Jak skopiować tekst wideo i obrazu

Możliwość kopiowania tekstu wideo i obrazu może być nieoceniona. OCR to konwersja tekstu z obrazów na tekst dokumentu, który można edytować. Istnieje kilka pakietów oprogramowania OCR, za pomocą których można wyodrębnić lub skopiować tekst z zapisanych obrazów.

Jak skopiować tekst wideo i obrazu

W tym artykule omówimy, jak kopiować tekst wideo i obrazu na większości urządzeń.

Jak skopiować tekst wideo i obrazu na komputer?

Kopiowanie tekstu z filmów i obrazów to prosty proces, zwłaszcza na komputerze.

Używanie Copyfish do kopiowania tekstu wideo i obrazu

 1. Aby rozpocząć, otwórz stronę rozszerzenia Copyfish, aby dodać ją do Google Chrome. Pamiętaj, że to rozszerzenie jest również dostępne dla przeglądarki Opera. Następnie na poniższym zrzucie ekranu na pasku narzędzi Chrome znajdziesz przycisk Copyfish. copyfish
 2. Następnie znajdź obraz strony internetowej z tekstem. Dodałem poniżej odpowiedni obraz, z którym możesz wypróbować rozszerzenie. copyfish2
 3. Naciśnij przycisk Copyfish na pasku narzędzi, a następnie przytrzymaj lewy przycisk myszy i przeciągnij myszą. Następnie możesz rozwinąć ramkę wokół tekstu na obrazku, jak pokazano poniżej. Rozwiń pole, aby zawierało cały tekst, który chcesz skopiować, a następnie puść przycisk. copyfish3
 4. Po zwolnieniu przycisku myszy w prawym dolnym rogu przeglądarki otworzy się poniższe okno Copyfish. Pokazuje tekst OCR, który powinien pasować do wybranego do skopiowania obrazu. wciśnij Skopiuj do schowka przycisk, aby skopiować tekst. Następnie możesz wkleić go do edytora tekstu za pomocą Ctrl + V Klawisz skrótu. copyfish4
 5. Aby uzyskać dalsze opcje, kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Copyfish na pasku narzędzi i wybierz Opcje . Spowoduje to otwarcie poniższej karty, z której w razie potrzeby możesz skonfigurować tłumaczenie. Na przykład, jeśli obraz zawiera język niemiecki, należy go wybrać z menu rozwijanego Język wprowadzania. Następnie rozszerzenie może przetłumaczyć z niemieckiego na angielski.

copyfish5

Copyfish działa również w przypadku filmów na stronach internetowych. Znajdź odpowiedni film z napisami, aby go wypróbować. Następnie wstrzymaj wideo, gdy zawiera tekst napisów.

Ogólnie rzecz biorąc, Copyfish może być przydatnym rozszerzeniem na pasku narzędzi Chrome. Dzięki niemu możesz teraz kopiować i tłumaczyć tekst na obrazach i filmach, które nie zawsze są tłumaczone z resztą strony.

Używanie Dysku Google do kopiowania tekstów wideo i obrazów

Kolejną wspaniałą cechą Dysku Google jest fakt, że możesz przesyłać i obrazować oraz wyodrębniać z niego tekst za pomocą wbudowanego oprogramowania OCR. Aby uzyskać najlepsze wyniki na filmie, zrób zrzut ekranu i prześlij ten obraz.

 1. Otwórz Dysk Google, kliknij Ustawienia rozwijanego menu i wybierz Ustawienia przesyłania > Konwertuj tekst z przesłanych plików PDF i plików graficznych.
 2. Teraz prześlij obraz, z którego chcesz wyodrębnić tekst.

Jakość rozpoznawania tekstu będzie zależeć od jakości obrazu.

Jak skopiować tekst wideo i obrazu na Androida

Używanie Dysku Google do kopiowania tekstów wideo i obrazów

Podobnie jak na komputerze, możesz korzystać z wbudowanego oprogramowania OCR Dysku Google. Aby uzyskać najlepsze wyniki na filmie, zrób zrzut ekranu i prześlij ten obraz.

 1. Otwórz Dysk Google, dotknij Ustawienia menu i wybierz Ustawienia przesyłania > Konwertuj tekst z przesłanych plików PDF i plików graficznych.
 2. Teraz prześlij obraz, z którego chcesz wyodrębnić tekst.

Ponownie, jakość rozpoznawania tekstu będzie w dużej mierze zależeć od jakości obrazu.

Jak skopiować tekst wideo i obrazu na iOS

Teraz zajmiemy się kopiowaniem tekstów wideo i obrazów na urządzeniach z systemem iOS.

Kopiowanie tekstów wideo i obrazów na iOS 15

Apple ma teraz wbudowaną funkcję tekstu na żywo, która umożliwia wyodrębnianie i kopiowanie tekstów ze zdjęć.

 1. Zrób zdjęcie potrzebnego tekstu, dokumentu itp. lub otwórz obraz, który masz w aplikacji Zdjęcia lub Aparat.
 2. Teraz naciśnij tekst, który chcesz skopiować, tak samo jak w aplikacji Notatki.
 3. Następnie, gdy pojawią się dwie kropki selektora, rozciągnij kursor zaznaczania tekstu, który chcesz skopiować i naciśnij Kopiuj.
 4. Następnie otwórz wybrany edytor słów i wklej do niego. Tekst pojawi się w dokumencie.

Używanie Dysku Google do kopiowania tekstów wideo i obrazów

Podobnie jak na komputerze lub urządzeniu z Androidem, możesz korzystać z wbudowanego oprogramowania OCR Dysku Google. Aby uzyskać najlepsze wyniki na filmie, zrób zrzut ekranu i prześlij ten obraz.

 1. Otwórz Dysk Google, dotknij Ustawienia menu i wybierz Ustawienia przesyłania > Konwertuj tekst z przesłanych plików PDF i plików graficznych.
 2. Teraz prześlij obraz, z którego chcesz wyodrębnić tekst.

Kopiowanie tekstów

Biorąc pod uwagę potrzebę wielu osób do kopiowania tekstu wideo i obrazu, jest to łatwy proces dzięki wielu firmom programistycznym, które tworzą lub włączają go do swoich produktów. Wystarczy kilka kliknięć lub dotknięć, aby tekst był do Twojej dyspozycji.

Czy znasz inne sposoby kopiowania tekstu wideo i obrazu? Podziel się swoimi doświadczeniami z poniższą społecznością.