Jak kopiować i wklejać na Chromebooku

Chromebooki to bardzo wszechstronne komputery przenośne. Uciekają z Chrome OS, który jest lekkim systemem operacyjnym i chociaż ma ograniczone funkcje w porównaniu z macOS, Windows lub Linux, Chromebook z biegiem lat staje się coraz bardziej popularny. Chromebooki nie wykorzystują dużo miejsca do przechowywania, ponieważ wykorzystują pamięć w chmurze do przechowywania większości plików.

Jak kopiować i wklejać na Chromebooku

Chromebooki to niedroga alternatywa dla systemu Windows lub Mac. Ale niektóre skróty i polecenia różnią się od tych, których większość ludzi używa w systemach Windows i macOS. Jedną z kluczowych funkcji każdego systemu operacyjnego jest możliwość szybkiego kopiowania i wklejania informacji z jednego miejsca do drugiego. W tym artykule pokażemy Ci, jak możesz kopiować i wklejać na Chromebooku w tym artykule.

Zagłębmy się.

Jak kopiować i wklejać na Chromebooku

Istnieją trzy powszechnie akceptowane metody kopiowania i wklejania danych na Chromebooku. Każdy z nich ma tę samą funkcjonalność, więc wystarczy tylko dowiedzieć się, z którym z nich czujesz się bardziej komfortowo.

Skróty klawiszowe

Skróty klawiszowe to tak zwane kombinacje klawiszy, które powodują wykonanie akcji na komputerze. Kombinacja klawiszy, której używasz do kopiowania i wklejania na Chromebooku, to:

Ctrl + C Podczas korzystania z tej kombinacji klawiszy skrótu kopiuje zaznaczony tekst zaznaczony za pomocą gładzika.

Aby wkleić skopiowany tekst, użyjesz skrótów klawiszowych Ctrl + V na klawiaturze.

Użyj przeglądarki Chrome

Jeśli chcesz skopiować tekst, zaznacz go gładzikiem.

Podświetlony tekst na Chromebooku

Następnie przejdź w prawym górnym rogu przeglądarki Chrome do trzech kropek i kliknij go gładzikiem. Następnie przesuń kursor w dół do Kopiuj i kliknij na niego. Spowoduje to skopiowanie zaznaczonego tekstu.

Kopiuj przeglądarkę

Gdy będziesz gotowy do wklejenia tekstu, ponownie przejdź do trzech kropek w prawym górnym rogu przeglądarki Chrome. Kliknij trzy kropki gładzikiem, a następnie przejdź w dół do Pasta i kliknij na niego.

Wklej do przeglądarki Chromebook

Spowoduje to wstawienie tekstu, który skopiowałeś do wybranego miejsca docelowego. Jeśli przypadkowo wkleisz treść w niewłaściwym miejscu, po prostu użyj Ctrl + X aby go usunąć i ponownie wkleić w odpowiednim miejscu.

Użyj gładzika

Używanie gładzika Chromebooka do kopiowania i wklejania również jest łatwe. Najpierw zaznacz tekst, który chcesz skopiować.

Następnie użyj funkcji kliknięcia prawym przyciskiem myszy Chromebooka, aby uzyskać dostęp do menu rozwijanego. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić kliknij prawym przyciskiem myszy na Chromebooku masz dwie opcje. Po pierwsze, możesz przytrzymać Alt na klawiaturze i jednocześnie kliknij gładzik. Po drugie, możesz użyć dwóch palców, aby nacisnąć gładzik.

Następnie na ekranie w wyskakującym okienku pojawia się menu poleceń. Kliknij gładzik Chromebooka na Kopiuj polecenie, to skopiuje zaznaczony tekst.

Kopia na gładziku na Chromebooku

Kliknij w miejsce, w którym chcesz wstawić tekst i użyj preferowanego kliknij prawym przyciskiem myszy metodę dostępu do menu. Następnie po prostu wybierz Pasta przenieść tekst na swoją stronę.

Wklej do gładzika Chromebooka

Te opcje umożliwiają kopiowanie i wklejanie tekstu na Chromebooku. Masz trzy możliwości: możesz używać skrótów klawiszowych na klawiaturze Chromebooka, korzystać z menu przeglądarki Chrome lub używać gładzika Chromebooka w połączeniu z Alt klucz.

