Jak podłączyć Amazon Fire Stick do konsoli Xbox 360

Możesz mieć dedykowany telewizor do gier na konsolę Xbox 360, ale chcesz go także używać do oglądania niektórych programów telewizyjnych za pomocą Fire Stick. Na szczęście jest sposób na połączenie tych dwóch świetnych urządzeń. Oto, jak to zrobić i jak zoptymalizować konfigurację za pomocą kilku bardzo przydatnych aplikacji:

Jak podłączyć Amazon Fire Stick do konsoli Xbox 360

Po co podłączać urządzenia?

Jest to bardzo wygodne, jeśli masz dedykowany telewizor do gier, ponieważ możesz grać i przesyłać strumieniowo na tym samym telewizorze. Możesz przełączać się między nimi jednym naciśnięciem przycisku.

Xbox

Ponieważ Fire Stick ma Alexę jako asystenta głosowego, możesz go również używać na konsoli Xbox 360. Istnieje również wiele aplikacji, które możesz pobrać na swój Fire Stick, a które po prostu nie są dostępne na Xbox.

Twoje wrażenia z oglądania telewizji staną się tak płynne, że już nigdy nie będziesz chciał odłączać urządzeń.

Jak je połączyć?

Możesz podłączyć Fire Stick do telewizora za pomocą kabla HDMI. Twój Xbox 360 ma również gniazdo HDMI, więc połączenie tych dwóch jest dość proste:

 1. Uzyskaj dostęp do tylnej części konsoli Xbox 360 i znajdź gniazdo HDMI. Nad lub pod gniazdem znajduje się etykieta, więc powinna być łatwa do odnalezienia.
 2. Podłącz kabel HDMI do gniazda. Dobrze jest zapamiętać gniazdo, do którego go podłączyłeś, ponieważ znacznie łatwiej znajdziesz kanał wejściowy.
 3. Otwórz OneGuide. Przejdź na dół listy kanałów HDMI, gdzie znajdziesz aplikację Fire Stick.
 4. Naciśnij dowolny przycisk na pilocie. Spowoduje to aktywację urządzenia Fire Stick. Jeśli tego nie zrobisz, nie będziesz mógł kontynuować procesu konfiguracji.

  Uwaga: możesz użyć kontrolera dla konsoli Xbox 360, aby dostosować ustawienie głośności telewizora.

 5. Odłącz wszelkie inne urządzenia, które mogą być podłączone do konsoli Xbox 360. Zapobiegnie to nieprawidłowemu działaniu połączenia.

Optymalizacja Twojego doświadczenia

Istnieje wiele aplikacji na urządzenie Fire Stick. Niektóre z nich sprawią, że korzystanie z kombinacji Fire Stick i Xbox 360 będzie znacznie płynniejsze. Niektóre zapewniają niesamowite możliwości, takie jak dzielenie ekranu, dzięki czemu możesz grać i oglądać telewizję w tym samym czasie.

Układanie podbudowy

Ponieważ wiele z tych aplikacji nie jest dostępnych w sklepie Amazon Appstore, musisz je pobrać z ich oficjalnych stron internetowych. Zanim to zrobisz, musisz zezwolić Fire Stick na pobieranie aplikacji z witryn innych firm. Oto jak to się robi:

 1. Uzyskaj dostęp do ustawień z urządzenia Fire Stick.
 2. Kliknij Urządzenie. Pojawi się nowe menu.
 3. Kliknij Opcje programisty.
 4. Włącz aplikacje z nieznanych źródeł, jeśli są wyłączone.

Uwaga: aplikacje z tej listy są uważane za bezpieczne do pobrania. Należy zachować ostrożność podczas samodzielnego pobierania aplikacji, ponieważ mogą one stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa. Oznacza to, że możesz nabawić się złośliwego oprogramowania, które może spowodować nieprawidłowe działanie urządzenia. Jeśli tak się stanie, przywróć ustawienia fabryczne. Przejdźmy teraz do aplikacji.

