Jak znaleźć datę utworzenia konta Gmail lub Google?

Google gromadzi wiele informacji o swoich użytkownikach i ich działaniach online. Większość osób, które mają konto Google, rozumie, że firma zbiera informacje, ale większość z nas byłaby zdumiona, gdyby dowiedziała się, jak obszerne są te informacje. W przeciwieństwie do niektórych firm, które nieco myliły się w swoich praktykach gromadzenia informacji, Google zwykle przynajmniej otwarcie mówił o swoich działaniach, zgodnie z dawnym mottem korporacyjnym „nie bądź zły”. To, czy odniesie sukces w tej misji, jest kwestią opinii, ale poszczególni użytkownicy mają możliwość zobaczenia wielu tego, co Google zbiera na ich temat, a nawet opcję pozbycia się przynajmniej części tego.

Dlaczego musisz wiedzieć, kiedy powstało Twoje konto Google? Cóż, po pierwsze, jeśli kiedykolwiek zostaniesz zablokowany na swoim koncie Google, data jego utworzenia jest jednym z pytań dotyczących odzyskiwania, których możesz użyć, aby odzyskać dostęp do konta. W związku z tym warto gdzieś się dowiedzieć i pogrzebać informacje. (Prawdopodobnie nie w jednym z Twoich narzędzi konta Google.) W tym artykule pokażę Ci, jak dowiedzieć się, co Google zbiera o Tobie, w tym o dacie utworzenia Twojego konta Google. Pokażę Ci również, jak zarządzać wieloma sposobami, w jakie Google zbiera dane o Tobie.

Znajdź datę utworzenia swojego konta Google

Większość użytkowników ma konto Google jako efekt uboczny otwarcia konta Gmail i to z poziomu Gmaila możesz dowiedzieć się, kiedy utworzyłeś konto Google. Data rozpoczęcia Twojego konta Gmail jest taka sama jak Twojego konta Google.

Oto kroki, aby znaleźć datę utworzenia konta Google:

 1. Otwórz Gmaila i wybierz ikonę koła zębatego, aby uzyskać dostęp do ustawień Gmaila.

 2. Wybierz Przekazywanie i POP/IMAP.

 3. Spójrz na sekcję Pobieranie POP i pierwszy wiersz, Status: Pop jest włączony dla całej poczty, która dotarła od…

Data w tym wierszu to data utworzenia konta Google. W moim przypadku było to 6.06.08.

Jak dowiedzieć się, co Google wie o Tobie

Nigdy nie dowiemy się dokładnie, jakie dane zbiera Google, ponieważ zbiera tak wiele z tak wielu źródeł. Zbieraj dane z naszych wyszukiwań, z aktywności na naszych kontach Google, z naszej poczty e-mail, a nawet z klawiatury telefonu Gboard. Wszystkie te i wiele innych rzeczy wpływają z powrotem na dane analityczne Google. Możesz jednak zobaczyć część tego, co zostało zebrane, co może sprawić, że czytanie będzie trzeźwiące.

Aby zobaczyć, jakie dane są przechowywane, musisz zalogować się na swoje konto Google. W tym miejscu możesz przeglądać i zmieniać wiele swoich danych oraz ustawień prywatności.

W sekcji Informacje osobiste możesz zobaczyć (i zmienić) swoje imię i nazwisko, wiek, numer telefonu, datę urodzenia, płeć i lokalizację. Możesz także zmienić to, co inni użytkownicy mogą widzieć na temat Twojego konta; w zasadzie możesz sprawić, że znalezienie się w Internecie będzie łatwiejsze lub trudniejsze.

Wybierz Osoby i udostępnianie, a następnie Kontakty, aby zobaczyć wszystkie osoby, z którymi kiedykolwiek wysłałeś e-maile za pośrednictwem Gmaila, oraz wszystkie kontakty z telefonu, jeśli używasz Androida. Tutaj możesz wybrać, czy chcesz zapisywać nowe informacje kontaktowe z Twoich interakcji z nowymi osobami.

