Jak podłączyć Zelle do konta bankowego?

Zelle to nie tylko aplikacja do płatności online. W przeciwieństwie do niektórych konkurentów, został stworzony przez ponad dwa tuziny głównych amerykańskich banków. I właśnie dlatego szybko przewrócił inne aplikacje do płatności mobilnych.

Jak podłączyć Zelle do konta bankowego?

I to jest najlepsze w Zelle – możesz łatwo utworzyć konto i połączyć się z głównym kontem bankowym.

Ale jeśli po raz pierwszy używasz Zelle, być może nie masz pewności, jak działa ten proces. Dowiedz się, jak sprawić, by aplikacja Zelle i Twoje konto bankowe współpracowały ze sobą, aby ułatwić wygodne przelewy pieniężne.

Łączenie Zelle z kontem bankowym

Podczas gdy większość banków i unii kredytowych w USA oferuje rejestrację w Zelle w ramach swoich usług, to wciąż nie wszystkie z nich.

Dlatego zanim zaczniesz, sprawdź, czy Twój bank bezpośrednio obsługuje Zelle. Jeśli odpowiedź brzmi tak, następnym krokiem jest pobranie aplikacji Zelle z App Store lub Play Store. Rejestracja jest dość prosta.

Wszystko, co musisz zrobić, to podać swój adres e-mail, numer telefonu i dane karty debetowej.

Ważna uwaga: numer telefonu i karta debetowa muszą mieć siedzibę w Stanach Zjednoczonych, ponieważ Zelle to usługa dostępna wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, która nie obsługuje międzynarodowych kont bankowych ani numerów telefonów.

Po zarejestrowaniu swojego adresu e-mail i innych informacji w Zelle następnym krokiem jest przejście do aplikacji bankowości internetowej. Jeśli z niej nie korzystasz, możesz również uzyskać dostęp do bankowości internetowej w swojej przeglądarce. Załóżmy na przykład, że masz konto bankowe w banku Wells Fargo. Oto kroki, które musisz wykonać:

  1. Zaloguj się do bankowości internetowej Wells Fargo i wybierz „Przelew i zapłać”.
  2. Następnie wybierz opcję „Wyślij pieniądze za pomocą Zelle”. Zobaczysz też wiadomość powitalną.
  3. Musisz przeczytać i zaakceptować Regulamin.
  4. Na koniec wprowadź swój adres e-mail, numer telefonu i numer konta bankowego.

Otrzymasz również wiadomość e-mail z potwierdzeniem lub kod weryfikacyjny SMS-em, więc upewnij się, że potwierdzasz swoje konto, aby móc z niego korzystać.

Połącz Zelle z kontem bankowym

Zelle i Twój bank: ta sama nazwa użytkownika i hasło

Ponieważ Zelle jest spółką joint venture wielu amerykańskich banków, oferuje kilka korzyści związanych z rejestracją. Twój bank może umożliwić Ci połączenie Twojego konta bankowego i Zelle przy użyciu tej samej nazwy użytkownika i hasła do bankowości internetowej.

To może być całkiem praktyczne i celowe. Ale tak jak w przypadku wszystkich uczestniczących banków i Zelle, nie wszystkie zasady są identyczne. To kolejna rzecz, którą chciałbyś sprawdzić w swoim banku.

Będziesz jednak wiedział, że Twój bank zapewnia tę funkcję, jeśli zostaniesz przekierowany na stronę swojego banku podczas rejestracji w Zelle.

W momencie, gdy musisz wprowadzić nazwę użytkownika i hasło, pojawi się monit o tę opcję. Po wprowadzeniu informacji wrócisz do aplikacji Zelle.

Ważna uwaga: Nawet jeśli będziesz używać tego samego hasła podczas łączenia Zelle i konta bankowego, musisz utworzyć inne hasło dla swojej aplikacji Zelle i używać go od tego momentu.

Czy możesz podłączyć Zelle do wielu kont bankowych?

