Jak kopiować i zapisywać obrazy z Safari na komputerze Mac

Podczas przeglądania sieci na komputerze Mac za pomocą przeglądarki Safari często natkniesz się na obrazy, które chcesz zapisać, skopiować lub do których chcesz utworzyć łącze. Istnieje kilka sposobów zapisywania i kopiowania obrazów z Safari w zależności od tego, co ostatecznie chcesz z obrazem zrobić.

Jak kopiować i zapisywać obrazy z Safari na komputerze Mac

Oto spojrzenie na różne metody zapisywania, kopiowania i łączenia obrazów za pomocą przeglądarki Safari.

Jak zapisać obraz z Safari

Aby rozpocząć, uruchom aplikację Safari i przejdź do lub wyszukaj obraz, który chcesz zapisać lub skopiować. Po załadowaniu obrazu do okna przeglądarki kliknij go prawym przyciskiem myszy (lub kliknij go z wciśniętym klawiszem Control), aby wyświetlić rozwijane menu kontekstowe z różnymi dostępnymi opcjami.

Obraz safari po kliknięciu prawym przyciskiem myszy

Na powyższym zrzucie ekranu nakreśliłem na biało opcje dotyczące zapisywania i kopiowania obrazu, a obie te opcje omówimy w poniższych sekcjach.

Zapisz obraz na pulpicie

Zdjęcie na pulpicie

Pierwsza opcja w menu kontekstowym Safari to „Zapisz obraz na pulpicie”. Jak sama nazwa wskazuje, wybranie tej opcji spowoduje pobranie kopii obrazu, który oglądasz w Safari i zapisanie kopii pliku bezpośrednio na pulpicie.

Jest to bardzo przydatna metoda, gdy masz dodatkowe plany dotyczące zapisanego obrazu, na przykład otwieranie go w Photoshopie. Zapisanie obrazu na pulpicie zapewnia szybki i łatwy dostęp do obrazu z pulpitu, nawet jeśli na pulpicie nie ma zamiaru ostatecznie zapisać pliku obrazu.

Zapisz obraz jako

Drugim wyborem wyróżnionym w tym menu kontekstowym jest: Zapisz obraz jako, umożliwiając podejmowanie decyzji, np. gdzie zapisać obraz. ten "Zapisz obraz jako" Menu rozwijane daje nawet opcję utworzenia nowego folderu, w którym można zapisać obraz.

Jak „Zapisz obraz na pulpicie” opcja, a następnie opcja „Zapisz obraz jako” zapisze kopię obrazu na komputerze Mac. Jednak w przeciwieństwie do opcji "Zapisz obraz na pulpicie", nie tylko wrzuci plik na pulpit, ale zamiast tego zapyta, gdzie umieścić obraz. Łatwiej jest utrzymać porządek na dysku twardym komputera i zachować porządek na pulpicie dzięki opcji "Zapisz obraz jako".

Okno dialogowe Otwórz/zapisz

Oczywiście nadal możesz ręcznie wybrać pulpit jako miejsce docelowe, ale chodzi o to, że masz wybór zapisania obrazu w dowolnym miejscu, w tym na zewnętrznych dyskach twardych, dyskach USB lub urządzeniach pamięci masowej podłączonych do sieci.

Dodaj obraz do zdjęć

Następna opcja to Dodaj obraz do zdjęć. Spowoduje to utworzenie kopii obrazu na komputerze Mac, ale zamiast używać samodzielnego pliku obrazu, automatycznie przenosi plik do biblioteki aplikacji Zdjęcia. Jak wiesz, jeśli jesteś użytkownikiem komputera Mac, Zdjęcia to aplikacja do zarządzania i edycji zdjęć, która jest dostarczana z komputerami Mac, iPhone'ami, iPadami i innymi produktami Apple.

Biblioteka zdjęć

Po zapisaniu obrazu w Zdjęciach możesz edytować obraz za pomocą wbudowanych narzędzi Zdjęć, skatalogować go za pomocą tagów i niestandardowych albumów oraz łatwo udostępnić go znajomym i rodzinie.

Użyj obrazu jako obrazu pulpitu

Zmieniono tapetę pulpitu

Ta opcja jest dość oczywista: wybranie tej opcji sprawi, że obraz stanie się tłem lub tapetą pulpitu.

macOS automatycznie użyje ustawienia "Skaluj obraz", aby obraz wypełnił cały ekran komputera Mac, nawet jeśli obraz nie ma prawidłowych proporcji (tj. Proporcje wysokości i szerokości obrazu).

