Jak grać w 3D Pinball Space Cadet w systemie Windows 10?

Jeśli kiedykolwiek korzystałeś ze starszej wersji systemu Windows, takiej jak Windows 95, Windows XP, Windows ME lub Windows 2000, prawdopodobnie pamiętasz, że do systemu operacyjnego dołączona była gra typu pinball. Gra nazywała się 3D Pinball Space Cadet i na ten czas była świetną małą wersją klasycznego pinballa. To był fajny sposób na spędzenie przerwy w pracy i wielu z nas właśnie to zrobiło. Niestety, wraz z nowszymi wersjami systemu Windows, Microsoft zdecydował się przestać dołączać gry, więc 3D Pinball zniknął na zawsze… czy też?

Jak grać w 3D Pinball Space Cadet w systemie Windows 10?

Jednak 3D Pinball Space Cadet był dostosowaną wersją komercyjnego wydania starej firmy Maxxis, a pliki wykonywalne są nadal dostępne online. Jeśli masz ochotę zagrać w 3D Pinball Space Cadet, nadal możesz go zdobyć i uruchomić w systemie Windows 10.

Zagraj w 3D Pinball Space Cadet w systemie Windows 10

Oryginalna gra została porzucona częściowo dlatego, że Microsoft zdecydował się przestać dołączać gry do systemu operacyjnego, ale także dlatego, że nie była zoptymalizowana pod kątem komputerów 64-bitowych. To głupia decyzja z wielu powodów, z których najbardziej oczywistym jest „o nie, gra napisana dwadzieścia lat temu nie będzie działać z maksymalną prędkością na moim komputerze, która jest sto razy szybsza niż ta, dla której została zaprojektowana? Czy jednak mam dalej żyć?” Najwyraźniej wystąpił również „błąd wykrywania kolizji”, ale nie wydaje się, aby był to rzeczywisty problem w grze. Oto jak uruchomić grę 3D Pinball na komputerze z systemem Windows 10:

 1. Przejdź do tej witryny i pobierz plik wykonywalny.
 2. Wypakuj i zainstaluj plik na swoim komputerze.
 3. Znajdź grę w menu Windows.
 4. Bawić się!

Pobrałem grę ze źródła i przeszła kontrolę bezpieczeństwa mojej przeglądarki oraz skanowanie antywirusowe. Gra powinna działać dobrze na dowolnej wersji systemu Windows 10, zarówno 32-, jak i 64-bitowej. Żadnych awarii, żadnych problemów i nic, co przeszkodziłoby Ci stracić więcej godzin życia w pogoni za wysokimi wynikami.

Sterowanie w grze jest proste. Użyj „Z” i „/”, aby kontrolować płetwy i przytrzymaj spację, aby odciągnąć tłok, aby wystrzelić piłkę.

Ponieważ 3D Pinball Space Cadet został pierwotnie stworzony dla wczesnych komputerów, rozdzielczość nie jest świetna. Działa w małym oknie 640 × 480, na które być może będziesz musiał zmrużyć oczy, aby to zobaczyć. Możesz używać go na pełnym ekranie, co może ułatwić grę. Otwórz menu Opcje i wybierz Pełny ekran.

Możesz także zmodyfikować elementy sterujące z ekranu opcji, jeśli chcesz.

Kody i kody 3D Pinball Space Cadet

Jak zwykle w grach tamtych czasów, złośliwi programiści wbudowali do swoich gier tajne kody, aby umożliwić kilka dodatkowych trybów lub funkcji. Poniżej wymienię niektóre z nich, więc tutaj widzisz alert spoilera. Kontynuuj czytanie tylko wtedy, gdy chcesz poznać kody.

Wpisz te kody przy pierwszym uruchomieniu gry i przed uruchomieniem pierwszej piłki.