Jak wiecie, wiele osób ma więcej niż jedno konto bankowe i prawdopodobnie byłoby bardzo przydatne, aby móc korzystać z kilku z Zelle.

Niestety na razie Zelle nie obsługuje tej funkcji. Ponadto to Twój bank określa, czy którekolwiek z Twoich kont kwalifikuje się do rejestracji w Zelle w pierwszej kolejności. Należy również pamiętać, że Zelle nie obsługuje kart kredytowych. Możesz zarejestrować się tylko za pomocą kart debetowych Mastercard lub Visa.

Czy możesz zmienić swoje konto bankowe?

Zelle ułatwiło odłączenie bieżącego konta bankowego i zastąpienie go innym. Nie musisz usuwać aplikacji ani dzwonić do banku, aby to zrobić. Wystarczy wykonać kilka prostych kroków:

  1. Otwórz aplikację Zelle i ikonę Ustawienia w lewym górnym rogu ekranu.
  2. Wybierz swoje konto, a następnie wybierz „Przełącz konta”.
  3. Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie.

Zasadniczo zostaniesz przekierowany do swojego bieżącego konta, aby je odłączyć. Następnie zostaniesz przekierowany do powtórzenia tego samego procesu, który przeszedłeś wcześniej, aby połączyć swoje konto bankowe. Pamiętaj tylko, że wszystkie historie transakcji zostaną usunięte.

Rozwiązywanie problemów z rejestracją Zelle

Jednym z najczęstszych problemów, jakie ludzie mają z połączeniem swojego konta bankowego z Zelle, są niedokładne dane karty debetowej.

To oznaczałoby, że zobaczyliby komunikat, że ich karta nie kwalifikuje się. Lub po prostu używają niewłaściwej karty, aby zakończyć rejestrację.

Wszystkie informacje z karty muszą zgadzać się z informacjami dla Twojego banku. Jeśli masz pewność, że wypróbowałeś już wszystko, a wprowadzone informacje są dokładne, najlepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z bankiem.

Innym częstym problemem jest to, że Zelle nie akceptuje numeru telefonu. Zwykle ma to związek z nieprawidłowym międzynarodowym kodem kraju, więc upewnij się, że jest to numer w USA, który zaczyna się od 1.

Czy informacje o Twoim banku są bezpieczne w Zelle?

Chociaż są one obecnie szeroko stosowane, aplikacje do płatności mobilnych są nadal pewną nowością. A wokół nich wciąż panuje aura podejrzliwości.

Kiedy po raz pierwszy łączysz swoje konto bankowe z Zelle, możesz być ciekawy, jak bezpieczne będą Twoje dane bankowe. Aplikacja posiada protokoły bezpieczeństwa i zapewnia bezpieczne dokonywanie płatności.

Wykorzystuje również uwierzytelnianie i nigdy nie oddaje Twoich pieniędzy w ręce osób trzecich. Jedynym prawdziwym problemem z Zelle jest to, że użytkownicy nie są pewni, do kogo wysyłają pieniądze.

Stąd biorą się wszelkie potencjalne problemy z bezpieczeństwem. Nie możesz anulować przelewu po naciśnięciu „wyślij”. Ale ogólnie rzecz biorąc, istnieje bardzo niewiele obaw dotyczących potencjalnego włamania lub nadużycia informacji bankowych.

Zelle na konto bankowe

Pozwól Zelle szybciej dokonywać wszystkich transakcji

Natychmiastowy charakter transakcji to jedna z najlepszych cech Zelle. I powód, dla którego aplikacja ma rosnący rynek.

Połączenie konta Zelle z kontem bankowym to bardzo szybki i wydajny proces. Jak wspomnieliśmy, wiele banków pozwala na użycie tej samej nazwy użytkownika i hasła, aby proces był jeszcze bardziej korzystny.

Niestety na razie będziesz musiał zadowolić się tylko jednym kontem bankowym, ale nigdy nie wiesz, co przyniesie przyszłość.

Czy korzystasz z Zelle i czy masz podłączone konto bankowe? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.