Kopiuj i wklej obraz

Być może musisz skopiować i wkleić obraz, a nie tylko tekst. Można to również zrobić na Chromebooku. Aby skopiować i wkleić obraz, przytrzymaj wskaźnik nad obrazem, a następnie naciśnij Alt klawisz na klawiaturze. Następnie kliknij gładzik na Chromebooku, wciąż trzymając Alt klawisz w dół.

Na ekranie Twojego Chromebooka pojawi się okno z różnymi opcjami. Przesuń wskaźnik tam, gdzie jest napisane Skopiuj obraz i kliknij go gładzikiem.

Kopiuj obraz do Chromebooka

Aby wkleić obraz, przejdź do strony lub dokumentu, w którym chcesz go wstawić. Teraz przytrzymaj Alt i naciśnij na gładziku Chromebooka, aby wyświetlić menu podręczne, a następnie kliknij Pasta umieścić swój obraz.

Wklej obraz ChromebookaWklejony obraz Chromebook

Otóż ​​to. Skopiowałeś i wkleiłeś również obraz.

Funkcje kopiowania i wklejania przestały działać

Niektórzy użytkownicy zgłaszali, że ich funkcje kopiowania i wklejania przestają działać. Może być kilka przyczyn takiego stanu rzeczy, od aktualizacji po ustawienie.

Pierwszą rzeczą do wypróbowania byłaby inna metoda kopiowania i wklejania. Jeśli skróty klawiszowe nie działają, wypróbuj metodę gładzika i tak dalej.

Następnie możesz zresetować ustawienia systemu do wartości domyślnych. Nie jest całkowicie niespotykane, że coś się popsuło w ustawieniach, więc zrobienie tego spowoduje przywrócenie wszystkich ustawień do wartości domyślnych.

  1. Otwórz przeglądarkę Chrome, dotknij menu z trzema pionowymi kropkami, wybierz Ustawieniai wybierz Zaawansowany.
  2. Stąd wybierz opcję, aby Przywróć lub zresetuj ustawienia.
  3. Wybierz opcję, aby Przywróć ustawienia do ich oryginalnych wartości domyślnychs.

Często Zadawane Pytania

Jak kliknąć prawym przyciskiem myszy Chromebooka?

Przyzwyczajenie się do funkcji Chromebooka może być dość trudne, jeśli wcześniej korzystałeś z komputera Mac lub PC. Ponieważ gładzik nie ma przycisku „kliknij prawym przyciskiem myszy”, ustalenie, jak kliknąć prawym przyciskiem myszy, może być trudne. Na szczęście istnieją dwa sposoby na kliknięcie prawym przyciskiem myszy na Chromebooku.

Możesz użyć Alt + gładzik opcji, po prostu przytrzymaj Alt a następnie kliknij gładzik.

Możesz też kliknąć gładzik dwoma palcami. Jest to podobne do przewijania na Chromebooku, ale teraz naciskasz gładzik.

Czy Chromebook ma narzędzie do wycinania?

Tak. Jeśli chcesz wyciąć obraz i wkleić go w innym miejscu, Chromebook również to bardzo ułatwia. Korzystanie ze skrótu klawiaturowego Ctrl + Shift + klawisz przełączania okien. Kursor zmieni się w mały krzyżyk i pozwoli Ci wyciąć obraz treści, którą chcesz wkleić w innym miejscu lub zapisać jako obraz w chmurze.

Jak uzyskać dostęp do schowka na Chromebooku?

Inne systemy operacyjne mają tak zwany schowek. Za każdym razem, gdy coś skopiujesz, jest ono przechowywane w schowku systemowym przez pewien czas, dzięki czemu możesz je odzyskać.

Niestety Chromebook nie ma schowka. Jednocześnie możesz kopiować i wklejać tylko jedną rzecz. System operacyjny Chrome to niezwykle lekki i podstawowy system operacyjny, który naprawdę pokazuje, gdy brakuje takich funkcji.

Zawijanie

Teraz wiesz, jak kopiować i wklejać tekst na trzy różne sposoby podczas korzystania z Chromebooka. Aby to zrobić, możesz używać skrótów klawiszowych, przeglądarki Chrome i gładzika na Chromebookach.

Kolejną rzeczą, której się nauczyłeś, jest to, że możesz równie łatwo kopiować i wklejać obrazy na swoim Chromebooku. Masz więc wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby być mistrzem kopiowania i wklejania na swoim Chromebooku.