Jak stale nagrywać przez cały czas na aparacie Wyze?

Wyze oferuje niedrogi sprzęt do monitoringu w postaci małych i średnich kamer, które w rzeczywistości oferują więcej niż duże, drogie systemy bezpieczeństwa. Te elementy wyposażenia zabezpieczającego zawierają czujniki CO, ognia, ruchu, a także wiele innych funkcji. Mają nawet opcję wykrywania osób.

Jak stale nagrywać przez cały czas na aparacie Wyze?

Dlatego jako kamery mogą nagrywać, prawda? No tak, ale sprawy nie są takie proste. Przede wszystkim te urządzenia służą do powiadamiania Cię o wykryciu ruchu i umożliwiają komunikację z nimi. Czy nagrywanie jest możliwe na kamerach Wyze?

Czy kamery Wyze mogą nagrywać?

Krótka odpowiedź brzmiałaby: tak. W rzeczywistości kamery Wyze są ustawione na nagrywanie materiału, gdy tylko czujnik ruchu zostanie wyzwolony. Pozwala to sprawdzić, kto odwiedzał Twój dom, i dostarcza solidnych dowodów, które są dopuszczalne przez sąd.

Nagrany materiał jest jednak przesyłany do AWS, w pełni szyfrowanej chmury, do której tylko Ty masz dostęp. Aby uzyskać dostęp do tych filmów, nie potrzebujesz subskrypcji, okresu próbnego ani żadnego innego spełnionego warunku poza danymi logowania.

nieprzerwanie nagrywaj cały czas na kamerze wyzeciągle nagrywaj cały czas na kamerze wyze

Jakie są minusy?

Cóż, na początek jednym wielkim minusem jest to, że nagranie trwa 12 sekund, a potem się zatrzymuje. Może to być przydatne, ale może stać się problemem na przykład w sądzie. Jeśli Twój włamywacz stanie na chodniku przez 12 sekund, a dopiero potem podejdzie na przykład do Twojego domu, ta funkcja nie będzie zbyt przydatna przed ławą przysięgłych

Co gorsza, po 12 sekundach czujnik ruchu nie uruchomi nagrywania, dopóki nie minie pierwsza minuta. To nie jest zbyt wygodne.

Jeśli jednak urządzenie miałoby nagrywać dłużej niż 12 sekund i przesyłać minuty materiału do chmury, serwery byłyby przeciążone, twoja sieć zaczęłaby się opóźniać i doszłoby do całej lawiny podobnych problemów.

Czy istnieje rozwiązanie?

Większość rówieśników Wyze cierpi na ten sam problem – krótkie nagrywanie wywołane ruchem. Niektóre z nich oferują droższe subskrypcje, podczas gdy inne płacą za miejsce w chmurze. Wyze znalazł jednak unikalne, a zarazem najbardziej podstawowe rozwiązanie – kartę microSD. Mówiąc prościej, wystarczy wziąć kartę microSD (która jest niesamowicie tania) i włożyć ją do odpowiedniego dysku na spodzie urządzenia. Umożliwi to przechowywanie nagranego materiału na karcie SD, a nie w chmurze.

Życie jest lepsze dzięki MicroSD

Przede wszystkim zaleca się korzystanie z karty microSD klasy 10, 32 GB, formatu fat-32. Może współpracować z innymi kartami (nawet tak dużymi, jak 256 GB), ale Wyze zaleca trzymanie się wspomnianego typu.

Po włożeniu karty SD (najpierw odłącz Wyze Cam od źródła zasilania!), uruchom aplikację Wyze i wybierz kamerę, którą chcesz ustawić do ciągłego nagrywania. Teraz dotknij ikony koła zębatego w prawym górnym rogu ekranu i wybierz Zaawansowane ustawienia.

Teraz przełącz Lokalne nagrywanie na kartę micro SD włączyć, dotykając suwaka po prawej stronie.

Spowoduje to automatyczną zmianę 12-sekundowej długości wideo na jedną minutę, co oznacza znacznie więcej i zapewnia wystarczającą ilość czasu na nagrywanie na przykład na korcie. Dodatkowo, przy każdym wyzwoleniu czujnika ruchu, timer nagrywania jest cofany do początku i rozpoczyna się kolejna „sesja” nagrywania. Mówiąc prościej: dopóki przed kamerą jest ruch, nagrywanie będzie kontynuowane.

