Co zrobić, jeśli Twój tablet Amazon Fire nie ma dźwięku

Amazon sprzedał dziesiątki milionów tabletów Kindle Fire i nikt nie może wątpić w popularność tych podstawowych, ale potężnych tabletów.

Co zrobić, jeśli Twój tablet Amazon Fire nie ma dźwięku

Kindle Fire nadal dominuje w tym segmencie rynku, a za tę cenę są to urządzenia bardzo solidnej jakości. Jednak, jak każdy sprzęt, który trafia w ręce konsumenta, Fire nie jest doskonały.

Czasami Fire napotyka problemy techniczne, jak każde urządzenie. Jednym z typowych problemów zgłaszanych przez użytkowników Kindle Fire jest to, że ich tablet Amazon Fire nie ma dźwięku.

Istnieją dwie kategorie potencjalnych problemów, które mogą spowodować, że tablet Fire nie będzie odtwarzał dźwięku. Może być coś fizycznie nie tak ze sprzętem maszyny lub może wystąpić problem z oprogramowaniem w ogniu.

W tym artykule pokażę, jak rozwiązywać oba typy problemów, aby ponownie uruchomić dźwięk na swoim Kindle Fire!

Problemy lub problemy sprzętowe

Sprawdź poziom głośności na swoim ogniu

Brzmi to niewiarygodnie oczywiste, ale zdziwiłbyś się, jak wiele osób przeoczyło tę najbardziej podstawową z kontroli. Przyciski głośności znajdują się na zewnątrz Fire i łatwo je przypadkowo nacisnąć.

Sprawdź głośność, naciskając kilkakrotnie przycisk zwiększania głośności. Powinieneś zobaczyć, jak suwak głośności na ekranie odzwierciedla zmianę. Chociaż nie jest to problem sprzętowy per se, jest to łatwy problem do naprawienia i jest związany ze sprzętem Fire.

Możesz także sprawdzić ustawienia głośności. Na tablecie Fire dostępne są różne wersje głośności multimediów. W zależności od modelu dotknij zębatki w prawym górnym rogu lub pociągnij w dół od góry. Upewnij się, że wszystkie opcje głośności są włączone.

Jeśli przechodzisz przez ustawienia, kliknij opcję dźwięków (może się to różnić w zależności od wersji i modelu). Przełącz przełączniki i zwiększ głośność, aby ponownie działał.

Wypróbuj słuchawki i wbudowany głośnik

Kindle Fire ma dwa różne kanały, przez które można generować dźwięk: przez gniazdo słuchawkowe i przez wbudowany głośnik.

Najpierw podłącz parę słuchawek do gniazda i sprawdź, czy jest dźwięk przez ten kanał, a następnie odłącz słuchawki i sprawdź, czy wbudowany głośnik działa. Jeśli jedno działa, ale nie drugie, problem dotyczy samego wbudowanego głośnika, gniazda słuchawkowego lub ewentualnie pary słuchawek, których używasz. Możesz wypróbować inne słuchawki i gniazdo, aby sprawdzić, czy przyczyną problemu są określone słuchawki lub gniazdo, z którego korzystasz.

Sprawdź ustawienie słuchawek

Gniazda słuchawkowe są bardzo słabe, więc po podłączeniu słuchawek upewnij się, że są bezpiecznie osadzone w gnieździe.

Specyficzny kształt obu oznacza, że ​​wtyczka jack powinna bezpiecznie wskoczyć na swoje miejsce i powinno być oczywiste, kiedy są prawidłowo podłączone. Nie zawsze tak jest, więc sprawdź wzrokowo i spróbuj wcisnąć wtyczkę jack dalej, nie przesadzając.

Przetestuj inną parę słuchawek

Jeśli masz więcej niż jeden zestaw słuchawek, zamień je, aby je przetestować. Możesz też wypróbować słuchawki w innym urządzeniu, aby udowodnić, że działają. Każde urządzenie będzie działać, o ile wiesz, że dźwięk działa na słuchawkach, na których testujesz swój Fire.

Wyczyść gniazdo słuchawkowe

Gniazda słuchawkowe są jak pępki: mają tendencję do zbierania kurzu i brudu. W przeciwieństwie do pępków, naprawdę nie da się ich wypłukać pod prysznicem.

Jedynym bezpiecznym sposobem wyczyszczenia gniazda słuchawkowego jest użycie sprężonego powietrza do zdmuchnięcia kurzu z gniazda słuchawkowego. Jeśli masz trochę w pobliżu, użyj precyzyjnej dyszy, aby rozpylić sprężone powietrze do gniazda słuchawkowego i wypchnąć wszelkie zabrudzenia i zanieczyszczenia.

Możesz także przeprowadzić kontrolę wzrokową za pomocą latarki, aby upewnić się, że nic nie blokuje gniazda. Jeśli twoje słuchawki pasują na swoje miejsce, nie powinno to stanowić problemu, ale dobrym pomysłem jest objęcie wszystkich baz, wykluczając wszystkie możliwe przyczyny problemu. Podczas czyszczenia gniazda słuchawkowego upewnij się, że w głośnikach nie ma żadnych zanieczyszczeń. Kurz, okruchy i brud mogą dostać się do obudowy głośnika, obniżając jakość dźwięku.

Problem z oprogramowaniem z Kindle Fire

Jeśli nie jest to problem ze sprzętem, problem dotyczy oprogramowania. Oto kilka rzeczy, które należy ustalić, czy jest to problem z oprogramowaniem, który powoduje, że Fire nie ma dźwięku.