Sekcja Dane i personalizacja zawiera sporo informacji. Możesz przejść do sekcji Kontrola aktywności, w której możesz zobaczyć wszystkie wykonane wyszukiwania, historię lokalizacji, aktywność głosową i wiele więcej.

Sekcja Personalizacja reklam pokazuje, w jaki sposób Twoje reklamy są personalizowane. Możesz zobaczyć, jakie według Google są Twoje zainteresowania, i możesz pozbyć się lub dodać informacje. Jest trochę orwellowski.

Jeśli chcesz pobrać minidossier z danymi, które Google przechowuje na Twój temat, jest to możliwe. W sekcji Dane i personalizacja przewiń w dół do opcji Pobierz swoje dane. Wybierz Utwórz archiwum, dokonaj wyboru danych, które chcesz pobrać, a następnie utwórz archiwum pobierania.

Kontroluj, jakie dane o Tobie przechowuje Google

Teraz jesteś naprawdę zszokowany tym, ile Google wie o tobie, czas przejąć nad tym niewielką kontrolę. Nie możesz wyłączyć całego zbierania danych. W końcu, jeśli produkt jest darmowy, to Ty jesteś produktem. Google oferuje tylko tyle bezpłatnych rzeczy, ponieważ może zarabiać na tym, co z nimi robimy. Możemy jednak wyłączyć elementy zbierania danych.

Jedynym sposobem na całkowite zaprzestanie gromadzenia danych przez Google jest zaprzestanie korzystania z produktów Google, w tym Androida i wyszukiwarki Google. W przeciwnym razie możesz zmienić kilka ustawień:

 1. Przejdź do strony Google Moja aktywność.

 2. Wybierz ikonę menu z trzema liniami w lewym górnym rogu i wybierz Kontrola aktywności.

 3. Wyłącz Aktywność w internecie i aplikacjach i odznacz pole Uwzględnij historię Chrome i aktywność w witrynach, aplikacjach i urządzeniach korzystających z usług Google oraz Dołącz nagrania dźwiękowe.

 4. Przewiń w dół i wyłącz Historię lokalizacji.

 5. Wybierz Zarządzaj aktywnością i usuń wszystkie zapisy swojej lokalizacji.

 6. Wróć do Kontroli aktywności.
 7. Wybierz Historia wyszukiwania w YouTube i wyłącz ją, wybierz Zarządzaj aktywnością, aby usunąć rekordy.

 8. Wybierz link tekstowy Przejdź do ustawień reklamy na samym dole strony. Wyłącz personalizację reklam.

Istnieje kilka innych głębszych ustawień, które możesz dostosować, ale zostawię je, aby uzyskać bardziej szczegółowy samouczek dotyczący prywatności w Google. Ważne jest, aby wiedzieć, że Google nie jest jedyną firmą, która zbiera dane i nie wykorzystuje ich do nikczemnych środków, o ile wiemy. Przynajmniej teraz wiesz więcej o tym, co firma wie o tobie.

Chcesz uzyskać więcej informacji na temat pełnego wykorzystania możliwości Google?

Jeśli chcesz rozpocząć czat wideo online, pokażemy Ci, jak rozpocząć Google Hangout.

Korzystasz z Dysku Google i masz niską prędkość przesyłania? Dowiedz się, jak przyspieszyć przesyłanie na Dysk Google.

Chcesz zobaczyć, co robi twój szef w przyszłym miesiącu? Mamy samouczek dotyczący wyszukiwania kalendarzy Google innych osób.

Używasz Dysku Google i chcesz dodać plik do wielu miejsc? Dowiedz się, jak przesłać plik do wielu katalogów na Dysku Google.

Użyć Zdjęć Google? Oto jak automatycznie tworzyć kopie zapasowe zdjęć w Zdjęciach.