Jak podłączyć kartę Amazon Fire TV Stick do Wi-Fi bez pilota?

Kij Amazon Fire TV to niezwykle poręczne i bardzo przenośne urządzenie do strumieniowego przesyłania treści na dowolnym telewizorze. Gdy już go posiadasz, jedyne, czego potrzebujesz, to bezprzewodowe połączenie z Internetem i telewizor z portem HDMI. Ta wygoda i mobilność sprawiły, że wiele osób, które dużo podróżują – czy to w pracy, czy w czasie wolnym – zabiera ze sobą Fire Stick w drogę. Dzięki niewielkim rozmiarom i łatwej konfiguracji, zabranie ze sobą Fire Stick oznacza, że ​​wystarczy wprowadzić hasło Wi-Fi swojego hotelu lub Airbnb, aby uzyskać dostęp do urządzenia; po połączeniu się z internetem jesteś już zalogowany na swoje konto Netflix lub konta dowolnej innej usługi przesyłania strumieniowego, z której korzystasz.

Jak podłączyć kartę Amazon Fire TV Stick do Wi-Fi bez pilota?

Niestety może dojść do katastrofy, a jeśli zapomnisz zabrać ze sobą pilota, może się wydawać, że nie masz szczęścia. Nie martw się — jesteśmy tutaj, aby pomóc. Nie tylko można podłączyć Fire Stick do Internetu, jeśli zapomnisz zabrać ze sobą pilota, ale możesz nadal używać Fire Stick bez pilota po jego podłączeniu. Zobaczmy, jak.

Użyj pilota HDMI-CEC

Czy jesteś w pobliżu sklepu Walmart lub Best Buy? Możliwe, że będziesz w stanie odebrać pilot innej firmy, podobny do pilota uniwersalnego, za zaledwie kilka dolców. Te piloty są zazwyczaj przeznaczone do sterowania wszelkiego rodzaju urządzeniami, w tym Roku, Apple TV i najbardziej istotnym dla tego artykułu, Fire TV. Niektóre są bardziej uniwersalne, oferując wsparcie dla wszelkiego rodzaju różnych pudeł, podczas gdy inne są sprzedawane bezpośrednio właścicielom Fire TV. Możesz się zastanawiać, jak to działa, ale ogólnie jest to całkiem proste, używając uniwersalnego standardu znanego jako HDMI-CEC.

HDMI-CEC oznacza HDMI-Consumer Electronics Control i jest to stosunkowo nowy standard dla elektroniki użytkowej, pozwalający na wysoki stopień współdziałania między urządzeniami podłączonymi przez HDMI. Załóżmy na przykład, że masz Chromecasta podłączonego do telewizora, a tryb wejściowy telewizora jest obecnie ustawiony na odtwarzacz DVD podłączony do innego portu HDMI. Jeśli poinstruujesz Chromecasta, aby zaczął odtwarzać coś na telewizorze, automatycznie zmieni on wejście telewizora na wejście Chromecasta bez konieczności szukania pilota i samodzielnej zmiany ustawień. Więc jak to pomoże ci w twojej obecnej sytuacji?

Cóż, jak wspomnieliśmy, być może uda Ci się wybrać inteligentny uniwersalny pilot, który wykona za Ciebie pracę. Jeśli masz szczęście i korzystasz z telewizora nowszej generacji, możesz sterować Fire Stick bezpośrednio z pilota, z którego korzysta telewizor. Chociaż CEC wyszedł ze standardem HDMI 1.3 w 2002 roku, nie każdy telewizor wyprodukowany od tego czasu go zaimplementował, ponieważ jest to funkcja opcjonalna. Większość telewizorów wysokiej jakości powinna to mieć, a jeśli twój telewizor obsługuje tę funkcję, twoje problemy się skończyły.

Jeśli masz dostęp do działającego pilota lub możliwość sterowania urządzeniem przez telefon, możesz sprawdzić, czy jest on włączony na karcie Fire TV Stick. Na szczęście zajmuje to tylko kilka kroków. Jeśli masz pilota,

 1. Przejdź do Ustawienia oraz Wyświetlacz i dźwięki.
 2. Wybierz Ekran i ustawienia i sprawdź HDMI-CEC i upewnij się, że jest włączony.

Może być konieczne włączenie CEC również w telewizorze. Opcję znajdziesz w menu Ustawienia telewizora. Niestety, większość producentów telewizorów nie nazywa go CEC, zamiast tego „oznacza” go własną wymyśloną i pozbawioną znaczenia etykietą. Oto lista niektórych z najpopularniejszych marek telewizyjnych i nazwa, którą nadali funkcji CEC:

 • AOC: E-link
 • Hitachi: HDMI-CEC
 • LG: SimpLink lub SIMPLINK
 • Mitsubishi: NetCommand dla HDMI
 • Onkyo: RIHD
 • Panasonic: sterowanie HDAVI, EZ-Sync lub VIERA Link
 • Philips: EasyLink
 • Pionier: Kuro Link
 • Runco International: RuncoLink
 • Samsung: Anynet+
 • Ostry: link Aquos
 • Sony: BRAVIA Sync
 • Toshiba: CE-Link lub Regza Link
 • Vizio: CEC

Włącz CEC (pod jakąkolwiek nazwą) na telewizorze, podłącz normalnie Fire TV Stick i powinieneś być w stanie zarówno skonfigurować Fire TV Stick, jak i sterować nim za pomocą pilota telewizora. Nie będziesz mieć dostępu do funkcji sterowania głosowego swojego urządzenia, ale będziesz w stanie poradzić sobie z elementami sterującymi nawigacją na pilocie telewizora.

