Jak połączyć Discord z Patreonem?

Wielu twórców (głównie YouTuberów) korzysta z integracji Patreon-Discord do pielęgnowania swoich obserwatorów i społeczności, a także do rozdawania dodatkowych treści i nagród płatnym członkom.

Jak połączyć Discord z Patreonem?

Ale dlaczego Discord, platforma do komunikacji w grach, oferowałaby integrację Discord-Patreon? Cóż, przede wszystkim gracze mają zwolenników i zwolenników. Po drugie, mimo że Discord został zbudowany z myślą o grach, platforma przyjęła różne osoby, które nie grają, od społeczności kryptograficznych po obserwujących na YouTube.

Tak więc integracja Patreona z serwerem Discord może być świetnym pomysłem. Oto jak to zrobić.

Jak podłączyć Discord do Patreon z iPhone'a lub urządzenia z Androidem?

Zanim przejdziesz do połączenia Discord z Patreon, będziesz potrzebować aktywnego serwera Discord. Aplikacja Discord na urządzenia mobilne i tablety istnieje już od jakiegoś czasu, ale czy możesz na niej tworzyć serwery?

Chociaż istnieją pewne rzadkie ograniczenia funkcji w aplikacji mobilnej/tabletowej, w porównaniu z aplikacją komputerową, tworzenie serwerów nie jest jednym z nich. Zobaczmy, jak utworzyć serwer Discord na urządzeniu z systemem iOS/Android:

 1. Otwórz aplikację Discord.

 2. Na pierwszej karcie zobaczysz listę dostępnych serwerów, do których dołączyłeś; przewiń w dół do ostatniego wpisu (kółko ze znakiem plus).
 3. Dotknij znaku plusa.

 4. Stwórz serwer samodzielnie lub wybierz jeden z sześciu dostępnych szablonów.

 5. Nadaj serwerowi nazwę.

 6. Wybierz Utwórz.

To automatycznie utworzy dla Ciebie serwer. Możesz go dostosować, dostosować ustawienia i komunikować się z nim, ale nic z tego nie jest konieczne do połączenia go z Patreonem. Teraz czas na integrację.

Chociaż aplikacja Patreon istnieje zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i iOS, będziesz musiał użyć przeglądarki mobilnej, aby zintegrować usługę z Discord.

 1. Otwórz preferowaną przeglądarkę i przejdź do Patreon.com.

 2. Zaloguj się na swoje konto (utwórz je, jeśli go nie masz).

 3. Na stronie głównej przejdź do menu hamburgera (trzy poziome linie) w prawym górnym rogu strony.

 4. Stuknij opcję Zakończ stronę.

 5. Dotknij menu rozwijanego Podstawy.

 6. Wybierz warstwy z listy.

 7. Przejdź do poziomu, do którego chcesz przypisać rolę Discord.

 8. Wybierz Zaawansowane.

 9. Stuknij Połącz z Discordem.

 10. Zaloguj się do swojego konta Discord.

 11. Zakończ, klikając Zapisz poziom.

Masz to; udało Ci się połączyć Discord i Patreon. Możesz dodać więcej poziomów zgodnie z tą samą zasadą.

Jak podłączyć Discord do Patreon z komputera z systemem Windows 10 lub Mac?

Niezależnie od tego, czy używasz urządzenia z systemem Windows, czy macOS, integracja Discord-Patreon działa tak samo. Aplikacje Discord dla tych dwóch są identyczne, a dostęp do Patreon uzyskasz za pośrednictwem ich strony internetowej z jednej z dwóch platform. Ale najpierw musisz stworzyć swój serwer Discord.

 1. Otwórz aplikację Discord i zaloguj się.

 2. Po lewej stronie powinieneś zobaczyć listę dostępnych serwerów, z którymi jesteś połączony; znajdź kółko ze znakiem plus w środku i kliknij je.