 • Wpisz „ukryty test”, aby przejść do trybu debugowania
 • Wpisz „Incredible lub Imax”, aby zwiększyć mnożnik pola
 • Wpisz „hmax”, aby uzyskać 1 000 000 000 punktów
 • Wpisz „omax”, aby grać na czerwono
 • Wpisz „gmax”, aby włączyć studnię grawitacyjną
 • Wpisz „rmax”, aby awansować o jeden stopień.
 • Wpisz „1max”, aby otrzymać dodatkową piłkę, gdy stracisz obecną
 • Wpisz „bmax”, aby uzyskać nieograniczony zapas piłek

Tryb debugowania, dostępny po wpisaniu „ukryty test”, pozwala trochę pogrzebać pod maską. Naciśnij H, aby edytować swój najlepszy wynik. Naciśnij M, aby pokazać, ile pamięci systemowej jest dostępne. Naciśnij R, aby zwiększyć swoją rangę w grze. Naciśnij Y, aby wyświetlić FPS. Możesz także kliknąć lewym przyciskiem myszy na piłce i przeciągnąć ją w dowolne miejsce na stole. Naciśnij spację, aby wyjść z trybu debugowania.

Istnieje kilka innych ukrytych sztuczek w 3D Pinball Space Cadet.

Aby użyć tunelu Skill Shot w grze 3D Pinball Space Cadet, musisz umieścić piłkę w połowie wysokości spadochronu startowego, aby potoczyła się z powrotem w dół żółtego światła łukowego. Uderz w te światła, aby otrzymać bonusy.

 • 1 światło = 15 000 punktów
 • 2 światła = 30 000 punktów
 • 3 światła = 75 000 punktów
 • 4 światła = 30 000 punktów
 • 5 świateł = 15 000 punktów
 • 6 świateł = 7500 punktów

Powal wszystkie trzy nagrobki bezpośrednio nad płetwami, a awansujesz o jeden stopień. Zrób to ponownie w ciągu minuty, aby awansować o kolejny stopień i uzyskać powtórkę. Zrób to jeszcze raz, zanim wszystkie światła zgasną, aby uzyskać kolejną rangę i kolejną powtórkę.

3D Pinball Space Cadet był wówczas niezwykle popularny, mimo że większość graczy uważała, że ​​to ich winna tajemnica. Jeśli szukasz odrobiny nostalgii, 3D Pinball Space Cadet zapewni.

Pobierz inne klasyczne gry Windows

3D Pinball był prawdopodobnie najbardziej ekscytującą wizualnie podstawową grą Windows, ale było też wiele innych klasycznych gier Windows dostępnych w różnych wersjach systemu operacyjnego, od Solitaire do Mahjong. Na szczęście wersje tych gier są również dostępne online i za darmo! Możesz pobrać instalator tutaj. Przetestowałem ten plik do pobrania pod kątem wirusów i złośliwego oprogramowania i jest czysty.

Instalacja jest prosta. Po prostu wykonaj następujące kroki.

 1. Pobierz plik ZIP.
 2. Wypakuj go do katalogu na swoim komputerze.
 3. Uruchom program instalacyjny.
 4. Gdy program instalacyjny zapyta, zezwól mu na zmianę komputera.
 5. Wybierz gry, które chcesz zainstalować z programu instalacyjnego.
 6. Usuń zaznaczenie opcji „Odkryj Winaero Tweaker” na ekranie konfiguracji, aby uniknąć instalowania ich programu narzędziowego.
 7. Kliknij „Zakończ”
 8. Ciesz się nowymi grami!

Nowe gry pojawią się teraz w menu Start i możesz je uruchamiać jak każdą inną aplikację Windows 10. Zwróć uwagę, że niektórzy użytkownicy zgłaszali, że gry znikają z ich instalacji systemu Windows po uruchomieniu aktualizacji systemu Windows 10, więc możesz zachować oryginalny pakiet instalacyjny w katalogu pobierania, aby w razie potrzeby móc ponownie zainstalować. Gry zawarte w tym pakiecie to: Szachy, FreeCell, Kierki, Mahjong, Saper, Purble Place, Solitaire, Spider Solitaire, Internet Spades, Internet Checkers i Internet Backgammon.

Szukasz więcej gier, w które możesz grać w systemie Windows?

Mamy samouczek, jak grać w klasyczne gry Nintendo na komputerze z systemem Windows 10!

Podobnie, oto nasz przewodnik dotyczący grania w gry PlayStation 2 na komputerze z systemem Windows 10.

Pamiętasz Game Boy Advance? Tak, możesz grać w gry GBA na pulpicie systemu Windows.

Oczywiście możesz także grać w gry na Androida na komputerze z systemem Windows 10.

Jeśli próbujesz grać w gry na niedrogim komputerze, na pewno zechcesz przeczytać nasz artykuł na temat włączania trybu gry w systemie Windows 10.