykonać powyższe kroki, aby dezaktywować swoje konto i wybrać opcję „Usuń konto”.

Możesz także wykonać czynności opisane w sekcji „Kontrolowanie prywatności na Facebooku” i wybrać opcję Usuń konto na dole strony. Ale jeśli potrzebujesz więcej pomocy, oto bardziej szczegółowe instrukcje:

1. Zaloguj się do Facebooka

Ze względów bezpieczeństwa musisz się zalogować, aby usunąć swoje konto na Facebooku. Jeśli usuwasz konto, którego nie używałeś od jakiegoś czasu i zapomniałeś hasła; będziesz musiał go zresetować.

 1. Przejdź do strony Znajdź swoje konto.

 2. Wpisz adres e-mail, numer telefonu, imię i nazwisko lub nazwę użytkownika powiązaną z Twoim kontem, a następnie kliknij „Wyszukaj”.
 3. Postępuj zgodnie z przewodnikiem krok po kroku.

 4. Jeśli nie możesz uzyskać kodu weryfikacyjnego, kliknij Nie masz już do nich dostępu? opcja na dole wyskakującego okna. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, aby odzyskać dane logowania.

Pełne instrukcje dotyczące resetowania hasła do Facebooka można znaleźć tutaj.

2. Pobierz swoje dane z Facebooka

Ponieważ chcesz trwale usunąć Facebooka, możesz najpierw zapisać swoje dane. Możesz to zrobić, klikając strzałkę w dół w prawym górnym rogu ekranu i wybierając Ustawienia.

Zostanie wyświetlona lista ogólnych ustawień konta. Na dole znajduje się link do „pobierz kopię swoich danych z Facebooka”, gdzie możesz to zrobić.

Notatka: Należy to zrobić przed przystąpieniem do usuwania konta. Po usunięciu konta będziesz musiał je ponownie aktywować, aby pobrać dane z Facebooka. Po 30-dniowym okresie przechowywania Twoje dane z Facebooka znikają na zawsze.

Jak usunąć swoje konto na Facebooku

3. Trwale dezaktywuj swoje konto na Facebooku

Teraz, gdy jesteś zalogowany na swoje konto na Facebooku i zapisałeś wszystkie swoje dane, czas dezaktywować swoje konto. Oto, co należy zrobić:

 1. Otwórz Facebooka i kliknij ikonę strzałki w prawym górnym rogu. Następnie kliknij „Ustawienia i prywatność”.

 2. Kliknij ponownie „Ustawienia”.

 3. Kliknij „Twoje informacje z Facebooka” po lewej stronie.

 4. Kliknij „Wyświetl” obok „Dezaktywacja i usuwanie”.

 5. Kliknij dymek obok „Usuń”. Następnie kliknij „Przejdź do dezaktywacji konta”.

Powinno pojawić się wyskakujące okienko z napisem: „Jeżeli uważasz, że nie będziesz ponownie korzystać z Facebooka i chcesz usunąć swoje konto, możemy się tym zająć. Pamiętaj, że nie możesz ponownie aktywować swojego konta ani odzyskać żadnej z dodanych treści lub informacji. Jeśli nadal chcesz usunąć swoje konto, kliknij „Usuń moje konto”.

Otrzymasz teraz wyskakujące okienko z ostrzeżeniem, że jest to decyzja trwała. Aby trwale usunąć Facebooka, wprowadź ponownie swoje hasło. Będziesz także musiał wpisać CAPTCHA, a następnie kliknąć „OK”.

Jak usunąć swoje konto na Facebooku

4. Okres odstąpienia od umowy

Kliknięcie OK w wyskakującym okienku usuwania nie jest końcem procesu. Poprzednie wyskakujące okienko zostanie zastąpione komunikatem: „Twoje konto zostało dezaktywowane w witrynie i zostanie trwale usunięte w ciągu 30 dni. Jeśli zalogujesz się na swoje konto w ciągu najbliższych 30 dni, będziesz mieć możliwość anulowania swojej prośby.”