 3. Stwórz własny serwer lub zacznij korzystać z jednego z sześciu dostępnych szablonów.

 4. Wybierz, czy tworzysz serwer do spędzania czasu ze znajomymi, czy do klubu/społeczności; biorąc pod uwagę, że mówimy tutaj o Patreonie, prawdopodobnie tak jest.

 5. Nazwij serwer i kliknij Utwórz.

Serwer nie jest jeszcze gotowy do użycia. Musisz sprawdzić i dostosować ustawienia, zaprosić osoby itp. Jednak na potrzeby tego samouczka przejdźmy do części dotyczącej integracji Patreona.

 1. Zacznij od zalogowania się na swoje konto Patreon (musisz je mieć, jeśli chcesz zintegrować je z Discordem).

 2. Przejdź do Edytora stron twórcy na swoim koncie Patreon, najeżdżając kursorem na swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu strony i wybierając opcję Zakończ stronę.

 3. Wybierz zakładkę Poziomy u góry ekranu.

 4. Znajdź warstwę, do której chcesz przypisać rolę Discord, i wybierz Edytuj warstwę.

 5. Następnie kliknij Zaawansowane.

 6. Wybierz Połącz z Discordem.

 7. Zaloguj się do swojego konta Discord.

 8. Wybierz Zapisz warstwę.

W ten sposób łączysz Discorda z Patreonem za pomocą komputera. Pamiętaj jednak, że sprawy nie są takie proste. Biorąc pod uwagę, w jaki sposób celem Patreona jest zarabianie, należy wziąć pod uwagę wiele kwestii, zanim zakończysz ten proces.

Dlaczego Patreon?

Jako twórca treści, niezależnie od tego, czy korzystasz z Twitcha, YouTube, Instagrama czy jakiejkolwiek innej platformy, możesz uzyskać pewną formę zarabiania (na przykład z YouTube). Ale jeśli nie jesteś śmiesznie znanym YouTuberem, ta monetyzacja nie jest wystarczająco bliska, aby związać koniec z końcem. Nawet jeśli jesteś bardzo bogaty w subskrybentów, możesz nie zarabiać zbyt dużo.

Wejdź do Patreon, usługi, która pozwala zarabiać więcej za treści, które dostarczasz. Patreon zapewnia, że ​​tylko ci użytkownicy, którzy za nie płacą, nazwijmy to „członkostwem premium”, uzyskują dostęp do najlepszych treści, które produkujesz. Ta zawartość może obejmować wszystko, od filmów bonusowych po różne nagrody w grach.

Tak więc Twoje zwykłe treści na YouTube/Twitchu/[platformie wstawiania] przyciągają uwagę widza. Następnie chcą od Ciebie więcej treści. Płacą dodatkowo za tę zawartość. Te pieniądze trafiają do Ciebie. To właśnie robi Patreon.

Zazwyczaj korzyści Patreona na Discord obejmują dostęp do specjalnych kanałów członkowskich na serwerach. Możesz organizować różne konkursy (na przykład) na tych specjalnych kanałach i nagrody dla lojalnych członków płacących.

W skrócie, wyłączność to nazwa gry, jeśli chodzi o Patreon.

Dodatkowe często zadawane pytania

1. Jak mogę uzyskać dostęp do mojej roli na Discord po zostaniu wspierającym?

Jako właściciel serwera możesz chcieć przypiąć te instrukcje lub w jakiś sposób je zautomatyzować. Jako płatny zwolennik będziesz chciał wiedzieć, jak uzyskać dostęp do roli Discord, za którą zapłaciłeś. Przede wszystkim pamiętaj, że złożenie „niestandardowej przysięgi” nie zapewni Ci specjalnej roli na Discordzie.

Zamiast tego znajdź twórcę, którego chcesz wesprzeć, wybierz preferowany poziom i kliknij Dołącz. Potwierdź informacje o płatności, a zobaczysz powiadomienie powitalne twórcy.