Użyj smartfona jako hotspotu i innego urządzenia do sterowania Fire TV Stick

Jeśli Twój telewizor nie obsługuje CEC lub z jakiegoś powodu jest wyłączony na karcie Fire TV Stick, możesz się zastanawiać, dlaczego nie możesz po prostu używać telefonu jako pilota do karty Fire TV Stick. W końcu istnieje aplikacja Fire TV na smartfona, a w domu możesz używać telefonu jako pilota w dowolnym momencie, nawet za pomocą sterowania głosowego! Niestety jest pewien haczyk. Twój smartfon nie komunikuje się bezpośrednio z Fire TV Stick - zamiast tego oba muszą być w tej samej sieci Wi-Fi. I pamiętaj, że twój Fire TV Stick jest już ustawiony do pracy na twoim Dom Sieć Wi-Fi – której prawdopodobnie nie zabrałeś ze sobą w podróż. Bez możliwości połączenia się z Fire TV Stick w celu zmiany połączenia sieciowego na lokalne Wi-Fi, nie będą mogli ze sobą rozmawiać, więc pilot smartfona nie będzie działał.

Ale jest sprytny sposób, aby to zadziałało. Oto, co robisz.

 1. Skonfiguruj smartfon lub inne urządzenie jako bezprzewodowy punkt dostępu. Po włączeniu hotspotu ustaw identyfikator SSID i hasło sieciowe tak, aby były takie same, jak w sieci domowej, do której dostrojony jest Fire TV Stick.
 2. Zainstaluj i uruchom aplikację Amazon Fire TV na drugim urządzeniu. Może to być tablet, drugi telefon lub pożyczony telefon. Będziesz go potrzebować tylko przez minutę.
 3. Na drugim urządzeniu połącz się z bezprzewodowym hotspotem utworzonym w kroku 1.
 4. Teraz twoje drugie urządzenie (pilot) i Fire TV Stick są podłączone do tej samej sieci Wi-Fi i mogą się widzieć!
 5. Podłącz Fire TV Stick do telewizora. Twoje drugie urządzenie będzie mogło widzieć i kontrolować Fire TV Stick.
 6. Użyj drugiego urządzenia, aby zresetować połączenie sieciowe na Fire TV Stick do lokalnej sieci Wi-Fi w hotelu lub gdziekolwiek jesteś.
 7. Wyłącz hotspot.

Teraz możesz używać drugiego lub pierwszego urządzenia jako pilota do Fire TV Stick! (Pamiętaj, że powodem, dla którego potrzebujesz dwóch urządzeń, jest to, że smartfon nie może połączyć się z własnym bezprzewodowym hotspotem dla swojego połączenia sieciowego.) Jeśli znasz identyfikator SSID i hasło ostatniej sieci, do której podłączono Amazon Fire Stick, możesz są złote.

Jedną z interesujących możliwości tego rozwiązania z dwoma urządzeniami jest to, że po ponownym nawiązaniu połączenia sieciowego dla Fire TV Stick możesz użyć Echo lub Echo Dot do sterowania Fire TV Stick zamiast używać smartfona lub tabletu. Do wstępnej konfiguracji będziesz potrzebować smartfona lub tabletu, ponieważ nie możesz zmienić ustawień sieci za pomocą poleceń głosowych, ale gdy to zrobisz, możesz dostroić Echo lub Echo Dot do tej samej sieci i użyć funkcji poleceń głosowych kontrolować kij.

Piloty zastępcze

W przeciwieństwie do uniwersalnego pilota HDMI-CEC, możesz również kupić pilota zastępczego, stworzonego specjalnie dla urządzeń Fire Stick, które powinny działać od razu po wyjęciu z pudełka. Zazwyczaj nie znajdziesz ich w lokalnym sklepie z dużymi pudełkami, ale Amazon ma możliwość odebrania nowego pilota zaprojektowanego specjalnie dla Twojego urządzenia. W rzeczywistości istnieją dwie różne wersje pilota Fire, które można pobrać online: model pierwszej generacji, który zawiera wbudowaną Alexa, oraz model drugiej generacji, który dodaje sterowanie mocą i głośnością bezpośrednio do pilota. Upewnij się, że sprawdziłeś kompatybilność z Fire Stick, patrząc na opis przed zakupem.