Jak dodać kontakt międzynarodowy do czatu lub grupy WhatsApp

Jeśli chcesz pozostać w kontakcie ze znajomymi z innych krajów lub masz międzynarodowych klientów, WhatsApp jest dla Ciebie doskonałą opcją. Jest to bardzo nowoczesna i intuicyjna aplikacja, która umożliwia czatowanie i prowadzenie rozmów oraz wideorozmów z ludźmi z całego świata.

Jak dodać kontakt międzynarodowy do czatu lub grupy WhatsApp

Wiele osób korzysta z grup WhatsApp, aby wysyłać zdjęcia swoim znajomym lub rozmawiać o trwających projektach z członkami zespołu. Dobrą wiadomością jest to, że WhatsApp jest bezpłatny i możesz nawet dzwonić za granicę bez płacenia ani grosza. Jeśli zastanawiasz się, jak dodać kontakt międzynarodowy do czatu lub grupy WhatsApp, czytaj dalej.

Zanim zaczniesz

Jeśli chcesz używać WhatsApp do połączeń międzynarodowych lub czatów, pamiętaj, że musisz mieć numer telefonu znajomego. Należy go zapisać w następującym formacie: wpisz symbol +, a następnie kod kraju. Możesz znaleźć kody krajów w Internecie lub poprosić o to znajomego.

Jeśli chcesz z kimś porozmawiać, ale nie masz numeru telefonu, możesz skorzystać z kilku innych aplikacji. Na przykład możesz użyć Telegrama, aplikacji bardzo podobnej do WhatsApp, ale nie wymaga ona numeru telefonu do zarejestrowania konta. Musisz tylko znać ich nazwę użytkownika, aby je znaleźć i porozmawiać z nimi.

Jak dodać kontakt międzynarodowy do czatu WhatsApp?

Wyjaśnimy wszystko, co musisz wiedzieć, jeśli chcesz dodać nowy kontakt międzynarodowy, aby móc z nim rozmawiać i rozmawiać za darmo. Wystarczy postępować zgodnie z naszym przewodnikiem krok po kroku:

  1. Otwórz aplikację na swoim telefonie.

  2. W prawym dolnym rogu zobaczysz mały obrazek przedstawiający nową ikonę czatu. Stuknij w to.

  3. Gdy tam wejdziesz, możesz wybrać czat z kimś, kto jest już na Twojej liście kontaktów, lub dodać nowy kontakt. Jeśli już zapisałeś numer swojego międzynarodowego przyjaciela, powinieneś wpisać pierwszą literę jego imienia w pasku wyszukiwania, a jego numer powinien się pojawić.

  4. Jeśli nadal nie zapisałeś ich numeru, możesz to zrobić przez WhatsApp. Stuknij w Nowy kontakt.

  5. Teraz musisz podać nazwę kontaktu i jego numer telefonu.

  6. Po wprowadzeniu niezbędnych informacji dotknij przycisku Zapisz lub ikony wyboru. Zobaczysz to w prawym górnym rogu.

Otóż ​​to! Dodałeś nowy kontakt międzynarodowy do czatu WhatsApp i możesz teraz zacząć z nim rozmawiać.

Międzynarodowe informacje kontaktowe

Po dodaniu jego nazwiska i numeru telefonu zobaczysz poniżej znak Dodaj więcej pól. Dotknij go, aby odkryć inne funkcje. WhatsApp pozwala na wpisanie ich adresu, e-maila, a nawet nazwy firmy. To świetnie, zwłaszcza jeśli musisz codziennie rozmawiać z różnymi międzynarodowymi klientami i nie chcesz się pomylić.

Jeśli dotkniesz znaku Dodaj inne pole, będziesz mógł dodać jeszcze więcej informacji. Możesz wpisać drugie imię, pseudonim, stanowisko, urodziny lub profil w mediach społecznościowych.

Jest też pole, w którym możesz wpisać wymowę ich imienia (nazwisko fonetyczne), co jest bardzo pomocne, gdy rozmawiasz z ludźmi z innych krajów, których imiona są trudne do odczytania. Zawsze miło jest, gdy wiesz, jak poprawnie wymówić czyjeś imię, a na pewno to doceni.

Jak dodać kontakt międzynarodowy do grupy WhatsApp?

Jeśli chcesz dodać kontakt międzynarodowy do nowej lub istniejącej grupy, jest to również łatwe. Pokażemy Ci jak.

Pamiętaj, że tylko administrator grupy może dodawać nowe kontakty do grupy WhatsApp. Jeśli nim nie jesteś, poproś o to osobę odpowiedzialną lub możesz również poprosić o przyznanie Ci statusu administratora. Grupy WhatsApp mogą mieć wielu administratorów i mają te same uprawnienia.

Kontakt międzynarodowy można dodać do grupy WhatsApp na dwa sposoby. Jeśli chcesz skorzystać z pierwszego sposobu, który zamierzamy wyjaśnić, pamiętaj, że najpierw musisz dodać tę osobę do swojej listy kontaktów. A potem możesz dodać je do grupy WhatsApp.

  1. Wejdź do grupy WhatsApp i kliknij nazwę grupy, aby przejść do sekcji Informacje o grupie.

  2. Przewiń w dół, aż zobaczysz listę uczestników. Na górze listy zobaczysz przycisk Dodaj uczestników.

  3. Stuknij w Dodaj uczestników, a zobaczysz listę swoich kontaktów. Kliknij nazwę lub zdjęcie użytkownika, którego chcesz dodać.

Otóż ​​to! Powinni stać się członkami twojej grupy.

Zaproś przez link

Teraz można zapraszać nowych uczestników za pomocą linku. Musisz dotknąć tej opcji, a będziesz mógł wysłać link z zaproszeniem za pośrednictwem wiadomości tekstowej lub innych popularnych aplikacji, takich jak Facebook Messenger lub Viber. Może to być najszybszy sposób na dodanie nowego uczestnika, ale WhatsApp ostrzega, że ​​powinieneś wysyłać link tylko do zaufanych osób.

Stwórz swoją globalną sieć na WhatsApp

Jak widać, istnieją różne sposoby dodawania kontaktów międzynarodowych do grupy WhatsApp. Najważniejsze jest to, że ich dodanie nie jest trudne i możesz pozostać w kontakcie z ludźmi z całego świata bez opuszczania WhatsApp. Czy zwykle używasz WhatsApp do pracy lub do rozmów ze znajomymi?

WhatsApp stale ulepsza i rozwija nowe funkcje. Jeśli znasz inną przydatną funkcję, możesz podzielić się nią z innymi użytkownikami w sekcji komentarzy poniżej.