Jak konwertować zdjęcia do formatu PDF?

Konwersja zdjęć do formatu PDF jest korzystna z dwóch powodów. Po pierwsze, umożliwia konwersję obrazów do bardziej czytelnego formatu. Po drugie, możesz skompresować plik PDF bez utraty jakości oryginalnego pliku. Na szczęście jest to stosunkowo prosty proces.

Jak konwertować zdjęcia do formatu PDF?

W tym artykule przedstawimy instrukcje krok po kroku dotyczące konwertowania zdjęć do formatu PDF na różnych urządzeniach.

Jak konwertować zdjęcia JPG, GIF lub PNG do pliku PDF na iPhonie?

Obrazy przechowywane na Twoim iPhonie często będą różnymi typami plików. Na przykład HEIC, PNG, JPG lub GIF. Być może masz obraz, który chcesz wysłać współpracownikowi jako dokument, a może masz dokument, który wolisz wysłać jako obraz. Tak czy inaczej, w ten sposób konwertujesz pliki JPG i PNG na PDF na iPhonie:

 1. Odblokuj iPhone'a i przejdź do „Albumów”.

 2. Następnie dotknij "Wybierz" w prawym górnym rogu ekranu.

 3. Dotknij i wybierz obrazy, które chcesz przekonwertować. Wybrane zdjęcia zostaną oznaczone małą niebieską ikoną w prawym dolnym rogu każdego obrazu.

 4. Po wybraniu obrazu lub obrazów, które chcesz przekonwertować, kliknij „Udostępnij” (prostokątne pole ze strzałką skierowaną w górę).

 5. Z wyskakującego menu wybierz „Zapisz w plikach”. Pojawi się menu Zapisz lokalizację; stąd wybierz „Na moim iPhonie”.

 6. Po opuszczeniu listy wszystkich folderów wybierz folder, w którym chcesz zapisać te pliki. Naciśnij „Zapisz” w prawym górnym rogu ekranu.

 7. Wróć do ekranu głównego i uzyskaj dostęp do aplikacji „Pliki”. U dołu ekranu, który się otworzy, znajdź i kliknij „Przeglądaj”. Przewiń, aby znaleźć „Lokalizacje”, a następnie wybierz „Na moim iPhonie”.

 8. Na ekranie, który się otworzy, wybierz folder, w którym zapisałeś pliki. Następnie dotknij „Wybierz” w prawym górnym rogu ekranu, a następnie wybierz obrazy.

 9. Stuknij ikonę w prawym dolnym rogu telefonu, która pokazuje trzy kropki w kółku. Otworzy się menu. Wybierz „Utwórz PDF”. Twój iPhone zapisze te obrazy jako plik PDF.

Należy pamiętać, że jeśli w ten sposób kompilujesz więcej niż jeden obraz w pliku PDF, Twój iPhone umieści je w dokumencie zgodnie z nazwą pliku. Jeśli chcesz, aby zdjęcia były w określonej kolejności, najpierw zmień ich nazwy.

Konwersja GIF

Nie wszystkie urządzenia umożliwiają konwersję GIF-a do pliku PDF za pomocą natywnych (preinstalowanych) aplikacji. Sprawdzoną aplikacją, której możesz do tego użyć, jest Adobe Acrobat Reader, który można pobrać bezpłatnie. Pobierz tę aplikację na iPhone'a i wykonaj następujące kroki, aby przekonwertować plik GIF na PDF:

 1. Przejdź do aplikacji Adobe Reader w telefonie.

 2. Z menu „Narzędzia” wybierz „Utwórz PDF”.

 3. Wybierz GIF, który chcesz przekonwertować na PDF.

 4. Dotknij „Utwórz”.
 5. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zapisać plik PDF.

Jak przekonwertować zdjęcia JPG, GIF lub PNG do pliku PDF na urządzeniu z Androidem?

Konwersja JPG lub PNG na urządzeniu z Androidem jest mniej skomplikowana niż metoda wymagana w przypadku iPhone'a. Oto jak się do tego zabrać:

 1. Otwórz urządzenie z Androidem i przejdź do „Galerii”.

 2. Znajdź obraz, który chcesz przekonwertować na PDF i dotknij go, aby go otworzyć.

 3. Kliknij ikonę z trzema pionowymi kropkami w prawym górnym rogu ekranu.

 4. Z rozwijanego menu wybierz "Drukuj". Na samej górze ekranu zobaczysz pasek z nazwą drukarki i ciemnoszarą strzałką obok niego. Dotknij tej strzałki.

