Jak podłączyć kamerę Wyze do nowego WiFi?

Chociaż urządzenia Wyze Camera są świetne, niektóre instrukcje dotyczące ich konfiguracji nie są tak jasne. Podłączenie kamery Wyze do nowej sieci Wi-Fi to jeden z tych szarych obszarów. Nie ma zbyt wielu informacji o tym powszechnym problemie.

Jak podłączyć kamerę Wyze do nowego WiFi?

Kiedy przenosisz lub zmieniasz dostawcę usług internetowych, zmieniasz połączenie Wi-Fi, a Wyze powinien w pewnym momencie o tym pomyśleć. Jednak ten proces nie jest tak skomplikowany, jak się wydaje. Niezależnie od tego jest to dość nieintuicyjne i zajmuje więcej czasu niż powinno.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak prawidłowo podłączyć kamerę Wyze do nowego połączenia Wi-Fi.

Przełączanie połączeń Wi-Fi w aparacie Wyze

Najlepszym sposobem na podłączenie kamery Wyze do nowej sieci lub połączenia Wi-Fi jest potraktowanie sytuacji tak, jakbyś konfigurował zupełnie nową kamerę Wyze. Nie należy usuwać żadnych poprzednich ustawień ani próbować dostosowywać starej kamery Wyze Cam. Chociaż będziesz używać tego samego urządzenia, traktuj je jak nowe podczas konfigurowania nowego połączenia Wi-Fi.

Ten scenariusz oznacza, że ​​musisz postępować zgodnie ze standardowym procesem konfiguracji kamery Wyze Cam. Jeśli dawno temu nawiązałeś połączenie z aparatem lub zapomniałeś kroków, masz szczęście.

Pamiętaj, że kamera Wyze wymaga źródła zasilania (gniazda zasilania lub portu USB), aplikacji na smartfona z App Store lub Google Play Store oraz połączenia z Internetem. Ponieważ masz już kamerę Wyze, znasz już ćwiczenie i prawdopodobnie masz już aplikację.

Upewnij się, że Twoja aplikacja jest zaktualizowana, a jeśli są dostępne aktualizacje oprogramowania układowego, zrób to również. Na koniec przejdźmy do konfiguracji Wi-Fi dla kamery Wyze. Oto co robić.

Kroki, aby podłączyć kamery Wyze do nowej sieci Wi-Fi

 1. Uruchom aplikację Wyze na swoim Androidzie lub iPhonie.
 2. Zaloguj się, jeśli nie ustawiłeś aplikacji tak, aby Cię pamiętała.
 3. Podłącz kamerę Wyze do portu USB lub gniazdka elektrycznego. Poczekaj, aż zacznie migać na żółto (około trzydzieści sekund).
 4. Trzymaj Ustawiać z tyłu aparatu, aż usłyszysz automatyczny komunikat „gotowy do połączenia”.
 5. Wróć do aplikacji telefonu i kliknij wielokropek (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu. Stuknij w Dodaj produkt i dodaj swoje urządzenie, używając prawidłowej nazwy (Wyze Cam, Pan, Sensor, Bulb).

  Dodaj urządzenie

 6. Pojawi się okno konfiguracji, postępuj zgodnie z instrukcjami i daj mu czas, jeśli to konieczne.
 7. Zostaniesz poproszony o wybranie sieci Wi-Fi 2,4 GHz i wprowadzenie hasła. Kamery Wyze nie działają w sieciach 5GHz, więc miej to na uwadze. Połącz się z nową siecią Wi-Fi, używając aktualnego hasła.

  wybierz wifi

 8. Następnie zeskanuj kod QR w aplikacji za pomocą kamery Wyze Cam. Gdy zeskanuje kod QR, usłyszysz polecenie głosowe „Skaner kodów QR”. Stuknij w Usłyszałem polecenie głosowe przycisk.

  skanowania QR code

Możesz teraz wybrać nową etykietę dla swojej kamery Wyze, korzystając z ustawień urządzenia (ikona koła zębatego) po wybraniu jej z listy urządzeń. Wystarczy dotknąć nazwy i wprowadzić nową.

Jeśli masz więcej niż jedną kamerę Wyze, którą musisz połączyć z nową siecią Wi-Fi, powtórz te kroki dla każdego z nich, aż skonfigurujesz je wszystkie. Możesz samodzielnie dokonać dalszych dostosowań, wybierając wykrywanie ruchu i dźwięku itp.

Aktualizacja oprogramowania sprzętowego w aparacie Wyze

W zależności od tego, czy udało Ci się podłączyć urządzenie do sieci, sposób aktualizacji oprogramowania układowego będzie się różnić. Dlatego omówimy je obie.

Aktualizacja oprogramowania sprzętowego w aparacie Wyze za pomocą aplikacji

Jeśli udało Ci się połączyć z siecią Wi-Fi, postępuj zgodnie z instrukcjami.

 1. Otwórz aplikację Wyze na telefonie i dotknij Kamera Wyze.
 2. Teraz kliknij Ustawienia w prawym górnym rogu ekranu.
 3. Następnie dotknij Informacje o urządzeniu.
 4. Na koniec dotknij Wersja oprogramowania i poszukaj opcji aktualizacji.
 5. Jeśli nie widzisz opcji aktualizacji, jesteś na bieżąco i gotowy do pracy. Jeśli tak, zainstaluj go.

Ręczna aktualizacja oprogramowania sprzętowego w aparacie Wyze

Niestety, jeśli nie masz połączenia z Internetem w aparacie Wyze, będziesz musiał ręcznie zaktualizować oprogramowanie. Zacznijmy.

 1. Przejdź do strony Wyze Release Notes & Firmware, znajdź oprogramowanie sprzętowe aparatu i pobierz je.
 2. Jeśli jeszcze nie, włóż kartę microSD do aparatu do komputera.
 3. Teraz wyodrębnij pliki do katalogu głównego, pierwszego folderu na karcie SD.
 4. Przy wyłączonym aparacie ponownie włóż kartę microSD do aparatu.
 5. Następnie przytrzymaj przycisk konfiguracji na aparacie, podłącz kabel USB i trzymaj przycisk konfiguracji, aż lampka zmieni kolor na fioletowy (Wyze Cam v3) lub niebieski (Wyze Cam v2 i Wyze Cam Pan).
 6. Następnie poczekaj do 4 minut na ponowne uruchomienie urządzenia.
 7. Twoja kamera powinna teraz mieć zaktualizowane oprogramowanie układowe.

Ciesz się nową konfiguracją aparatu Wyze

Szkoda, że ​​musisz ponownie przejść przez cały proces instalacji, gdy zmieniasz tylko sieć Wi-Fi, ale od października 2019 r. To jedyna opcja.

Być może w przyszłości Wyze wprowadzi nowy innowacyjny system, który rozpozna nową sieć i umożliwi łatwiejsze łączenie się z nią. Do tego czasu skorzystaj z tego samouczka, a będziesz mógł przełączać się na nowe sieci na dowolnej liczbie kamer.