Jak podłączyć AirPods do Apple TV?

Kiedy wspomina się Apple AirPods, pierwszą rzeczą, która zwykle przychodzi na myśl, jest iPhone i Mac. Ludzie zwykle zapominają, że Apple TV może również łączyć się z tymi wspaniałymi urządzeniami, abyś mógł cieszyć się prywatnym oglądaniem bez przeszkadzania nikomu. W tym artykule pokażemy, jak podłączyć AirPods do Apple TV.

Jak podłączyć AirPods do Apple TV?

Podłączanie AirPods do Apple TV

Apple TV może łączyć się z urządzeniami Bluetooth przy użyciu natywnych ustawień Bluetooth. Jeśli jednak zarówno Apple TV, jak i AirPods są powiązane z tym samym identyfikatorem Apple ID, te dwa urządzenia zostaną zsynchronizowane automatycznie. Ta automatyczna synchronizacja zrezygnuje z jakiejkolwiek dodatkowej konfiguracji i sprawi, że korzystanie z AirPods z Apple TV będzie wygodniejsze.

Jeśli jeszcze nie powiązałeś swoich AirPods z Apple ID, możesz to zrobić, inicjując konfigurację. Potrzebujesz do tego urządzenia z systemem iOS i możesz to zrobić, wykonując następujące czynności:

Z iPhonem

 1. Na iPhonie przejdź do ekranu głównego.
 2. Otwórz etui AirPods, gdy nauszniki są w środku, a następnie umieść je w pobliżu urządzenia.
 3. Twój iPhone wyświetli animację konfiguracji. Stuknij w Połącz, gdy zostaniesz o to poproszony.
 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się podczas konfiguracji.
 5. Stuknij w Gotowe po zakończeniu konfiguracji.
 6. Jeśli Twój iPhone jest zalogowany do iCloud, AirPods automatycznie zsynchronizują się ze wszystkimi urządzeniami powiązanymi z identyfikatorem.
podłącz airpody do apple tv

Jeśli chcesz skonfigurować AirPods z komputerem Mac, można to zrobić ręcznie lub automatycznie, w zależności od systemu operacyjnego komputera Mac. Jeśli masz AirPods Pro, komputer Mac z systemem macOS Catalina 10.15.1 lub nowszym zostanie z nim automatycznie zsynchronizowany. AirPods drugiej generacji zrobią to samo z komputerami Mac z systemem macOS Mojave 10.14.4 lub nowszym. Jeśli twoje AirPods są pierwszą generacją, każdy Mac z systemem macOS Sierra lub nowszym połączy się z nim automatycznie.

Aby ręcznie skonfigurować AirPods z komputerem Mac, możesz wykonać następujące czynności:

 1. Otwórz menu Apple, klikając ikonę Apple.
 2. Przejdź do Preferencji systemowych, a następnie kliknij na niego.
 3. Kliknij Bluetooth, aby otworzyć menu połączenia urządzenia.
 4. Jeśli Bluetooth jest wyłączony, kliknij opcję, aby go włączyć. W przeciwnym razie przejdź do następnego kroku.
 5. Otwórz pokrywę obudowy AirPods, gdy urządzenia znajdują się w środku.
 6. Naciśnij i przytrzymaj przycisk z tyłu obudowy. Poczekaj, aż lampka z przodu zacznie migać.
 7. Lista urządzeń w menu Bluetooth powinna zawierać AirPods. Po wyświetleniu wybierz AirPods, a następnie kliknij Połącz.
 8. Jeśli nazwa Twoich AirPods nie jest wyświetlana, spróbuj odświeżyć listę, wycofując się z menu, a następnie wracając.

Po skonfigurowaniu AirPods na koncie Apple ID automatycznie połączą się z Twoim Apple TV, jeśli mają ten sam Apple ID.

airpody do Apple TV

Jeśli chcesz podłączyć AirPods bez kojarzenia obu urządzeń z tym samym Apple ID, możesz użyć konfiguracji urządzenia Bluetooth Apple TV. Można to zrobić poprzez:

 1. Otwórz pokrywę etui AirPods, gdy nauszniki są w środku, a następnie naciśnij przycisk łączenia z tyłu, aż lampka z przodu zacznie migać. Twoje AirPods są teraz w trybie wykrywalnym.
 2. Na Apple TV otwórz menu Ustawienia.
 3. Przejdź do Piloty i urządzenia, a następnie kliknij Bluetooth.
 4. Lista zostanie wypełniona wszystkimi urządzeniami Bluetooth, które można wykryć na danym obszarze. Znajdź i wybierz swoje AirPods.
 5. Kliknij Połącz. Spowoduje to podłączenie AirPods do Apple TV bez synchronizowania obu urządzeń z jednym Apple ID.

Pamiętaj, że za pomocą tego samego menu możesz również podłączyć inne urządzenia Bluetooth firmy innej niż Apple. Po prostu upewnij się, że każde urządzenie Bluetooth, które chcesz zsynchronizować, jest w trybie wykrywalnym po wybraniu Bluetooth. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, wyjdź z menu, ustaw urządzenie jako wykrywalne, a następnie wróć do Ustawień, Pilotów i urządzeń oraz Bluetooth. Jeśli nie możesz znaleźć nazwy swojego urządzenia na liście, może być ono niezgodne lub wystąpił błąd z funkcją Bluetooth.

airpods do apple tv jak się połączyć

Dość prosty proces

Używanie AirPods na Apple TV to świetny sposób na oglądanie programów w prywatności bez poświęcania jakości dźwięku. Łączenie zarówno automatycznie, jak i ręcznie jest dość prostym procesem, z którego można łatwo skorzystać.

Czy masz inne wskazówki, jak podłączyć AirPods do Apple TV? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej.