Jak podłączyć AirPods do Chromebooka

AirPods to najpopularniejsze bezprzewodowe słuchawki douszne na świecie. Tym bardziej od czasu wydania AirPods Pro, które wprowadziły końcówki douszne, redukcję szumów i inne fajne dodatkowe funkcje. Problem z większością produktów Apple polega na tym, że nie „wibrują” z urządzeniami innymi niż Apple. Apple polega na używaniu swojej zastrzeżonej technologii do wszystkiego.

Jak podłączyć AirPods do Chromebooka

To powiedziawszy, AirPods mogą łączyć się z innymi urządzeniami innymi niż Apple. Jeśli więc jesteś użytkownikiem Chromebooka, możesz mieć pewność, że będziesz mógł korzystać z AirPods na telefonie innym niż Apple. To samo dotyczy komputera, Kindle Fire, Androida itp. Oto trochę więcej na temat łączności AirPod. podłącz airpody do chromebooka

Czy nie używają specjalnej technologii Apple?

Więc nie. AirPods to bezprzewodowe słuchawki douszne Bluetooth, które wykorzystują, cóż, standardowe połączenie Bluetooth, które można sparować z dowolnym urządzeniem obsługującym technologię Bluetooth. Oznacza to, że możesz podłączyć AirPods do telefonów z systemem Android, Windows Phone, komputerów PC, telewizorów, konsol i, jak pokazano powyżej, do Chromebooka.

Oczywiście połączenie może nie być tak płynne i możesz napotkać pewne drobne problemy w procesie, ale wszystko powinno działać poprawnie. Ponadto, po sparowaniu z urządzeniami innymi niż Apple, AirPods może brakować niektórych zaawansowanych elementów sterujących i funkcji.

A co z W1?

Od iPhone'a 7 telefony Apple używają specjalnego chipa o nazwie „W1”. To bezprzewodowy chip firmy Apple, który jest dostępny tylko na iPhone'ach. Apple zdecydowało się również usunąć typowe gniazdo słuchawkowe 3,5 mm od iPhone'a 7. Dlatego wielu myślało, że AirPods będą działać wyłącznie na urządzeniach Apple.

Jednak nie to jest celem chipa W1. iPhone'y nie używają tego chipa do komunikacji z urządzeniami. To tylko funkcja, która sprawia, że ​​połączenia przebiegają płynniej. Dlatego parowanie z AirPods jest szybsze i prostsze z iPhone'ami. Zapewnia również lepszą żywotność baterii.

Jak wspomniano, AirPods używają Bluetooth do łączenia się z innymi urządzeniami. Ale iPhone'y oferują znacznie lepsze opcje łączności, nawet z produktami firm innych niż Apple. Zazwyczaj bezprzewodowe słuchawki i wkładki douszne muszą przejść w tryb parowania, aby połączyć się z urządzeniem. Nie jest to zbyt skomplikowane, ale może być trochę uciążliwe. Czasami połączenie kończy się niepowodzeniem, zmuszając do ponownego uruchomienia telefonu lub pąków i tak dalej.

AirPods działają inaczej. Dzięki chipowi W1 mogą połączyć się z kompatybilnym iPhonem w zasięgu, gdy tylko otworzysz etui. Układ W1 usuwa wszystkie irytujące i nieefektywne elementy łączności Bluetooth. Pąki lepiej współpracują z iPhone'ami.

Podłączanie AirPods do Chromebooka

Chromebooki to laptopy z systemem operacyjnym Chrome, które nie mają zbyt wielu funkcji. Jako takie są doskonałym przykładem tego, jak szeroką łączność mają AirPods.

  1. Aby podłączyć AirPods do Chromebooka, kliknij ikonę sieci, znajdującą się w prawym dolnym rogu ekranu.
  2. Chromebook wyświetli opcje łączności, sprawdź, czy Bluetooth jest zaznaczony Na. Kliknij strzałkę pod Bluetooth, jeśli Bluetooth jest zaznaczony Wyłączony, włącz to.
  3. Gdy tylko włączysz Bluetooth na swoim Chromebooku, rozpocznie on wyszukiwanie aktywnych urządzeń bezprzewodowych w pobliżu.
  4. Twoje AirPods powinny pojawić się jako jedna z opcji. Jeśli tak się nie stanie, weź etui AirPod i kliknij Ustawiać guzik, to mały guzik z tyłu.
  5. Powinieneś teraz zobaczyć AirPods na liście, kliknij wpis AirPods i to wszystko.

Odłączanie AirPods od Chromebooka

Tak proste, jak podłączenie AirPods do Chromebooka, omówimy teraz, jak je odłączyć.

  1. Otwórz menu Bluetooth na swoim Chromebooku i wyłącz je.
  2. Możesz też nacisnąć i przytrzymać Para przycisk z tyłu obudowy.

Tak, to takie proste, gdy wszystko działa poprawnie.

AirPods i urządzenia firm innych niż Apple

podłącz airpody

Istnieje kilka innych korzyści, które można uzyskać, korzystając z AirPods z urządzeniami Apple. Funkcje takie jak parowanie iCloud, dotknij do Siri i inne inteligentne funkcje. Niemniej jednak AirPods będą działać jak każda inna para słuchawek Bluetooth z urządzeniami innymi niż Apple. Nadal uzyskasz jakość dźwięku AirPod, redukcję szumów i inne korzyści związane z dźwiękiem.

Czy udało Ci się sparować AirPods z Chromebookiem? Jak bardzo jesteś zadowolony z ich występu? Zapraszam do przejścia do sekcji komentarzy poniżej i dołączenia do dyskusji.