Jak podłączyć Kindle Fire do hotelowego Wi-Fi?

Masz problem z połączeniem Kindle Fire z hotelową siecią Wi-Fi lub innymi sieciami publicznymi? Czasami napotykamy nieprzewidziane problemy i denerwujemy się, gdy proste rzeczy nie działają. Ale łączenie się z siecią Wi-Fi powinno być łatwe, prawda?

Jak podłączyć Kindle Fire do hotelowego Wi-Fi?

Nie martw się, jeśli wpadniesz w takie kłopoty. W tym artykule pokażemy dokładnie, jak podłączyć tablet Kindle Fire do hotelowej sieci Wi-Fi. Ponadto rozwiążemy inne problemy, które możesz napotkać.

Po prostu wykonaj te proste kroki i powinieneś być w porządku.

Kilka wskazówek przed przejściem do biznesu

Często wystarczy oczywisty błąd, aby przyprawić nas o ból głowy. Wyobraź sobie na przykład, że nie udało Ci się wyłączyć Samolot z jakiegoś powodu i próbujesz połączyć się z publiczną siecią Wi-Fi. To nie zadziała. Dlatego upewnij się, że Samolot tryb Kindle Fire jest wyłączony.

Krok 1

Przejdź do ekranu głównego swojego Kindle Fire. Przesuń w dół, aby znaleźć Szybkie ustawienia i dotknij Bezprzewodowy.

Krok 2

Tutaj znajdziesz opcję Wi-Fi. Po prostu dotknij go, aby go włączyć. Teraz Kindle Fire może szukać publicznych sieci Wi-Fi.

Krok 3

Wybierz nazwę sieci publicznej, z którą próbujesz się połączyć. Jeśli próbujesz połączyć się z hotelową siecią Wi-Fi, nazwa sieci Wi-Fi może być nazwą hotelu. W każdym razie zawsze lepiej zapytać personel hotelu zarówno o nazwy ich sieci Wi-Fi, jak i odpowiednie hasło (hasła). Często duże hotele mają kilka sieci Wi-Fi i powinieneś wybrać tę, która znajduje się najbliżej Twojego pokoju. Znak sygnału jest zawsze dobrym wskaźnikiem mocy sieci Wi-Fi. Personel hotelu również może Ci w tym pomóc.

Najprawdopodobniej znajdziesz ikonę kłódki obok sieci publicznej, z którą próbujesz się połączyć. Oznacza to po prostu, że będziesz musiał wprowadzić hasło, aby połączyć się z siecią. Z reguły większość hoteli blokuje sieci Wi-Fi.

Wystarczy dotknąć Połączyć po zakończeniu wprowadzania hasła. I oto twój Kindle Fire jest podłączony do Internetu!

Lepiej wyłączyć ikonę Wi-Fi po zakończeniu

Zawsze pamiętaj, aby wyłączyć Wi-Fi po zakończeniu korzystania z Internetu. Nie zrobienie tego spowoduje rozładowanie baterii Kindle Fire i to jest coś, czego nikt z nas nie chce.

Gdy połączysz się z konkretną siecią publiczną, a Twój Kindle znajdzie się w zasięgu, połączy się z siecią automatycznie. O ile hasło nie zostało zmienione, Twój Kindle Fire zawsze połączy się natychmiast.

Nadal masz problemy?

Jeśli nadal masz problemy z połączeniem z publiczną siecią Wi-Fi, upewnij się, że połączenie działa prawidłowo. Na przykład serwer może być wyłączony i obwiniasz swoje urządzenie za brak połączenia, podczas gdy problem może leżeć gdzie indziej.

Po upewnieniu się, że sieć publiczna działa poprawnie i wykonałeś powyższe kroki, Twój Kindle Fire nie powinien mieć problemu z połączeniem się z nią. Jeśli jednak nadal napotykasz problemy, może to być spowodowane błędną konfiguracją urządzenia. Najlepszym sposobem na obejście tego problemu jest ponowne uruchomienie lub miękkie resetowanie, twój ogień rozpalenia.

Aby to zrobić, naładuj całkowicie swój Kindle Fire, a następnie przytrzymaj włącznik przez 20 sekund. Będziesz musiał przesunąć wyłącznik zasilania i przytrzymać go przez 20 sekund, aby urządzenie uruchomiło się ponownie. Po zwolnieniu włącznika zasilania powinien pojawić się ekran ponownego uruchamiania urządzenia. Daj swojemu Kindle trochę czasu na ponowne uruchomienie, a następnie włącz go tak, jak zwykle.

Teraz wykonaj kroki od 1 do 3 wymienione powyżej. Twój Kindle Fire powinien wtedy połączyć się z Internetem!

Resetowanie do ustawień fabrycznych Kindle Fire

Jeśli nadal nie działa, ostatnią deską ratunku jest przywrócenie ustawień fabrycznych Kindle Fire. Tak to się robi.

Krok 1

Przejdź do ekranu głównego i przesuń go w dół. Znajdować Ustawienia i dotknij go.

Krok 2

Pod Ustawienia, znajdziesz Urządzenie opcja. Stuknij w to.

Krok 3

Być może będziesz musiał przewinąć w dół, aby znaleźć tę opcję: Przywróć ustawienia fabryczne. Stuknij w to. Być ostrzeżonym że przywrócenie ustawień fabrycznych urządzenia spowoduje, że wszystkie Twoje dane osobowe znikną z Kindle Fire. Należy tego używać tylko w ostateczności.

Krok 4

Kindle ostrzeże Cię również: „Zaraz zresetujesz Fire do ustawień fabrycznych…” Jeśli masz pewność, że chcesz kontynuować i nie masz nic przeciwko utracie jakichkolwiek danych osobowych, śmiało dotknij Resetowanie.

Daj swojemu Kindle Fire czas na przywrócenie, a sam się zrestartuje. Teraz włącz urządzenie i wykonaj czynności wymienione na początku artykułu, aby połączyć się z siecią Wi-Fi.

Podłącz Kindle Fire do hotelowego Wi-Fi

Twój Kindle Fire powinien być gotowy do pracy!

Oto kilka typowych problemów, z którymi boryka się większość użytkowników Kindle Fire, próbując połączyć swoje urządzenie z siecią publiczną. Mamy nadzieję, że byliśmy w stanie Ci pomóc. Jeśli nadal masz problemy, pomimo wykonania kroków wymienionych w tym artykule, poinformuj nas o swoich problemach w sekcji komentarzy poniżej.

Miłego surfowania!