 5. Rozwinie się menu z różnymi dostępnymi drukarkami. Wybierz „Zapisz jako PDF”. Otworzy się podgląd obrazu. Pojawi się żółta ikona „Pobierz PDF”. Kliknij tę ikonę.

 6. Wybierz, gdzie chcesz zapisać plik PDF, a następnie dotknij "Gotowe" u dołu ekranu.

Konwersja GIF

Podczas gdy Android umożliwia konwersję plików PNG i JPG w ten sposób, GIF nie jest obsługiwany. Aby przekonwertować te pliki do formatu PDF, musisz użyć aplikacji. Sugerujemy wypróbowanie aplikacji Adobe Acrobat Reader, którą można bezpłatnie pobrać ze sklepu Google Play. Poniższe kroki pokażą Ci, jak konwertować pliki GIF do formatu PDF za pomocą tej aplikacji:

 1. Uruchom aplikację Adobe Acrobat Reader na swoim urządzeniu z Androidem.

 2. Na ekranie głównym znajdź ikonę, która wygląda jak duże niebieskie kółko z białym znakiem plus. Dotknij tej ikony.

 3. Z wyskakującego menu wybierz "Utwórz PDF".

 4. Wybierz "Wybierz plik", a następnie wybierz GIF, który chcesz przekonwertować na PDF.
 5. Stuknij w „Utwórz”.
 6. Zapisz plik PDF, postępując zgodnie z instrukcjami.

Jak konwertować zdjęcia JPG, GIF lub PNG do pliku PDF na komputerze Mac?

W przeciwieństwie do urządzeń mobilnych Twój Mac może konwertować do formatu PDF szerszą gamę plików, w tym PNG, GIF, TIFF i JPG. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby przekonwertować zdjęcia do formatu PDF na komputerze Mac:

 1. Otwórz na komputerze Mac folder zawierający obrazy, które chcesz przekonwertować na format PDF. Wybierz je i kliknij prawym przyciskiem myszy. Z menu wybierz "Otwórz za pomocą", a następnie wybierz "Podgląd Maca" z opcji.

 2. Następnie uruchomi się aplikacja Mac Preview. Po lewej stronie zobaczysz miniatury obrazów wybranych do konwersji. Przeciągnij i upuść je w kolejności, w jakiej chcesz je umieścić po konwersji do formatu PDF.

 3. Aby prawidłowo zorientować obrazy, kliknij miniaturę w panelu. Następnie u góry ekranu wybierz ikonę „Obróć” (prostokąt z zakrzywioną strzałką nad nim).

 4. Następnie przejdź do „Plik” w lewym górnym rogu ekranu i naciśnij go. Z menu wybierz „Drukuj”.

 5. Ustaw dokument w żądanym rozmiarze i układzie, zanim przejdziesz do lewego dolnego rogu ekranu do przycisku ze strzałką w dół.

 6. Kliknij ten przycisk i wybierz „Zapisz jako PDF”. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zapisać plik PDF w wybranej lokalizacji.

Jak przekonwertować zdjęcia JPG, GIF lub PNG do pliku PDF w systemie Windows 10?

Windows 10 jest bardzo podobny do komputera Mac, ponieważ umożliwia konwersję różnych plików graficznych, w tym GIF-ów, do formatu PDF. Jeśli chcesz wiedzieć, jak to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Na komputerze z systemem Windows 10 otwórz folder ze zdjęciem lub GIF-em, które chcesz przekonwertować do formatu PDF, w natywnej aplikacji w systemie Windows o nazwie „Obrazy”.

 2. Po otwarciu zdjęcia lub GIF zlokalizuj ikonę „Drukuj” w prawym górnym rogu ekranu i kliknij ją.

 3. Po lewej stronie okna, które się otworzy, zobaczysz pole, które pozwala wybrać drukarkę u góry. Kliknij to pole rozwijane i wybierz „Microsoft Print to PDF”.

 4. Teraz naciśnij „Drukuj”.

 5. Wpisz nazwę, którą chcesz nazwać tym nowym plikiem PDF, i wybierz lokalizację, w której chcesz go zapisać, zanim klikniesz "Zapisz".

Konwersja zakończona!

Konwertowanie plików graficznych na dokumenty PDF jest stosunkowo proste, gdy wiesz, jak to zrobić. Jeśli wykonasz kroki opisane w tym przewodniku, będziesz konwertować swoje obrazy jak profesjonalista.

Czy już wcześniej przekonwertowałeś obraz na plik PDF? Czy użyłeś metody podobnej do opisanej w tym przewodniku? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.