Jak dodać Dysk Google do Eksploratora plików

Jeśli jesteś użytkownikiem komputera z systemem Windows, znasz Eksplorator plików. Windows 10 wprowadził ulepszony Eksplorator, umożliwiając łatwy dostęp do One Drive. Ale co, jeśli podstawową pamięcią masową w chmurze jest Dysk Google?

Jak dodać Dysk Google do Eksploratora plików

Czy możesz utworzyć bezpośredni dostęp do swojego Dysku Google za pomocą Eksploratora plików? Odpowiedź brzmi: tak, możesz. Ale będzie to wymagało majsterkowania. Wyjaśnimy ten proces w tym artykule.

Dodawanie Dysku Google do Eksploratora plików

Jeśli wszystkie Twoje cenne pliki znajdują się na Dysku Google, rozsądnie jest mieć do nich szybki i wygodny dostęp.

Twój Eksplorator plików Windows to fantastyczne narzędzie, ale domyślnie musisz uzyskać dostęp do Dysku Google przez przeglądarkę. Rozwiązaniem jest pobranie narzędzia komputerowego Dysk Google dla systemu Windows. Oto wszystko, co musisz zrobić:

  1. Pobierz narzędzie komputerowe Dysk Google dla systemu Windows. Możesz wybierać między opcjami indywidualnymi, zespołowymi i korporacyjnymi.
  2. Zainstaluj go, a następnie zaloguj się na swoje konto Google.

Proces instalacji zajmuje tylko kilka minut, a po zalogowaniu się zobaczysz folder Dysku Google w Eksploratorze plików. Twój Dysk Google dla Windows pojawi się jako (G:) w panelu nawigacyjnym w Eksploratorze plików.

Będzie działał jako dysk lokalny na twoim komputerze. Gdy coś z niego dodasz lub usuniesz, automatycznie synchronizuje się z Twoim Dyskiem Google.

Dodaj Dysk Google do Eksploratora plików

Szybki dostęp do Eksploratora plików

Po kliknięciu ikony Eksploratora plików w górnej części panelu nawigacyjnego zobaczysz małą niebieską gwiazdkę i „Szybki dostęp”.

Większość doświadczonych użytkowników systemu Windows już wie, że znajduje się tam lista wszystkich twoich ulubionych i często używanych folderów. Jeśli chcesz, możesz natychmiast dodać tam Dysk Google.

Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć prawym przyciskiem myszy folder Dysku Google i wybrać „Przypnij do szybkiego dostępu”. W ten sposób zawsze będziesz mieć swój Dysk Google na wyciągnięcie ręki.

Czy będzie działać również w trybie offline?

Możesz się zastanawiać, czy to zadziała, jeśli utracisz połączenie internetowe i będziesz potrzebować dostępu do plików na Dysku Google. Odpowiedź brzmi nie i nie możesz.

Mimo że jest to narzędzie komputerowe, działa tak samo, jak Dropbox lub One Drive w Eksploratorze plików Windows. Jeśli chcesz mieć zawsze pod ręką określone pliki z Dysku Google, możesz je pobrać.

I zawsze możesz je usunąć z lokalnego dysku stacjonarnego i pobrać je ponownie, ponieważ są bezpieczne w chmurze.

Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć prawym przyciskiem myszy plik, który chcesz pobrać i wybrać "Dostępny offline". W rzadkich przypadkach, gdy ta opcja jest wyszarzona, możesz uzyskać dostęp do pliku przez Chrome i przejść do Plik> Udostępnij online.

Będziesz mieć również dostęp do Dysku Google z menu Start systemu Windows, jeśli jest to wygodniejsze. Możesz nawet przypiąć Dysk Google do paska zadań systemu Windows, aby uzyskać wygodniejszy dostęp.

Dysk Google do Eksploratora plików

Co sprawia, że ​​Dysk Google jest świetny?

Główne usługi przechowywania w chmurze cały czas konkurują o Twoją uwagę. I w większości przypadków, spójrzmy prawdzie w oczy, ludzie nie używają tylko jednego ze względu na ograniczenia pamięci i różne funkcje.

Ale jeśli masz konto Google, masz też Dysk Google. Więc co możesz z tym zrobić?

Użytkownicy Androida otrzymują aplikację Dysk Google preinstalowaną na swoim urządzeniu, ponieważ potrzebują konta Google, aby poruszać się po telefonie. Użytkownicy systemu iOS mogą go również pobrać i w pełni wykorzystać.

Aplikacja jest bardzo responsywna i lekka. Ponieważ jest połączony z kontem Gmail, może zwiększyć produktywność, jeśli przez cały czas wysyłasz e-maile przez telefon.

Upewnij się tylko, że masz najnowszą wersję aplikacji, aby zapewnić użytkownikom optymalne wrażenia. Sprawdź aktualizacje w Play Store i App Store.

Innym powodem posiadania Dysku Google na komputerze i telefonie jest to, że oferuje dużo miejsca. Początkowo każdy, kto ma konto Google, otrzymuje 15 GB za darmo.

Utrzymywanie plików na Dysku Google w pobliżu

Jeśli codziennie pracujesz na komputerze z systemem Windows, prawdopodobnie często korzystasz z Eksploratora plików. W zależności od tego, jak organizujesz swoje pliki i foldery, może to pomóc Ci zachować najwyższą wydajność.

Tak więc posiadanie dostępu do Dysku Google za pośrednictwem Eksploratora plików jest więcej niż korzystne. Wystarczy, że zainstalujesz aplikację komputerową Dysk dla systemu Windows, a to zajmie kilka minut.

Czy często korzystasz z Dysku Google? A czy chciałbyś mieć to w Eksploratorze plików? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.