Jak dodać lokalne pliki do Spotify

Nie tylko możesz przesyłać strumieniowo muzykę na Spotify w dowolnym czasie i miejscu, ale masz również możliwość dodawania lokalnych plików do swoich list odtwarzania Spotify. Ta wyjątkowa funkcja sprawia, że ​​Spotify jest aplikacją muzyczną, dzięki której możesz przesyłać strumieniowo niezliczone nowe utwory i dodawać własne ulubione z komputera, aby stworzyć idealną spersonalizowaną listę odtwarzania.

Z tego artykułu dowiesz się, jak dodawać lokalne utwory do swojej biblioteki Spotify. Odpowie również na często zadawane pytania dotyczące tego, co możesz, a czego nie możesz zrobić z lokalnymi plikami na swoim koncie Spotify.

Jak dodać lokalne pliki do Spotify

Spotify ma 70 milionów utworów, a każdego dnia dodawane są nowe utwory. Czasami jednak piosenka, której szukasz, nie jest dostępna w bazie danych. Zwykle tak jest w przypadku piosenek, które nie są zbyt popularne, nagrane w innych językach, bardzo stare lub niedostępne ze względów prawnych.

Niewielu użytkowników zdaje sobie z tego sprawę, ale możesz zaimportować własną muzykę do biblioteki Spotify. To świetny sposób na przechowywanie wszystkich utworów w jednym miejscu, biorąc pod uwagę, że Twoje miejsce nie jest ograniczone do określonej liczby utworów. Jeśli wszystkie pliki lokalne są przechowywane na Twoim komputerze i chcesz ich słuchać w aplikacji mobilnej, zdecydowanie powinieneś rozważyć tę opcję.

Wspaniałe w tej funkcji jest to, że jest ona dostępna nie tylko dla subskrybentów Premium – użytkownicy z darmowymi kontami również mają tę opcję. Należy jednak pamiętać, że tylko użytkownicy z kontem Premium mogą słuchać lokalnych plików w aplikacji mobilnej.

Jak dodać lokalne pliki do Spotify na komputerach PC i Mac?

Zanim przejdziemy do szczegółów, pamiętaj, że możesz to zrobić tylko w aplikacji komputerowej. Spotify nie pozwala na przesyłanie lokalnych utworów do odtwarzacza internetowego. W systemie Windows Spotify faktycznie uruchamia skanowanie wszystkich folderów muzycznych zaraz po zainstalowaniu aplikacji. Jeśli jednak Twoje pliki muzyczne są rozproszone w różnych folderach, Spotify prawdopodobnie nie zlokalizuje ich wszystkich.

Z drugiej strony użytkownicy komputerów Mac mają jeszcze kilka kroków do wykonania. Aby dodać lokalne pliki do biblioteki Spotify na komputerze Mac, musisz je najpierw włączyć. Tak to się robi:

 1. Otwórz swoje Spotify aplikacja komputerowa.

 2. Iść do Ustawienia na lewym pasku bocznym. Iść do Edytować, a potem do Preferencje.

  (W systemie Windows Ustawienia znajdują się w menu rozwijanym w prawym górnym rogu ekranu).

 3. Znajdować Pliki lokalne na liście sekcji.

 4. Przełącz Pokaż pliki lokalne przełącznik. Zmieni kolor na zielony.

Teraz nadszedł czas, aby wstawić pliki z komputera. Odbywa się to w ten sam sposób zarówno w systemie Windows, jak i Mac.

 1. W tej samej sekcji Spotify zasugeruje foldery, z których możesz dodać pliki (zwykle biblioteka Pobrań i Muzyka).

 2. Kliknij Dodaj źródło przycisk.

 3. Możesz dodać osobne utwory lub cały album.

 4. Wszystkie dodane utwory zostaną zapisane w Lokalny z utworami w bibliotece Spotify.

 5. Jeśli chcesz przenieść lokalne utwory, możesz dodać je do osobnych list odtwarzania lub utworzyć dla nich zupełnie nową listę odtwarzania. Jeśli chcesz przesyłać strumieniowo pliki lokalne w telefonie, zalecamy to zrobić.

Pamiętaj, że lokalne pliki, które chcesz dodać do biblioteki Spotify, muszą znajdować się na dysku twardym komputera. Aby ułatwić proces, najpierw pobierz wszystko i przechowuj wszystkie utwory w jednym folderze. Gdy pliki lokalne zostaną dodane do list odtwarzania Spotify, możesz ich słuchać tak jak każdej innej piosenki.

Notatka: Możesz wstawiać tylko pliki mp3, mp4 i m4p.

Jak uzyskać dostęp do lokalnych plików na urządzeniu mobilnym?

Niestety dodawanie lokalnych plików z urządzenia mobilnego nie jest możliwe. Możesz słuchać lokalnych piosenek na telefonie tylko wtedy, gdy masz konto Premium. Jeśli masz darmowe konto, możesz dodawać tylko pliki lokalne i słuchać ich na swoim komputerze. Jeśli jednak otworzysz aplikację mobilną po dodaniu lokalnych utworów do aplikacji komputerowej, nadal będziesz mógł je zobaczyć, bez możliwości ich odtwarzania.

