Jak podłączyć Amazon Echo Auto do Bluetooth

Połączenie Bluetooth jest jednym z najłatwiejszych i najwygodniejszych sposobów sparowania Echo Auto z innymi urządzeniami. W rzeczywistości gadżet potrzebuje tego połączenia, aby zsynchronizować się z aplikacją Alexa i udostępnić wszystkie swoje umiejętności.

Jak podłączyć Amazon Echo Auto do Bluetooth

Wspaniale, że tak łatwo jest połączyć Echo Auto z Bluetooth i że nie musisz być szczególnie zaawansowany technologicznie, aby to zrobić. Ale żadne urządzenie nie jest wolne od usterek i po drodze mogą wystąpić problemy z połączeniem Bluetooth.

Oprócz przewodnika krok po kroku dotyczącego podłączania Echo Auto do Bluetooth, ten artykuł zawiera kilka wskazówek i wskazówek dotyczących rozwiązywania problemów.

Nawiązywanie połączenia

Kreator konfiguracji bardzo ułatwia cały proces, a aplikacja ma możliwość przetestowania połączenia Bluetooth. Oto wszystkie niezbędne kroki.

Krok 1

Podłącz Echo Auto do gniazdka elektrycznego w samochodzie i wybierz wejście Bluetooth w zestawie stereo samochodu. Nie musisz od razu przestawiać zestawu stereo na Bluetooth. Aplikacja poprosi Cię o zrobienie tego podczas procesu konfiguracji.

Krok 2

Po podłączeniu gadżetu weź smartfon, uruchom aplikację Alexa i przejdź do Echo Auto. Wybierz następującą ścieżkę, aby to zrobić.

Urządzenia > ikona Plus > Dodaj urządzenie > Amazon Echo > Echo Auto

Ustawiać

Krok 3

Naciśnij przycisk Kontynuuj w oknie Ostrzeżenie i warunki i usługi, a Twoje Echo Auto powinno pojawić się w obszarze „Wybierz akcesorium”. Stuknij urządzenie, aby potwierdzić i wybierz OK, gdy kreator zapyta, czy możesz korzystać z Bluetooth.

Podłącz Echo Auto do Bluetooth

Następnie masz możliwość przetestowania głośników Bluetooth i połączenia. Możesz pominąć ten krok, ale i tak możesz to zrobić, aby upewnić się, że wszystko działa płynnie. Wszystko, co musisz zrobić, to nacisnąć przycisk Odtwórz w aplikacji i poczekać, aż Alexa przywita Cię przez głośniki samochodu.

bluetooth

Krok 4

Po teście Alexa powinna poinformować Cię, że urządzenie jest gotowe do użycia. Oznacza to, że pomyślnie sparował się ze smartfonem i Bluetoothem samochodu/stereo.

Ważne notatki

Nie zaszkodzi sprawdzić połączenie Bluetooth samochodu przed skonfigurowaniem Echo Auto. Uruchom samochód i zestaw stereo, ustaw zestaw stereo na Bluetooth i sprawdź, czy urządzenie jest wykrywalne w smartfonie.

Teraz powinieneś upewnić się, że wszystkie tryby ciche są wyłączone. Najłatwiej to zrobić za pomocą menu szybkich ustawień w systemie Android lub Control Center dla użytkowników iPhone'a.

Porada eksperta: Sprawdź, czy istnieje harmonogram Nie przeszkadzać, który może zbiegać się z Twoją rutyną jazdy.

Powinieneś również odpowiednio ustawić Echo Auto. Pozycjonowanie nie wpływa na funkcjonalność Bluetooth, ale pomaga w łatwym dosięgnięciu urządzenia i utrzymaniu porządku na desce rozdzielczej.

Najbardziej optymalnym sposobem umieszczenia Echo Auto jest użycie zastrzeżonego mocowania otworu wentylacyjnego. Biorąc to pod uwagę, gadżet powinien działać dobrze, gdy zostanie umieszczony na desce rozdzielczej.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem Bluetooth

Jeśli masz słabą łączność Bluetooth, pierwszą rzeczą do zrobienia jest wymuszenie zamknięcia lub zamknięcie aplikacji Alexa i ponowne uruchomienie Echo Auto. Następnie ponownie włączasz aplikację i urządzenie, aby sprawdzić, czy to pomogło.

Zawsze istnieje możliwość ręcznego ponownego uruchomienia Echo Auto. Wyciągnij kabel USB z gniazdka, odczekaj około pół minuty i podłącz go ponownie. Jeśli to nie pomoże, możesz ponownie uruchomić smartfon.

Ale zanim uruchomisz go ponownie, spróbuj wyłączyć i włączyć Bluetooth, aby ożywić połączenie. Ponownie, powinieneś chwilę poczekać, zanim ponownie włączysz tę funkcję. Dla użytkowników Androida Amazon sugeruje włączenie trybu samolotowego, odczekanie chwilę, a następnie ponowne wyłączenie.

Echo Auto sztuczki

Uruchom aplikację Alexa i przejdź do ustawień Echo Auto, a następnie wybierz „Zapomnij to urządzenie”. Następnie dotknij swojej drogi do ustawień Bluetooth smartfona i sprawdź, czy telefon jest sparowany z Echo Auto.

Jeśli tak, zapomnij lub odłącz gadżet i odłącz go od źródła zasilania (oczywiście podłączasz go ponownie po chwili). Po ponownym podłączeniu Echo Auto należy ponownie skonfigurować i nie martw się, nie zajmuje to więcej niż kilka minut.

Ostatnią opcją jest przywrócenie ustawień fabrycznych Echo Auto, a następnie wykonanie kolejnej konfiguracji za pomocą aplikacji Alexa.

Co jeśli wszystko zawiedzie?

Jak zapewne już wiesz, Bluetooth to nie jedyny sposób na połączenie Echo Auto. Jeśli nie możesz nawiązać połączenia Bluetooth, użyj kabla AUX i podłącz gadżet bezpośrednio do zestawu stereo.

Alexa powinna automatycznie odebrać połączenie AUX i poprosić o jego użycie. Nie zapomnij przełączyć trybu wejścia stereo na AUX i powinieneś być gotowy. Jedynym minusem tej alternatywy jest to, że na desce rozdzielczej jest jeszcze jeden kabel.

Wyszukiwanie Bluetooth

Niektórzy użytkownicy zgłaszali problemy z Bluetooth podczas przełączania z jednego polecenia lub funkcji Echo Auto na inną. Powinieneś być w stanie to naprawić za pomocą prostego restartu i zawsze sprawdzaj wszystkie podłączone urządzenia.

Czy miałeś jakieś problemy z połączeniem Echo Auto z Bluetooth? Jakie polecenie wydajesz najczęściej? Podaj nam swoje dwa grosze w komentarzach poniżej.