Jak połączyć Visual Studio Code z Bitbucket

W tym artykule dowiesz się, jak połączyć Visual Studio Code z Bitbucket i jakie korzyści płyną z używania go w swoim środowisku pracy.

Jak połączyć Visual Studio Code z Bitbucket

Proces instalacji Bitbucket

Dzięki oficjalnemu rozszerzeniu Bitbucket dla VS Code możesz go używać w systemie Windows. Zanim zaczniesz, musisz zebrać kilka informacji:

 1. Twoja nazwa użytkownika i adres e-mail na serwerze Bitbucket.
 2. Zdecyduj, jaka będzie lokalna ścieżka do przechowywania kodu.
 3. Twoje konto musi mieć uprawnienia do modyfikowania repozytoriów na serwerze Bitbucket.
 4. Ścieżka do kodu sklepu.
 5. Twoje konto musi mieć uprawnienia do modyfikowania repozytoriów na serwerze Bitbucket.
 6. Dodaj nazwę projektu.
 7. Dodaj nazwę repozytorium.
 8. Uzyskaj adres URL repozytorium.
 9. Upewnij się, że kod programu Visual Studio został zaktualizowany.

Połącz kod programu Visual Studio z Bitbucket

Proces instalacji

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to pobrać instalator Windows i wybrać "Visual Studio Code", gdy musisz określić integrację edytora. Następną rzeczą, którą musisz zrobić, to upewnić się, że Twój adres e-mail i imię i nazwisko są zgodne z informacjami na serwerach Bitbucket. Następnie wykonaj następujące kroki:

 1. Przejdź do folderu, który chcesz sklonować i uruchom polecenie: git clone.
 2. Teraz utworzyłeś podfolder w lokalnym.
 3. Otwórz swój obszar roboczy w programie VS Code.
 4. Przejdź do „Plik”, a następnie „Dodaj folder do obszaru roboczego”.
 5. Otwórz skopiowany folder.
 6. Teraz zintegrowałeś obie platformy.

Funkcje Bitbucketa

Aby włączyć repozytoria Bitbucket Git, musisz najpierw pobrać rozszerzenie Visual Studio Bitbucket i korzystać ze wszystkich jego funkcji. Oto niektóre z najlepszych:

 1. „Utwórz” to opcja, która pozwala użytkownikom utworzyć repozytorium git na Bitbucket.org i zsynchronizować je z wersją lokalną.
 2. „Klonowanie” to obszerna lista wszystkich istniejących repozytoriów Bitbucket, które użytkownicy mogą sklonować.
 3. „Publikuj” umożliwia wszystkim użytkownikom publikowanie wszystkich lokalnych repozytoriów i udostępnianie ich wszystkim użytkownikom Bitbucket.
 4. Wyświetl wszystkie /Create/Modify nowe żądanie ściągnięcia.

Co to jest Bitbucket?

Bitbucket to narzędzie do zarządzania kodem do planowania projektów i współpracy przy wdrażaniu kodu. Jest zintegrowany z platformami takimi jak Trello i Jira, gdzie wszelkiego rodzaju zespoły mogą szybko wykonać nowy projekt i zakończyć go precyzyjnie i na czas.

Swoim klientom Bitbucket oferuje również różne opcje hostingu, takie jak Bitbucket Cloud, Bitbucket Servers i Datacenter.

Interfejs Bitbucket

Po rozpoczęciu pracy w interfejsie Bitbucket musisz zapoznać się z kilkoma kluczowymi funkcjami:

Kod programu Visual Studio z Bitbucket

Twój pulpit roboczy

W panelu Twoja praca będziesz mógł zobaczyć wszystkie prośby, które otrzymałeś jako weryfikator, oraz uzyskać dostęp do utworzonych przez siebie zgłoszeń. To jest pierwsza rzecz, którą zobaczysz, a jeśli chcesz ją dostosować, aby uzyskać dostęp do niektórych typów żądań, możesz to zrobić za pomocą filtra.

Repozytoria

W SVN każdy programista otrzymuje kopię roboczą, która odwołuje się do centralnego repozytorium. W Git każdy programista ma swoje repozytorium z historią zmian.

Repozytoria to miejsce, w którym możesz zobaczyć ostatnie zaktualizowane repozytorium z Twoich bieżących projektów na górze listy. W razie potrzeby możesz wyszukiwać repozytoria lub filtrować je według projektów.

W ten sposób możesz szybko skalować swój zespół deweloperski, a w przypadku zerwania gałęzi produkcyjnej ktoś inny może kontynuować pracę bez opóźniania pracy innym deweloperom.

Projektowanie

Projekty działają jak foldery repozytoriów, dzięki czemu można je łatwo znajdować i zarządzać nimi. Każdy projekt ma wszystkie swoje repozytoria na wyświetlaczu, aby śledzić wszystkie zmiany.

Żądania ściągnięcia

Narzędzia do zarządzania źródłami, takie jak Bitbucket, mogą poprawić funkcjonalność Git. Dzięki pull requestom możesz poprosić innych programistów o scalenie niektórych gałęzi z ich repozytoriami. W ten sposób lider projektu nadąża za wszystkimi zmianami i rozpoczyna dyskusje, gdy jest to konieczne.

Kiedy nadchodzi czas na przejrzenie kodu i debugowanie go, wtedy potrzebujesz pull requestów, aby zobaczyć, które części kodu wymagają dodatkowej pary oczu. Kiedy któryś z programistów utknie, zawsze może wyciągnąć prośbę i poprosić o pomoc wszystkich innych członków zespołu.

Zagadnienia

Gdy w Bitbucket Cloud pojawi się nowe repozytorium, zostanie do niego dołączony moduł do śledzenia problemów. W ten sposób zawsze możesz być na bieżąco z błędami projektu, raportami, innymi zadaniami i innymi żądaniami projektu.

Społeczność

Dla wielu programistów Git jest często używanym kontrolką dla nowych projektów. Jest również dość popularny w projektach open source, ponieważ obsługuje bardziej zwinną organizację pracy.

Po prostu idź z kodem

Większość projektów oprogramowania polega na Git, aby zapewnić im wysokiej jakości kontrolę wersji. Git oferuje doskonałą wydajność, elastyczność i bezpieczeństwo dla każdego zespołu i wszystkich projektów oprogramowania.

Teraz, gdy wiesz, jak połączyć Visual Studio Code z repozytoriami Bitbucket, możesz poprawić przepływ pracy i wydajność. Czy korzystasz z Bitbucket? Jakie są twoje wrażenia?

Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.