Jak przekonwertować zdjęcie na żywo na obraz nieruchomy za pomocą niestandardowego zdjęcia kluczowego [październik 2019 r.]

Powiedziałbym, że około 98 procent zdjęć na żywo, które zrobiłem, nie było zamierzonych. Czasami miałem zamiar wziąć obrazek, oczywiście, ale kiedy dowiedziałem się, że przypadkowo zrobiłem zdjęcie na żywo… cóż, byłem mniej niż szczęśliwy. Zawsze możesz wyłączyć Live Photo dla zapisanego obrazu, ale możesz nie uzyskać dokładnie takiej klatki, jaką chcesz w nowym obrazie nieruchomym.

Jak przekonwertować zdjęcie na żywo na obraz nieruchomy za pomocą niestandardowego zdjęcia kluczowego [październik 2019 r.]

Na szczęście istnieje sposób na ustawienie własnego "kluczowego zdjęcia" dla Live Photo, co oznacza, że ​​po przekonwertowaniu Live Photo do standardowego obrazu otrzymasz dokładną klatkę, którą chcesz. Oto jak to działa.

Konwertuj zdjęcie na żywo na obraz nieruchomy

Krok 1

Otwórz aplikację Zdjęcia w telefonie, a następnie znajdź zdjęcie Live Photo, z którym chcesz pracować. Szybkim sposobem na to jest wybranie Albumy z nawigacji u dołu ekranu przewiń w dół, a następnie wybierz Zdjęcia na żywo aby uzyskać listę wszystkich zdjęć na żywo na swoim urządzeniu.

Krok 2

Po znalezieniu zdjęcia na żywo, które chcesz przekonwertować, dotknij, aby je otworzyć i wybierz Edytować z prawego górnego rogu ekranu.

Krok 3

Po uruchomieniu trybu edycji na dole zobaczysz kilka różnych opcji edycji. Stuknij ten, który wygląda jak małe słońce, pasujący do symbolu Live Photo u góry ekranu.

Spowoduje to wyświetlenie suwaka różnych ramek, które składają się na Live Photo. Stuknij i przeciągnij suwak, aby wybrać klatkę, którą chcesz zapisać podczas konwersji Live Photo na obraz nieruchomy. Po przeciągnięciu suwaka w nowe miejsce zauważysz szarą kropkę wskazującą domyślną klatkę kluczową.

Krok 4

Po wybraniu żądanej ramki dotknij Zrób kluczowe zdjęcie.

Krok 5

Na koniec dotknij Relacja na żywo przycisk u góry ekranu. Spowoduje to wyłączenie funkcji Live Photo dla obrazu i zapisanie pliku przy użyciu dokładnie tej samej klatki, którą wybrałeś w kroku 3.

I to wszystko! Twoje zdjęcie na żywo jest teraz zwykłym zdjęciem wybranej ramki.

Czy zdjęcia na żywo zajmują więcej pamięci?

Technicznie tak, ale generalnie nie. Oto krótkie wyjaśnienie:

Kiedy Live Photos zostały po raz pierwszy wydane w iOS 9, zajmowały znacznie więcej miejsca niż standardowe zdjęcie – około dwukrotnie więcej miejsca. Ma to sens, ponieważ są to w zasadzie mini-filmy. Jeśli Twój iPhone ma ograniczoną przestrzeń dyskową i nie masz dużo (lub żadnej) przestrzeni dyskowej iCloud, byłby to poważny problem, a zdjęcia na żywo prawdopodobnie nie byłyby warte zachodu.

Jednak Apple (nie chcąc całkowicie wyeliminować tej funkcji) przełączył się ze zdjęć JPEG na nowy format pliku znany jako HEIF. HEIF doskonale zachowuje jakość obrazu, zajmując minimalną ilość miejsca i jest przydatny do zwykłych zdjęć i sekwencje obrazów. Innymi słowy, jest to prawie idealne rozwiązanie dylematu przechowywania prezentowanego przez Live Photos.

Jeśli więc korzystasz z urządzenia z systemem iOS 11 lub nowszym, możesz pozostawić zdjęcia Live Photos włączone bez martwienia się o miejsce na dane. Z technicznego punktu widzenia zdjęcia na żywo nadal zajmują więcej pamięci, ale ogólne potrzeby przechowywania zdjęć zostały zmniejszone tak bardzo, że jest to w większości nieistotne. O ile nie kończy się pojemność Twojego urządzenia, nie ma potrzeby wyłączania Live Photos.

Jak wyłączyć zdjęcia na żywo

Mimo że właśnie wyjaśniliśmy, dlaczego tak naprawdę nie musisz wyłączać Live Photos, mogą być tacy, którzy w ogóle nie lubią tej funkcji, prawie całkowicie brakuje im miejsca na dane lub są na uruchomionym urządzeniu iOS 10 lub starszy i nie masz luksusu ulepszeń pamięci HEIF.

Jeśli to Ty, oto jak możesz wyłączyć funkcję Live Photos.

Najpierw przejdź do Ustawienia aplikację, przewiń w dół do Aparat fotograficzny, uzyskiwać Zachowaj ustawieniai upewnij się, że przełącznik przez Zdjęcie na żywo jest w pozycji „Wł.”.

Dzięki temu po wyłączeniu Live Photos pozostanie on wyłączony. W przeciwnym razie wróci do włączenia za każdym razem, gdy otworzysz kamerę, co bardzo szybko stanie się frustrujące.

Następnie otwórz aplikację Aparat. U góry ekranu zobaczysz znajomą żółtą ikonę słońca, która reprezentuje zdjęcia na żywo. Jeśli jest żółty, oznacza to, że jest włączony. Jeśli jest szary, oznacza to, że jest wyłączony. Wystarczy dotknąć, aby zmienić kolor na szary:

I jesteś skończony! Nigdy więcej zdjęć na żywo od teraz (chyba że zdecydujesz się ponownie dotknąć ikony zdjęć na żywo).

Myśli zamykające

Wspaniałą rzeczą w aplikacji Zdjęcia na iOS jest to, że Twoje zmiany nie są destrukcyjne. Oznacza to, że jeśli kiedykolwiek zmienisz zdanie i zechcesz odzyskać wersję Live Photo swojego obrazu, po prostu wróć do zdjęcia, dotknij Edytować, a następnie dotknij Wyłączony u góry ekranu, aby ponownie włączyć Live Photo.

Nie tracisz żadnych danych, rozbierając obraz do jednej klatki. A potem możesz mieć pewność, że twoja ciotka Edna nie zobaczy części Live Photo, w której upuściłeś telefon i krzyknąłeś coś nieprzyzwoitego, gdy spadł. Oczywiście nie żebym kiedykolwiek miał coś takiego.