Jak liczyć zdjęcia w Zdjęciach Google i innych sztuczkach fotograficznych

Jednym z najpotężniejszych bezpłatnych narzędzi w całym świecie online jest pakiet aplikacji internetowych Google. Te bezpłatne aplikacje — od Dokumentów po Dysk — to niezawodne rozwiązania oparte na chmurze, które są dostępne dla każdego, kto ma komputer, tablet lub smartfon z połączeniem internetowym. Nawet wśród tego pakietu Zdjęcia Google wyróżniają się jako wyjątkowe rozwiązanie. Dzięki możliwości zarządzania dziesiątkami, setkami lub tysiącami zdjęć „Zdjęcia” Google to doskonały sposób na przechowywanie i porządkowanie zarówno osobistych, jak i firmowych kolekcji zdjęć.

Dzięki aparatom cyfrowym i smartfonom na całym świecie, większość z nas ma tysiące zdjęć, a nawet więcej, znacznie więcej niż nasze telefony mogą z łatwością pomieścić. Umieszczenie naszych zdjęć w chmurze ma sens – ale co, jeśli chcesz dowiedzieć się, ile masz zdjęć? Często otrzymujemy pytanie, czy istnieje sposób na liczenie zdjęć w Zdjęciach Google. Odpowiedź brzmi: tak, jest – ale nie jest to miejsce, w którym można by się tego spodziewać.

Policz zdjęcia w Zdjęciach Google

Możesz zobaczyć, ile zdjęć masz zapisanych w Zdjęciach Google, patrząc na Panel Google.

 1. Przejdź do Panelu Google na komputerze i zaloguj się.
 2. Przewiń w dół, aż zobaczysz Zdjęcia Google; Kliknij na to.

 3. Powinieneś zobaczyć liczbę albumów i liczbę zdjęć. Tyle masz zdjęć w Zdjęciach Google.

Według najczęściej zadawanych pytań Google ta liczba może wprowadzać w błąd, ponieważ może również liczyć obrazy w Google Hangouts i innych miejscach. Chociaż może to dać przybliżony obraz liczby posiadanych zdjęć, może nie być dokładnym odpowiednikiem, jeśli korzystasz z innych produktów Google. Mimo to daje ogólne pojęcie o tym, ile zdjęć powierzyłeś chmurze Google.

Aby uzyskać dokładniejsze liczby, przejdź do witryny Google Photos i kliknij „Albumy” na pasku menu po lewej stronie. W tym miejscu możesz zsumować liczbę zdjęć w każdym albumie, aby uzyskać dokładniejszą liczbę. Nie jest to prostsze, ale jest odrobinę dokładniejsze niż pierwsza opcja. Możesz to zrobić również w aplikacji Zdjęcia Google.

W Zdjęciach Google jest więcej fajnych sztuczek, a oto kilka z nich.

Sztuczki Zdjęć Google, które powinieneś znać

Twórz animacje

Możesz używać swoich obrazów w Zdjęciach Google do tworzenia GIF-ów lub animacji. W Zdjęciach Google wybierz Asystent i Animacja, a następnie wybierz od 2 do 50 zdjęć. Zdjęcia połączą je w krótką animowaną scenę. Gdy będziesz z niego zadowolony, wybierz Utwórz, aby go sfinalizować. Następnie możesz publikować lub udostępniać według własnego uznania.

Skanuj zdjęcia

Moi rodzice niedawno zakończyli digitalizację swoich zdjęć sprzed sześćdziesięciu lat za pomocą standardowego skanera. Gdyby wiedzieli o Google Photoscan, ich życie mogło być łatwiejsze. Nie mam serca im tego mówić, ale powiem ci. Aplikacja Google Photoscan, dostępna zarówno na systemy iOS, jak i Android, to sprytna aplikacja, która wykorzystuje każdy aspekt aparatu w telefonie, aby wykonać najlepsze możliwe zdjęcie.