Wybierz Połącz z Discordem. Na następnej stronie kliknij Połącz, znajdujący się obok wpisu Discord. Zostaniesz poproszony o zalogowanie się na swoje konto Discord. Gdy następnym razem zalogujesz się do Discord, rola powinna zostać automatycznie przypisana do Ciebie.

2. Jak uzyskać dostęp do moich nagród Discord w Patreon?

Twórcy często oferują nagrody Discord za pośrednictwem Patreona. Te nagrody wymagają zadeklarowania 5 USD lub więcej, w zależności od Twojej hojności i ustalonego limitu twórcy. Zakładając, że połączyłeś swoje konto Discord i Patreon, nagrody powinny pojawić się automatycznie.

3. Jak sprawić, by ludzie wspierali Cię na Patreon?

Sam Patreon nie jest platformą społecznościową/treściową. Nie możesz oczekiwać, że ludzie zapłacą za twoje poziomy lub złożą niestandardowe zobowiązania tylko dlatego, że utworzyłeś konto Patreon. Najpierw musisz mieć zawartość i lojalnych fanów. Następnie, udostępniając te treści, możesz promować swoje poziomy Patreon i zachęcać swoich obserwatorów do wejścia na pokład. Discord to kanał, który pomaga zarówno promować Patreona, jak i przydzielać nagrody za dołączenie.

Możesz to również zrobić na YouTube, Twitchu i wielu innych platformach społecznościowych. Celem jest zapewnienie Twoim obserwującym ekskluzywnych treści, do których nie będą mogli uzyskać dostępu za pośrednictwem żadnego innego kanału. Odpowiedź na powyższe pytanie nie jest prosta – nie ma łatwego sposobu na pozyskanie ludzi do wsparcia przez Patreon. Wszystko sprowadza się do marketingu, który jest skomplikowaną dyscypliną.

4. Jak często powinieneś publikować na Patreon?

Wszystko zależy od Ciebie jako osobowości online, rodzaju treści, obserwowania i mnóstwa innych czynników. Jednak ogólnie zaleca się, aby publikować cztery lub więcej fragmentów treści miesięcznie, najlepiej raz w tygodniu. Istnieją dwa sposoby otrzymywania płatności od Patreon: miesięcznie i za stworzenie. Comiesięczne kampanie obciążają Twoich klientów raz w miesiącu i zapewniają stabilny dochód. Kampanie za tworzenie są płatne, cóż, za wydanie treści.

Wybranie jednej lub drugiej kampanii może również wpłynąć na Twój post na Patreon. Na przykład miesięczni subskrybenci wymagają regularnych treści (co miesiąc, co tydzień, a nawet codziennie). Jeśli chcesz mieć większą swobodę w publikowaniu treści, wybierz kampanię na tworzenie. Jednak regularne treści są kluczem do sukcesu w Internecie, niezależnie od wybranej kampanii.

5. Czy mogę korzystać z Patreona za darmo?

Patreon jest darmowy, aby rozpocząć. Ale prawdziwe piękno platformy polega na tym, że otrzymuje tylko niewielki procent, gdy zaczniesz na niej zarabiać. W zależności od wybranego planu Patreon zabierze 5%, 8% lub 12% Twoich miesięcznych dochodów. Opcja 12% zapewnia dedykowany coaching, wsparcie i różne funkcje premium, co sprawia, że ​​warto.

Discord i Patreon

Discord i Patreon to dwie bardzo kompatybilne platformy. Jeśli masz serwer Discord, na którym jesteś aktywny, rozważ zintegrowanie go z Patreonem, aby otrzymać z niego dodatkowe pieniądze. Zaufaj nam; Twoi lojalni obserwatorzy chętnie otrzymują od Ciebie dodatkową zawartość i dołączają do małych serwerów typu fanklubów, gdzie mogą się z Tobą bliżej komunikować.

Udało Ci się połączyć Discord i Patreon? Masz pytania lub coś jeszcze do dodania? Nie powstrzymuj się od kontaktu z nami za pośrednictwem sekcji komentarzy poniżej.