ExpressVPN

Bez względu na to, czy chodzi o Fire Stick, czy telefon, potrzebujesz VPN (wirtualnej sieci prywatnej). Dzięki niemu możesz zmienić lokalizację serwera na dowolny kraj i odtwarzać treści z ograniczeniami bez ograniczeń.

Wiele organizacji będzie monitorować Twoją aktywność, a dotyczy to zwłaszcza osób, które przesyłają strumieniowo treści.

Jeśli chcesz uniknąć problemów prawnych lub po prostu cieszyć się prywatnością w Internecie, dobrym rozwiązaniem jest wysokiej jakości VPN.

ExpressVPN jest prawdopodobnie najlepiej dopasowany do urządzeń Fire Stick, ale istnieje wiele dobrych, jeśli chcesz poeksperymentować. Jest również bardzo przyjazny dla użytkownika i nie wpłynie zbytnio na szybkość Internetu.

Pobieracz

Downloader to jedno z najbardziej przydatnych narzędzi, jakie możesz uzyskać na swoim urządzeniu Fire Stick. Dzięki niemu możesz pobrać aplikację lub wideo z witryny innej firmy, a będzie to szybsze i wygodniejsze niż pobieranie przez przeglądarkę.

Podczas pobierania przez przeglądarkę pobieranie może zostać przerwane, co może spowodować uszkodzenie pliku. Dzięki Downloaderowi całkowicie unikniesz tego problemu, ponieważ możesz w dowolnym momencie zatrzymywać i wznawiać pobieranie.

Przełącznik myszy

Ponieważ Fire Stick korzysta ze zmodyfikowanego systemu operacyjnego Android, niektóre aplikacje, które działają dobrze w systemie Android, po prostu nie są dostępne za pomocą pilota Fire Stick. Dzieje się tak, ponieważ masz sterować aplikacjami za pomocą touchpada, a nie pilota.

Dzięki Mouse Toggle możesz nawigować po dowolnej aplikacji na Androida za pomocą zdalnie sterowanego kursora. Będziesz mógł korzystać z przycisków nawigacyjnych na pilocie, aby uzyskać dostęp do dowolnej części aplikacji.

Mouse Toggle to zdecydowanie niezbędny element urządzenia Fire Stick.

Przeglądarka

Aby uzyskać dostęp do Internetu we właściwy sposób, potrzebujesz przeglądarki. Przeglądarka jest nie tylko przydatna, ale jest bardzo ważna dla twojego Fire Sticka.

Google Chrome

Niezależnie od tego, czy chcesz wyszukać ważne informacje, pobrać aplikacje lub odwiedzić ulubione witryny, na pewno będziesz potrzebować do tego przeglądarki.

Korzystanie z przeglądarki może również zmniejszyć bałagan na urządzeniu i zapewnić więcej wolnego miejsca. Dzieje się tak, ponieważ nie musisz instalować aplikacji dla usług, do których masz dostęp przez przeglądarkę.

Z przeglądarką na telewizorze będziesz mógł oglądać treści z YouTube w całej okazałości na dużym ekranie.

Spotify

Dzięki Spotify na swoim urządzeniu możesz uzyskać dostęp do absurdalnej ilości utworów i nigdy nie słuchać tego samego dwa razy. Po prostu załóż konto i zacznij słuchać.

Istnieje również możliwość używania telefonu jako pilota do aplikacji Spotify. Po prostu sparuj go z Fire Stick i rozpocznij rowkowanie.

A gdyby tego było mało, możesz pobierać utwory i słuchać ich offline.

Tak dobrze, że powinno być domyślnie

Kombinacja Xbox 360 i Fire Stick jest niezwykle przydatna, zwłaszcza w przypadku wszystkich dostępnych aplikacji. Jest tak dobry, że można się zastanawiać, dlaczego nie są dostarczane w jednym opakowaniu.

Czy sparowałeś swoją konsolę Xbox 360 i Fire Stick? Jak poszła konfiguracja, czy miałeś jakieś czkawki? Czy lubisz te aplikacje? Powiedz nam o tym w komentarzach poniżej.