Jak skopiować tabelę z pliku PDF do programu Word

Gdy próbujesz przenieść tabelę z pliku PDF do programu Word, po prostu ją kopiując i wklejając, skopiujesz tylko wartości. Formatowanie tabeli zostanie w tym procesie utracone.

Jak skopiować tabelę z pliku PDF do programu Word

Ponieważ zwykle musisz skopiować całą tabelę, będziesz musiał znaleźć inną metodę, aby wkleić wiersze i kolumny w całości. W tym artykule dowiesz się, jak to zrobić.

Otwórz plik PDF w programie Microsoft Word

Jednym z najprostszych sposobów konwersji tabeli z pliku PDF na dokument programu Word jest po prostu otwarcie pliku PDF w programie Word. Działa to ze wszystkimi nowszymi wersjami programu Microsoft Word i zajmuje tylko kilka kroków.

Aby to zrobić, powinieneś:

 1. Kliknij dokument PDF prawym przyciskiem myszy.

 2. Wybierać Otwierać z.

 3. Wybierać Słowo (komputer). Jeśli nie ma go w menu rozwijanym, wybierz Wybierz inną aplikację, Kliknij Znajdź inną aplikację na tym komputerzei przejdź do pliku Microsoft Word EXE.

 4. Okno z otwartym komunikatem ‘Word przekonwertuje teraz twój plik PDF na edytowalny dokument Word…

 5. naciskać ok.

 6. Microsoft Word powinien otworzyć dokument PDF.

Zauważ, że Microsoft Word przekonwertuje cały dokument PDF. Jeśli więc chcesz skopiować tylko tabelę do innego dokumentu programu Word, możesz:

 1. Wybierz stół, klikając ikonę „przesuń” w lewym górnym rogu (strzałki skierowane w czterech kierunkach).

 2. Kliknij tabelę prawym przyciskiem myszy.

 3. Wybierać Kopiuj.

 4. Otwórz dokument programu Word, do którego chcesz wkleić tabelę.

 5. Kliknij dokument prawym przyciskiem myszy.

 6. Wybierać Pasta.

 7. Powinna pojawić się tabela.

Konwertuj plik PDF na Word za pomocą programu Acrobat Reader

Adobe Acrobat Reader to przydatne narzędzie, które pomaga czytać i edytować pliki PDF, a także umożliwia konwersję dokumentu. Jeśli nie masz tego narzędzia, możesz je pobrać z oficjalnej strony internetowej. Wystarczy kliknąć żółty przycisk „Zainstaluj teraz” i postępuj zgodnie z instrukcjami.

Po zainstalowaniu oprogramowania należy:

 1. Otwórz dokument PDF za pomocą Adobe Acrobat.

 2. Kliknij na Plik w lewym górnym rogu okna.

 3. Wybierz Konwertuj na Word, Excel lub PowerPoint opcja.

 4. Kliknij niebieski Eksportuj do Worda w nowym oknie.

Twój dokument PDF zostanie przekonwertowany na dokument Word. Następnie możesz użyć tej samej metody, co w poprzedniej sekcji, aby skopiować/wkleić tabelę do dokumentu programu Word, w którym powinna znajdować się Twoja tabela.

Pamiętaj, że aby skorzystać z tej opcji, potrzebujesz konta Adobe.

Korzystanie z aplikacji lub narzędzia internetowego innej firmy

Czasami najszybszym sposobem skopiowania zawartości pliku PDF do dokumentu programu Word jest przekonwertowanie go online. W szczególności jest to przydatne, jeśli pracujesz z plikami w chmurze zamiast z tymi na dysku.

Możesz użyć rozszerzenia Google Chrome, takiego jak Small PDF, lub narzędzia internetowego, takiego jak SimplyPDF. Wszystkie działają na podobnej zasadzie – wybierz plik z dysku lub z chmury (takiej jak Dropbox lub OneDrive), a następnie jednym kliknięciem przekonwertuj go na dokument Worda.

Następnie możesz po prostu skopiować tabelę z tego dokumentu do innego.

Konwersja jest łatwa

Jak widać, skopiowanie tabeli z pliku PDF do programu Microsoft Word jest dość proste. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest otwarcie pliku PDF za pomocą programu Word, który automatycznie go przekonwertuje. Możesz także wyeksportować go ręcznie do dokumentu Word za pomocą programu Adobe Acrobat, a istnieje niezliczona ilość narzędzi online, które mogą przekonwertować dokumenty za pomocą kilku kliknięć.

Którą metodę uważasz za najłatwiejszą? Daj nam znać w komentarzach poniżej.