Oszczędzaj miejsce dzięki ustawieniom

Domyślnie Zdjęcia Google przesyłają obrazy w „oryginalnym” formacie, który może być ogromny. Jeśli używasz nowoczesnego telefonu, który robi zdjęcia w rozdzielczości ponad 16 megapikseli, możesz zmniejszyć rozmiar pliku, aby zaoszczędzić trochę miejsca. Przejdź do Ustawień i wybierz Odzyskaj pamięć. Daje to możliwość konwersji dużych obrazów do rozmiaru 16 MP i oferuje możliwość przeskalowania obrazów o niższej rozdzielczości do 16 MP. Inną zaletą korzystania z mniejszego rozmiaru jest to, że Google zapewni nieograniczone miejsce na te zdjęcia. Jeśli masz tysiące zdjęć, mogą to być ogromne oszczędności.

Wprowadź podstawowe zmiany

Jeśli chcesz dokonać niewielkiej edycji obrazu i nie masz oprogramowania do edycji obrazu, możesz wprowadzić kilka podstawowych poprawek w Zdjęciach Google. Możesz zmienić kolor za pomocą filtrów, zredukować odblaski i pop, a także dostosować kilka opcji oświetlenia. Otwórz obraz i wybierz Edytuj. Zmień kolor za pomocą filtrów kolorów lub wprowadź inne zmiany za pomocą podstawowych korekt.

Obejrzyj pokaz slajdów

Jeśli wykonałeś kilka zdjęć po kolei, możesz obejrzeć je wszystkie w formie pokazu slajdów. Zdjęcia Google będą wyświetlać każdy obraz po kolei przez kilka sekund, zanim automatycznie przejdzie do następnego. Otwórz obraz w aplikacji, wybierz menu, a następnie Pokaz slajdów. Zaznaczy wszystkie obrazy w albumie i wyświetli je pojedynczo.

Utwórz kopię zapasową różnych folderów obrazów z telefonu z systemem Android

Domyślnie kopie zapasowe zdjęć zapisanych w folderze Aparat na telefonie z systemem Android można tworzyć w Zdjęciach Google za pomocą funkcji Synchronizacja. Możesz także określić inne foldery, które mają zostać zarchiwizowane, więc jeśli chcesz wykonać kopię zapasową obrazów WhatsApp lub zdjęć Snapchat, możesz.

Wybierz Ustawienia w Zdjęciach Google, a następnie Kopia zapasowa i synchronizacja. Wybierz Utwórz kopię zapasową folderów urządzenia i włącz tworzenie kopii zapasowych innych folderów.

Udostępniaj zdjęcia znajomym

Możesz oczywiście udostępniać obrazy w zwykły sposób za pomocą okna dialogowego obrazu lub przypinając je do wiadomości SMS, ale możesz to zrobić również za pośrednictwem Zdjęć Google. Otwórz dowolny obraz Albumu w Zdjęciach Google i masz możliwość udostępnienia. Wybierz swoją platformę lub odbiorcę i stamtąd.

Utwórz kopię zapasową kolekcji zdjęć na lokalnym dysku

Tworzenie kopii zapasowej każdego zdjęcia na koncie Zdjęcia jest łatwe, ale co zrobić, jeśli chcesz mieć pewność, że masz kopię lokalną na komputerze stacjonarnym? To też jest łatwe do skonfigurowania. Oto jak:

 1. Zaloguj się na swoje konto Dysku Google.
 2. Kliknij Ustawienia (ikona koła zębatego) i wybierz Ustawienia.
 3. Przewiń w dół do „Utwórz folder Zdjęć Google” i wybierz opcję automatycznego umieszczania zdjęć w folderze Dysku.
 4. Zainstaluj aplikację Kopia zapasowa i synchronizacja Google na komputerze stacjonarnym.
 5. Skonfiguruj Kopię zapasową i synchronizację, aby folder Zdjęcia Google był synchronizowany z komputerem.