Nagrywanie ciągłe

Chociaż domyślne ustawienie nagrywania na karcie SD jest bardzo zbliżone do nagrywania ciągłego, gdy tylko przez minutę nie będzie wykrywalnego ruchu, nagrywanie zostanie przerwane. Zwykle jest to całkowicie w porządku, nawet lepiej, ale jeśli szukasz prawdziwego ciągłego nagrywania, istnieje rozwiązanie.

nagrywaj cały czas na aparacie wyze

Aby włączyć ciągłe nagrywanie, przejdź do Zaawansowane ustawienia i poniżej Lokalne nagrywanie na kartę micro SD, zobaczysz dwie możliwości wyboru: Tylko alarmy rekordów oraz Nagrywanie ciągłe. Domyślnie wybrana zostanie ta pierwsza, czyli opcja nagrywania jednominutowego. Jak zapewne zgadłeś, jedyne co musisz teraz zrobić, to wybrać Nagrywanie ciągłe.

Przestrzeń filmowa

Za każdym razem, gdy zostanie osiągnięty limit miejsca na dysku na karcie microSD, kamera automatycznie zacznie nadpisywać najstarszy materiał. Dlatego niektórzy wolą Tylko alarmy rekordów opcja, ponieważ zachowuje miejsce na karcie SD. Alternatywnie, Nagrywanie ciągłe opcja będzie nagrywać materiał w sposób ciągły i automatycznie nadpisać materiał, gdy karta SD jest pełna. Dodatkowo, opcja ciągła daje dużo więcej materiału do przejrzenia, ponieważ nagrywana jest 24/7.

Niezależnie od tego, z której z dwóch opcji zdecydujesz się skorzystać, należy ustawić przypomnienie dla siebie, aby wykonać kopię zapasową materiału, zanim zostanie on usunięty. 32 GB powinno wystarczyć na kilka dni przy ciągłym nagrywaniu, tylko w celach informacyjnych.

Często Zadawane Pytania

Jak sformatować kartę MicroSD?

Formatowanie karty MicroSD jest niezwykle proste. W ustawieniach aparatu Wyze dotknij „Ustawienia zaawansowane”, a następnie wybierz „Pamięć lokalna”. Na koniec dotknij „Formatuj”. Użyj formatu FAT32 dla karty MicroSD z kamerą Wyze.

Jakich ustawień nagrywania wideo powinienem użyć?

Kamera Wyze daje możliwość nagrywania w 360p, SD lub HD. Jeśli korzystasz z funkcji ciągłego nagrywania, Twoje treści będą automatycznie nagrywane w jakości HD, jeśli ustawisz ją na 360p. Wybrane ustawienia wideo zależą od rozmiaru karty MicroSD i tego, jak długo planujesz nagrywać. Pamiętaj, że nagrywanie w HD zajmuje więcej miejsca niż nagrywanie w SD.

Jak długo mogę nagrywać zawartość HD na mojej karcie MicroSD?

Jednym z częstych pytań jest to, jak długo mogę nieprzerwanie nagrywać? Wszystko zależy od ustawień wideo i rozmiaru karty MicroSD. Jeśli masz kartę MicroSD o pojemności 32 GB, możesz nagrywać treści HD przez dwa do trzech dni. Natomiast przy ustawieniach SD możesz nagrywać przez siedem do ośmiu dni bez przerwy.

Ciągłe nagrywanie z Wyze

Jak widać, włączenie nagrywania ciągłego jest całkowicie możliwe na urządzeniach Wyze Cam. Korzystanie z karty MicroSD jest znacznie lepsze niż przesyłanie 12-sekundowego materiału do chmury, ale należy dokładnie rozważyć, czy zdecydujesz się na opcję tylko jednominutowych alertów nagrywania, czy na opcję ciągłego nagrywania 24/7. Oba mają swoje wady i zalety.

Czy używasz karty microSD w swojej Wyze Cam? Którą z dwóch opcji ciągłych wybrałeś lub byś wybrał? Czy masz jakieś wskazówki lub porady, którymi możesz się podzielić lub zadać pytania? Zapraszam do sekcji komentarzy poniżej ze wszystkim, co dotyczy Wyze.