Po kliknięciu OK w tej wiadomości będziesz mieć 30 dni na zmianę zdania. Po tym czasie Twoje konto zniknie na zawsze bez możliwości ponownej aktywacji lub odzyskania danych, których nie zapisałeś.

Aby ponownie aktywować konto, zaloguj się ponownie na swoje konto.

Często Zadawane Pytania

Trwałe usunięcie konta na Facebooku to wielka sprawa. Dlatego zamieściliśmy tę sekcję, aby upewnić się, że możesz podjąć w pełni świadomą decyzję przed kliknięciem przycisku „Usuń”.

Jak długo z Facebookiem przechowuje moje dane po usunięciu konta?

Oficjalnym słowem Facebooka w tej sprawie jest to, że przechowują Twoje dane przez 30 dni po potwierdzeniu usunięcia konta.

Czy Facebook jest bezpieczny?

Chociaż witryna jest dość bezpieczna, jeśli masz silne hasło i konfigurację uwierzytelniania dwuskładnikowego, Facebook niekoniecznie jest bezpieczny.

Witryna/aplikacja ma kilka problemów, które otwierają Cię na nieznane zagrożenia (podobnie jak prawie wszystko inne w Internecie). Jeśli kiedykolwiek czytałeś jeden z naszych internetowych przewodników bezpieczeństwa dotyczących innych usług, to niewątpliwie znasz filozofię, zgodnie z którą Twoje konta są tak bezpieczne, jak je stworzyłeś. Oznacza to, że duża część twojego bezpieczeństwa jest w twoich rękach, niezależnie od genialnych strategii prywatności zawartych przez programistów.

Po pierwsze, Facebook jest mniej bezpieczny, ponieważ firma udostępnia Twoje informacje innym firmom. Chociaż Facebook może nie upubliczniać tych informacji, druga firma może mieć luki w zabezpieczeniach, które ułatwiają dostęp do Twoich danych osobowych. Obejmuje to informacje o Twojej lokalizacji, urządzeniach i nie tylko.

Następnie nadmierne udostępnianie może stać się poważnym problemem. Być może znajomy dzieli się informacją, że jesteś w lokalnej restauracji lub zamieszczasz w tle zdjęcie ze szkołą Twojego dziecka. Uważaj na wszystko, co publikujesz na Facebooku (w tym w tle swoich zdjęć), aby zmniejszyć prawdopodobieństwo, że ktoś dowie się o Tobie czegoś, co wolisz zachować w tajemnicy.

Jak usunąć Facebook Messengera?

Jak wspomniano powyżej, po usunięciu konta na Facebooku konto Facebook Messenger pozostaje. Aby usunąć swoje konto Messenger, wykonaj następujące czynności:

1. Otwórz Facebook Messenger i dotknij ikony swojego profilu w prawym górnym menu, aby uzyskać dostęp do opcji rozwijanych.

2. Kliknij „Prawo i zasady”.

3. Kliknij „Dezaktywuj Messenger”.

4. Wprowadź swoje hasło.

5. Kliknij „Dezaktywuj”.

Jak mogę usunąć moje konto na Facebooku, jeśli nie mogę się zalogować?

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz zalogować się na swoje konto na Facebooku, pierwszym krokiem będzie próba zresetowania hasła i uzyskania dostępu. Najlepszym scenariuszem w tej sytuacji jest to, że możesz się zalogować i wykonać powyższe kroki.

Jeśli jednak Twoje konto zostało zhakowane lub przejęte, możesz odzyskać dostęp, zgłaszając swoje konto zespołowi wsparcia Facebooka. Odwiedź tę witrynę, aby wykonać czynności niezbędne do zgłoszenia konta. Po ponownym zalogowaniu się możesz wykonać powyższe kroki, aby trwale usunąć swoje konto.

Rozważasz trwałe usunięcie swojego konta na Facebooku? Czy nasz samouczek pomógł Ci osiągnąć Twoje cele? Daj nam znać w komentarzach poniżej!