To wszystko, czego potrzeba! Pamiętaj, że chociaż Zdjęcia będą przechowywać dla Ciebie nieskończoną liczbę zdjęć, jeśli pozwolisz im zachować normalne wersje w wysokiej rozdzielczości (16 megabajtów, a nie gigantyczne pliki, które mogą rutynowo tworzyć najlepsze aparaty), tworzenie kopii zapasowych w folderze Dysku wykorzysta przydział pamięci. Oczywiście zsynchronizowanie ich z komputerem zajmie miejsce w lokalnej pamięci masowej.

Naucz Zdjęcia Google, kim są Twoi znajomi

Jest to potężna i przerażająca funkcja, w zależności od twojego punktu widzenia. Czy chciałbyś, aby aplikacja Zdjęcia przejrzała wszystkie Twoje zdjęcia i wyświetliła każde zdjęcie Alicji, wujka George'a lub babci Janet? Możesz – ale najpierw musisz nauczyć Zdjęcia, kim są ci wszyscy ludzie. Na szczęście jest to bardzo proste.

 1. Otwórz witrynę lub aplikację Zdjęcia.
 2. Dotknij lub kliknij w pasku wyszukiwania.
 3. Pojawi się rząd okrągłych zdjęć ludzi – wszystkie twarze, które Zdjęcia wyodrębniły z Twoich istniejących zdjęć.
 4. Dotknij lub kliknij obraz. Pojawi się galeria wszystkich zdjęć z tą osobą.
 5. Dotknij lub kliknij "Dodaj nazwę" i wprowadź nazwę.

Teraz aplikacja Zdjęcia wie, kim jest ta osoba, a wszystkie jej zdjęcia możesz uzyskać, wpisując jej imię i nazwisko w polu wyszukiwania.

Kopiuj i wklejaj zmiany z jednego zdjęcia do drugiego

Za pomocą Zdjęć Google możesz edytować swoje zdjęcia, na przykład dostosowywać balans kolorów, nasycenie itp. Czy masz całą masę zdjęć, które musisz poprawić? Cóż, bardzo łatwo jest je zbiorczo edytować, o ile chcesz mieć te same ustawienia dla każdego obrazu. Na przykład, jeśli masz setki zdjęć jeziora i chcesz zwiększyć nasycenie niebieskimi zdjęć, aby były bardziej widoczne, możesz to zrobić bardzo szybko.

 1. Otwórz jedno ze zdjęć, które chcesz poddać masowej edycji.
 2. Wprowadź zmiany, które chcesz wprowadzić.
 3. Naciśnij Ctrl+C (kopiuj).
 4. Przejdź do następnego obrazu.
 5. Naciśnij Ctrl+V.
 6. Powtórz 4 i 5 dla wszystkich zdjęć w zestawie.

Szybko przenieś zdjęcia do archiwum, aby usunąć je z pokazu slajdów

Może masz jakieś, hm, „wrażliwe” zdjęcia w swojej kolekcji zdjęć. Nie chcesz się ich pozbyć i nie chcesz zrobić czegoś oczywistego, jak stworzenie albumu zatytułowanego „Totalnie nie nagie zdjęcia prawdziwych mężczyzn i kobiet na żywo”, ale chciałbyś też mieć możliwość telefon do mamy, aby pokazać jej zdjęcie i nie panikować, jeśli zacznie przesuwać. Jest proste rozwiązanie – zarchiwizuj zdjęcie. Dzięki temu zdjęcie będzie dostępne do wyszukiwania, ale zniknie z głównego ekranu. (Upewnij się, że zdjęcie jest oznaczone imieniem i nazwiskiem osoby, aby móc je później znaleźć w wyszukiwaniu).

Możesz przejść do menu rozszerzonego na każdym zdjęciu i wybrać "Archiwum", jeśli chcesz, ale o wiele łatwiej jest użyć skrótu: shift-a.