Jak uzyskać dostęp do lokalnych plików w Spotify naAndroid

Jeśli chcesz słuchać lokalnych plików w aplikacji mobilnej, nadal musisz wstawić je za pośrednictwem komputera, wykonując czynności opisane w poprzedniej sekcji. Po przeniesieniu lokalnych plików muzycznych do nowej listy odtwarzania wykonaj następujące czynności:

 1. Otworzyć Spotify aplikacja.

 2. Znajdź nowy album z lokalnymi plikami.

 3. Pobierz cały album, dotykając ikony strzałki.

Teraz będziesz mógł swobodnie słuchać lokalnych plików.

Notatka: Aby upewnić się, że to działa, zarówno telefon, jak i komputer muszą być połączone z tą samą siecią Wi-Fi.

Jak uzyskać dostęp do lokalnych plików do Spotify na iPhonie?

Po raz kolejny nie możesz dodawać lokalnych plików bezpośrednio z telefonu, ponieważ możesz ich słuchać tylko jako użytkownik Premium. Proces uzyskiwania dostępu do lokalnych utworów na iPhonie składa się z kilku dodatkowych kroków:

 1. Otworzyć Spotify aplikacja.

 2. Iść do Ustawienia w prawym górnym rogu ekranu.

 3. Przewiń w dół do Pliki lokalne.

 4. Przełącz Dźwięk lokalny przełączanie plików.

 5. Znajdź lokalne utwory, niezależnie od tego, czy wszystkie są zapisane na jednej liście odtwarzania, czy na różnych. Pobierz listy odtwarzania. (Musisz pobrać całą listę odtwarzania, ponieważ Spotify nie pozwala na pobieranie osobnych utworów.)

Jak naprawić pliki lokalne, które nie wyświetlają się w telefonie w Spotify?

Nawet jeśli poprawnie wykonałeś wszystkie kroki, nadal możesz napotkać pewne problemy. Jeśli dodane pliki lokalne nie pojawiają się w Twojej bibliotece Spotify w telefonie, upewnij się, że:

 • Twoje urządzenie mobilne i komputer są połączone z tą samą siecią Wi-Fi.

 • Twoja aplikacja Spotify jest aktualizowana na wszystkich Twoich urządzeniach.

 • Używasz tego samego konta Spotify.

 • Wszystkie Twoje urządzenia są aktualne.

 • Włączyłeś pliki lokalne w aplikacji komputerowej.

Dodatkowe często zadawane pytania

Co to jest plik lokalny w Spotify?

Pliki lokalne to pliki przechowywane na dysku twardym komputera. Należy pamiętać, że jedynymi lokalnymi plikami, które możesz dodać do swojej biblioteki Spotify, są utwory. Jednak nie wszystkie typy plików są obsługiwane w Spotify. Oto te, które Spotify umożliwia przesyłanie:

· pliki .mp3

· pliki .m4p

Notatka: Pliki M4p zawierające wideo nie będą dozwolone.

Nieobsługiwane formaty plików to pliki FLAC (m4A) i inne formaty bezstratne.

Jeśli nadal nie możesz znaleźć swoich lokalnych plików, upewnij się, że nie włączyłeś żadnych filtrów na swoich listach odtwarzania. Upewnij się również, że używasz właściwego konta. Aby znaleźć utwór w swojej bibliotece Spotify, przejdź do paska wyszukiwania i po prostu wpisz go.

Notatka: Spotify nie pozwala na przesyłanie lokalnych utworów lub utworów uzyskanych z nielegalnych źródeł.

Jak przenieść utwory z iTunes do Spotify?

Jeśli chcesz przesłać swoją muzykę do Spotify z iTunes, a nie z określonego folderu na komputerze, to tak:

Najpierw musisz upewnić się, że możesz udostępniać pliki z iTunes:

1. Otwórz iTunes.

2. Następnie przejdź do Preferencje.

3. Wybierz Zaawansowany opcja.

4. Sprawdź „Udostępnij plik XML biblioteki iTunes innym aplikacjom” opcja.

Teraz, gdy włączyłeś opcję udostępniania muzyki z iTunes, możesz przesłać utwory. Tak to się robi:

1. Otwórz Spotify aplikacja komputerowa.

2. Kliknij Ustawienia z menu rozwijanego

3. Z menu wybierz Dodaj źródło.

4. Kliknij iTunes.

5. Wybierz konkretny folder, który chcesz przesłać do Spotify.

Słuchaj całej swojej muzyki w Spotify

Teraz nauczyłeś się dodawać lokalne pliki do biblioteki Spotify, jak odtwarzać lokalne pliki w aplikacji mobilnej i wiele innych sztuczek. Spotify ma do zaoferowania mnóstwo opcji, a gdy już to wszystko zrozumiesz, słuchanie muzyki będzie jeszcze lepszym doświadczeniem. Łącząc nowe utwory przesyłane codziennie na Spotify z własnymi lokalnymi utworami, możesz tworzyć najbardziej spersonalizowane listy odtwarzania.

Czy kiedykolwiek dodałeś lokalne utwory do Spotify? Czy skorzystałeś z instrukcji przedstawionych w tym artykule? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.