Jak podłączyć tablet Amazon Fire do Wi-Fi?

Ponieważ Czarny Piątek i Cyberponiedziałek są już za nami i absurdalne rabaty, które Amazon oferował w ogniu, podejrzewam, że jest teraz wielu nowych właścicieli tabletów. Zaliczam się do nich, ponieważ dostałem 10” Fire w Czarny piątek za bardzo małe pieniądze. Jak dotąd działał dobrze, ale wymagało więcej wysiłku niż powinien, aby połączyć go z Wi-Fi. Oto krótki przewodnik po podłączeniu tabletu Amazon Fire do Wi-Fi.

Jak podłączyć tablet Amazon Fire do Wi-Fi?

Teoretycznie podłączenie tabletu Fire do Wi-Fi jest proste. Jeśli działa poprawnie, w zasadzie robi to samo z niewielkim wkładem od Ciebie. Przesuń palcem w dół na ekranie głównym, wybierz Bezprzewodowe, a następnie Wi-Fi i dotknij go, aby włączyć. Powinien wtedy połączyć się z twoją siecią i odejść. Dla niektórych, w tym dla mnie, nie zawsze jest to takie proste.

Podłączanie tabletu Fire do Wi-Fi

Jeśli masz już skonfigurowaną sieć Wi-Fi, a Fire działa prawidłowo, powyższy proces powinien połączyć tablet Fire z siecią i powinieneś być w stanie prawie natychmiast korzystać z Internetu. Jeśli nie masz nic przeciwko odrobinie rozładowania baterii, możesz pozostawić Wi-Fi włączone i automatycznie połączy się z siecią po wykryciu. W przeciwnym razie, jeśli wolisz oszczędzać baterię, kiedy możesz, ręczne włączanie i wyłączanie połączenia z Wi-Fi zajmuje tylko sekundę.

Aby po raz pierwszy podłączyć tablet Fire do sieci Wi-Fi, wykonaj następujące czynności:

 1. Odblokuj tablet i przesuń palcem w dół na ekranie głównym.
 2. Wybierz Wi-Fi i włącz je.
 3. Wybierz swoją sieć i wybierz Połącz.
 4. Wprowadź hasło sieciowe.

Uwierzytelnienie Fire w sieci może potrwać kilka sekund, ale po zakończeniu Fire powinien się od razu połączyć. Powinien również pamiętać o sieci i logować się automatycznie następnym razem.

Kiedy próbowałem podłączyć tablet Fire do mojej sieci Wi-Fi, ciągle powtarzał mi, że nie może uwierzytelnić się w sieci. Wiem, że ustawiłem go poprawnie, ponieważ mam pół tuzina innych urządzeń, które go używają i żadne z nich nie miało żadnych problemów.

Ręczna konfiguracja Wi-Fi

Jeśli tablet Fire nie łączy się automatycznie z siecią bezprzewodową, możesz skonfigurować go ręcznie. Jest to dość proste i może obejść wszelkie problemy z konfiguracją, które możesz napotkać.

 1. Przesuń palcem w dół z ekranu głównego, aby uzyskać dostęp do sieci bezprzewodowej i włączyć Wi-Fi.
 2. Wybierz Dołącz do innej sieci.
 3. Wpisz nazwę swojej sieci w polu SSID sieci.
 4. Wybierz odpowiedni typ zabezpieczenia z menu rozwijanego.
 5. Wpisz hasło sieciowe i wybierz Zapisz.

Jeśli nie znasz typu zabezpieczeń sieci, sprawdź router. Będzie to gdzieś na stronie sieci bezprzewodowej. Może to być WPA, WPA2-PSK, WPA2-AES lub coś takiego. Miejmy nadzieję, że będzie to WPA2, ponieważ jeśli jest to WPA, oznacza to, że Twoja sieć nie jest bezpieczna.

Rozwiązywanie problemów z podłączeniem tabletu Amazon Fire do Wi-Fi

Jeśli konfiguracja ręczna lub automatyczna nie działa, musimy rozwiązać problem. Zaczniemy od prostych rzeczy, a następnie sprawdzimy nie tak oczywiste.

Uruchom ponownie router Wi-Fi

Jeśli Fire po prostu nie chce się w ogóle połączyć, uruchom ponownie router bezprzewodowy. Nawet jeśli inne urządzenia łączą się bez żadnych problemów, ponowne uruchomienie routera rozwiąże większość problemów z logowaniem. Spróbuj najpierw i spróbuj ponownie dołączyć do sieci, jak opisano powyżej.

Uruchom ponownie swój ogień

Jeśli ponowne uruchomienie routera nie działa, w pełni zrestartuj Fire. Spowoduje to usunięcie z tabletu wszelkich niezapisanych ustawień lub błędnych konfiguracji i umożliwi połączenie.

Sprawdź, czy tryb samolotowy jest wyłączony

Prawdopodobnie brzmi to dość oczywiste, prawda? Nie daj się zwieść; nawet najbardziej oczywiste rzeczy mogą stać się niedogodnościami, kiedy mają na to ochotę. Nie masz pojęcia, w ilu telefonach komórkowych i tabletach biorę udział w przypadku przypadkowego włączenia trybu samolotowego. Przesuń w dół ekran główny i dwukrotnie sprawdź, czy jest wyłączony.

Sprawdź oszczędzanie baterii w Fire

Fire stara się oszczędzać baterię tam, gdzie może, a czasami dzieje się to kosztem wygody. Przejdź do aplikacji, ustawień i ustawień WiFi. Wybierz Menu i Zaawansowane. Wybierz Zasady uśpienia WiFi i przejdź przez różne opcje. Wyłącz uśpienie Wi-Fi po podłączeniu i rozważ ustawienie rozłączenia na Nigdy, jeśli używasz tabletu tylko w domu, gdzie zazwyczaj zawsze możesz go naładować bez większego problemu.

Przywróć ustawienia fabryczne Fire

Reset do ustawień fabrycznych jest zawsze ostatecznością. Usuwa wszystkie dane i ustawienia oraz przywraca urządzenie do stanu magazynowego. Jeśli Ogień jest nowy, nie będzie to duży problem, ale może stać się kłopotliwy, jeśli masz swój Ogień przez jakiś czas. Jeśli inne urządzenia mogą połączyć się z twoją siecią bezprzewodową, a wykonałeś wszystkie te inne kroki i nic nie pomaga, może to być jedyna opcja przed zwróceniem urządzenia.

 1. Przesuń palcem w dół z ekranu głównego Fire.
 2. Wybierz Ustawienia i Opcje urządzenia.
 3. Wybierz Resetuj do ustawień fabrycznych.
 4. Potwierdź za pomocą opcji Resetuj.

W zależności od tego, jak długo masz Fire i ile rzeczy zainstalowałeś, może to zająć minutę lub pięć. Zaparz kawę i zastanów się nad swoim miejscem na świecie, czekając. Po zakończeniu powtórz wszystkie powyższe kroki, aby się połączyć.