Tryb bezpieczeństwa

Za każdym razem, gdy chcesz odróżnić problem ze sprzętem od oprogramowania, zawsze możesz użyć trybu awaryjnego. Spowoduje to zamknięcie wszelkich obcych procesów na urządzeniu, co oznacza, że ​​jeśli głośność wzrośnie w trybie awaryjnym, wystąpił problem z oprogramowaniem. Jeśli nie wzrośnie, prawdopodobnie jest to problem ze sprzętem.

Przełączanie tabletu Fire w tryb awaryjny jest nieco trudne dla tych, którzy nie są obeznani z technologią. Postępuj zgodnie z tymi prostymi instrukcjami, aby rozpocząć:

 1. Wyłącz tablet
 2. Po wyłączeniu przytrzymaj przycisk zasilania i puść, gdy zobaczysz logo Amazon
 3. Szybko naciśnij przycisk zmniejszania głośności, gdy pojawi się logo i przytrzymaj go – może to zająć kilka prób, ponieważ wtapiasz przyciski
 4. Tryb awaryjny włączy się automatycznie

Przetestuj swoje aplikacje i multimedia, aby zobaczyć, czy dźwięk się zwiększa. Jeśli tak, Twój problem jest prawdopodobnie związany z oprogramowaniem, więc przejrzyjmy diagnostykę oprogramowania i poprawki.

Wypróbuj różne media

Większość plików multimedialnych ma oddzielne kodeki dla audio i wideo i możliwe, że odtwarzasz plik, dla którego Twój Kindle Fire ma odpowiednie oprogramowanie do odtwarzania wideo, ale nie właściwe oprogramowanie audio.

Wypróbuj inny format pliku – jeśli oglądasz film, wypróbuj piosenkę, jeśli jesteś na YouTube, wypróbuj Pandorę lub Spotify.

Wypróbuj kilka różnych typów mediów; jeśli Fire ma dźwięk dla niektórych typów mediów, ale nie dla innych mediów, oznacza to, że zidentyfikowałeś przyczynę problemu z oprogramowaniem i powinieneś zaktualizować oprogramowanie dla swojego urządzenia.

Uruchom ponownie tablet Kindle Fire

Wymuszenie miękkiego restartu może rozwiązać tymczasowe problemy z oprogramowaniem. Oto jak ponownie uruchomić Fire:

 1. Przytrzymaj przycisk zasilania przez 20 sekund, aż ekran stanie się czarny.
 2. Odczekaj kilka sekund, aby upewnić się, że jest całkowicie wyłączony.
 3. Ponownie naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania, aby rozpocząć.

Wyłącz Bluetooth w Fire

Usługa Bluetooth może powodować problemy z dźwiękiem na tablecie Fire. Spróbuj wyłączyć usługę Bluetooth i sprawdź, czy to rozwiąże problem.

 1. Przesuń palcem w dół z górnej części ekranu głównego
 2. Uzyskiwać Bezprzewodowy
 3. Obok opcji Włącz Bluetooth dotknij Wyłączony

Zaktualizuj system operacyjny Kindle Fire

Zwykle Kindle Fire automatycznie aktualizuje system operacyjny, ale jeśli twój system operacyjny w jakiś sposób stał się nieaktualny, może to spowodować problem z dźwiękiem.

Sprawdź oficjalną listę dostępnych aktualizacji tutaj i sprawdź, czy Twój Kindle wymaga aktualizacji do nowszego systemu operacyjnego dla tabletu Kindle Fire.

Przywróć ustawienia fabryczne Kindle Fire

Drugą najbardziej drastyczną rzeczą, jaką możesz zrobić, jest przywrócenie ustawień fabrycznych. To przywraca twój Kindle Fire do stanu, w jakim był pod względem oprogramowania, w dniu, w którym opuścił halę produkcyjną i w dniu, w którym dostałeś urządzenie.

Jeśli wszystko inne zawiodło, najpierw wykonaj kopię zapasową danych, ponieważ przywrócenie ustawień fabrycznych spowoduje wymazanie wszystkiego.

Tworzenie kopii zapasowej danych jest łatwe. Wystarczy wykonać następujące kroki, aby wykonać kopię zapasową Kindle Fire:

 1. Przesuń palcem w dół z ekranu głównego i dotknij Ustawienia
 2. Uzyskiwać Opcje urządzenia
 3. Uzyskiwać Przywracania kopii zapasowej
 4. Włącz Kopia zapasowa urządzenia
 5. Uzyskiwać Utwórz kopię zapasową teraz

Po bezpiecznym utworzeniu kopii zapasowej Kindle Fire wykonaj czynności opisane w tym przewodniku TechJunkie, aby przywrócić ustawienia fabryczne Kindle Fire.

To nadal nie działa

Jeśli wypróbowałeś wszystkie sugestie zawarte w tym artykule, a Twój Kindle Fire nadal nie ma działającego dźwięku, to niestety problem jest prawdopodobnie taki, którego nie możesz sam naprawić. Z pewnością możesz pobrać aplikację Speaker Boost z Amazon.

Kilku użytkowników i recenzentów odniosło wielki sukces w poprawie swoich nieszczęść dzięki tej bezpłatnej aplikacji do pobrania.

Jeśli Twój Fire jest nadal objęty gwarancją, możesz otrzymać tablet zastępczy od jednego z Amazon. W przeciwnym razie będziesz musiał go naprawić lub znaleźć tablet zastępczy.