Oznacza to również, że macOS rozciągnie obraz, jeśli rozdzielczość obrazu jest mniejsza niż Twój wyświetlacz. To rozciąganie może spowodować, że obraz będzie wyglądał na blokowy, więc miej to na uwadze, jeśli użyjesz tej opcji na tym, co okazuje się być małym obrazem źródłowym.

Kopiuj adres obrazu

Poczta z linkiem

Opcja Kopiuj adres obrazu pobiera adres URL samego obrazu i umieszcza go w schowku macOS. Stąd możesz wkleić link do dokumentu lub wiadomości e-mail, a każdy odbiorca może go kliknąć, aby załadować obraz z linku źródłowego.

Jednym z powodów korzystania z tej opcji jest to, że obraz, z którym pracujesz, jest bardzo duży. Na przykład możesz patrzeć na obraz o wielkości 40 MB na stronie NASA. Zamiast zapisywać ten obraz na komputerze Mac, a następnie próbować wysłać go e-mailem do znajomego, możesz po prostu wysłać znajomemu link do obrazu. Oszczędza to przepustowość wysyłania go i pomaga uniknąć ograniczeń rozmiaru załączników do wiadomości e-mail. Zamiast pobierać obraz od Ciebie, odbiorca pobiera go bezpośrednio ze źródła, kiedy chce.

Należy jednak pamiętać o jednej rzeczy. Gdy zapisujesz obraz na komputerze Mac, masz kopię tego obrazu, która będzie trwać tak długo, jak tego chcesz. Kiedy oszczędzasz połączyć do obrazu, jednak całkowitą kontrolę sprawuje operator strony internetowej, do której prowadzi Twój link. Mogą pozostawić obraz na czas nieokreślony lub mogą go usunąć jutro, a kiedy zniknie, nie masz szczęścia. Dlatego rozważ zapisanie obrazu za pomocą jednej z pozostałych opcji tutaj, jeśli jest to bardzo ważne.

Skopiuj obraz

ten KopiujObraz opcja kopiuje sam obraz, a nie tylko link do niego. Ta opcja tworzy tymczasową kopię całego obrazu w schowku, którą musisz gdzieś wkleić, aby go zapisać. Na przykład możesz wkleić obraz bezpośrednio do wiadomości e-mail lub nawet do innego folderu na dysku twardym komputera Mac lub w innym miejscu.

Zdjęcie w e-mailu

Inne opcje obejmują wklejanie obrazu do dokumentu Pages, prezentacji PowerPoint lub aplikacji do edycji obrazów, takiej jak Photoshop. Bez względu na to, jaką opcję wybierzesz, pamiętaj, że musisz to zrobić pasta obraz gdzieś, aby go pomyślnie zapisać. Niezastosowanie się do tego oznacza, że ​​kopia obrazu zostanie utracona, jeśli pamięć podręczna schowka zostanie wyczyszczona lub nadpisana.

Ostatnia uwaga

Teraz, gdy wiesz, jak zapisywać obrazy z Safari na komputerze Mac, pamiętaj, aby robić to odpowiedzialnie. Wiele obrazów, które znajdziesz w Internecie, stanowi własność intelektualną innych osób i w pewnych okolicznościach nie wolno Ci używać tych obrazów bez pozwolenia.

Większość fotografów i artystów nie będzie miała nic przeciwko, jeśli zapiszesz jeden z ich obrazów jako tło swojego osobistego komputera Mac. Ale wpadniesz w kłopoty, jeśli zamiast tego użyjesz obrazów chronionych prawem autorskim bez pozwolenia na swojej stronie internetowej, w miejscu publicznym lub w dowolnym celu komercyjnym. Zamiast tego skorzystaj z wyszukiwarki grafiki Google, wybierając prawa do ponownego wykorzystania obrazów, które odpowiadają Twoim potrzebom. Możesz znaleźć tę opcję w Zaawansowanym wyszukiwaniu grafiki Google.

wyszukiwanie grafiki w google

Jeśli uznałeś ten artykuł za przydatny, zapoznaj się z samouczkiem TechJunkie na temat wyszukiwania obrazów w DuckDuckGo.