Jak korzystać z czatu zbliżeniowego wśród nas

W Among Us komunikacja ma kluczowe znaczenie dla wygrywania, zwłaszcza jeśli jesteś członkiem załogi. Oszuści są zazwyczaj w stanie odnieść imponujące zwycięstwa, pracując w pojedynkę, ale członkowie załogi muszą być w stanie komunikować się jak najwięcej, aby odnieść zwycięstwo. Jednak nie ma sposobu, aby wszyscy mogli komunikować się poza spotkaniem kryzysowym.

Jak korzystać z czatu zbliżeniowego wśród nas

Ale czy wiesz, że możesz zainstalować mod, który pozwala na korzystanie z czatu zbliżeniowego na PC? Z tego artykułu dowiesz się, jak to zrobić. Odpowiemy również na kilka palących pytań, które masz.

Jak korzystać z czatu zbliżeniowego wśród nas

Co to jest wśród nas czat zbliżeniowy?

Zanim zaczniemy, modyfikacja czatu zbliżeniowego o nazwie CrewLink jest dostępna tylko na komputerach z systemem Windows. Jeśli grasz w Among Us na innych urządzeniach, ten przewodnik nie będzie w stanie Ci pomóc.

Po pobraniu CrewLink możesz skorzystać z funkcji czatu zbliżeniowego. Dla tych, którzy nie wiedzą, co oznacza ten termin, definicja jest prosta. Czat zbliżeniowy to forma czatu głosowego, który aktywuje się tylko wtedy, gdy znajdujesz się w pewnej odległości od innego gracza.

Jeśli jesteś zbyt daleko od innego gracza, jedyne, co możesz zrobić, to gapić się na siebie. Ale kiedy oboje zbliżycie się do siebie i wejdziecie na strzelnicę, CrewLink pozwoli wam zacząć rozmawiać. Jeśli zaczniesz odchodzić, czat głosowy wyłączy się, gdy opuścisz zasięg.

Pomijając te kluczowe informacje, w poniższej sekcji dowiesz się, jak zainstalować CrewLink Proximity Chat for Among Us na PC.

Jak zainstalować wśród nas czat zbliżeniowy

Przed zainstalowaniem musisz pobrać instalator z oficjalnej strony internetowej. Ottomated, twórca CrewLink, zaktualizuje mod w razie potrzeby. Upewnij się, że pobierasz najnowszą wersję, chyba że jest z nią problem.

Oto kroki instalacji CrewLink:

 1. Wejdź na oficjalną stronę i pobierz najnowszą wersję CrewLink.

 2. Po pobraniu zainstaluj CrewLink, uruchamiając plik EXE.

  • Jeśli zabezpieczenia Twojego komputera uniemożliwiają Ci to, kliknij opcje, aby mimo to uruchomić instalator.
 3. Postępuj zgodnie z instrukcjami instalatora.
 4. Otwórz CrewLink.

Teraz, gdy właśnie zainstalowałeś aplikację CrewLink, możesz ją od razu otworzyć lub zostawić, dopóki nie zechcesz zacząć grać wśród nas.

Jak korzystać z czatu zbliżeniowego wśród nas

Po zainstalowaniu korzystanie z CrewLink do czatu zbliżeniowego jest łatwe. Aplikacja jest bardzo lekka i nie zajmuje dużo mocy obliczeniowej. Uruchom go razem z grą, aby móc rozmawiać z pobliskimi graczami.

Oto jak będziesz używać CrewLink do czatu zbliżeniowego:

 1. Uruchom CrewLink.

 2. Uruchom wśród nas.

 3. W oknie CrewLink zobaczysz instrukcje, jak otworzyć grę Wśród nas. Kliknij przycisk „Otwórz grę” w CrewLink.

 4. Zacznij grać wśród nas.

W grze będziesz mógł rozmawiać z członkami załogi i/lub oszustami w pobliżu.

CrewLink umożliwia również zarządzanie ustawieniami czatu zbliżeniowego. Te ustawienia obejmują:

 • Odległość potrzebna do uruchomienia czatu zbliżeniowego
 • Możliwość usłyszenia oszustów w otworach wentylacyjnych
 • Poziomy wyjścia mikrofonowego i głośnikowego
 • Konfiguracja „naciśnij i mów”

CrewLink może być przytłoczony, jeśli na serwerze jest zbyt wiele osób. Jeśli pokazuje komunikat o błędzie, jedynym rozwiązaniem jest ponowna próba. Spróbuj ponownie później, jeśli problem nie zniknie po wielu próbach.

Niezależnie od tego, czy Twoje lobby Among Us jest publiczne, czy prywatne, CrewLink będzie działać prawidłowo, jeśli warunki będą idealne. Otwarte okno CrewLink obok okna Wśród nas wyświetla listę wszystkich graczy. Zielone kółko podświetli nazwę dowolnego gracza w pobliżu.

Czerwone kółko wokół nazwy gracza oznacza, że ​​gracz nie ma zainstalowanego CrewLink lub nie jest otwarty na swoim komputerze.

Ale co, jeśli chcesz rozmawiać podczas spotkań? Poniższa sekcja nauczy Cię, jak prowadzić czat głosowy w Among Us za pomocą Discord.

Jak prowadzić czat głosowy wśród nas za pomocą Discord

Discord jest bardzo przydatny do rozmów głosowych, zwłaszcza gdy grasz w gry ze znajomymi. Usługa oferuje doskonałe serwery i stabilne połączenia. Z Discordem nie będziesz musiał polegać na czacie tekstowym w grze, który może cię bardzo spowolnić.

Używanie Discorda do organizowania poczekalni Among Us również jest bardzo wygodne. Możesz wysyłać zaproszenia do gier, jeśli połączysz swoje konto Steam z Discord i zezwolisz Discordowi na dostęp do gier, w które grasz, jako status.

Oto, jak bez dalszych opóźnień skonfigurować komputer, aby móc rozmawiać głosowo z innymi osobami za pomocą Discord:

 1. Zarejestruj konto Discord, jeśli go nie masz.

 2. Pobierz Discord na swój komputer lub zaloguj się na Discord w przeglądarce internetowej.

 3. Zlokalizuj serwer Among Us, klikając dowolny ważny link z zaproszeniem do serwera.
 4. Wybierz „Akceptuj zaproszenie”, aby dołączyć do serwera.

 5. Otwórz Discord, jeśli to konieczne.
  • W razie potrzeby serwery mają dodatkowe kroki, takie jak pozyskiwanie ról i więcej do zrobienia.
 6. Wybierz kanał głosowy i dołącz do czatu głosowego.

Możesz teraz rozmawiać z innymi podczas gier Wśród nas.

Na czacie możesz wyciszyć się, gdy gra jest w toku. Gdy ktoś zwoła spotkanie awaryjne, wszyscy wyłączą wyciszenie i zaczną dyskutować. Niektórzy gracze mogą nie mieć Discorda, więc będziesz musiał wpisać odpowiedzi dla tych uczestników, zwłaszcza w grach publicznych.

Czat głosowy Discord jest skuteczniejszy w prywatnych grach, w których wszyscy są zapraszani prywatnie za pośrednictwem Discord. Ponieważ każdy ma konto, nie musisz się martwić, że ktoś nie będzie mógł rozmawiać. Istnieje również sposób na odczytywanie czatów tekstowych, jeśli czyjś mikrofon działa nieprawidłowo.

Zapasowy kanał tekstowy jest dostępny dla tych, których mikrofony nie działają, ale mogą dołączyć do rozmowy i słyszeć. Jest to nadal bardzo wygodne i zajmuje mniej czasu niż pisanie dla więcej niż jednej osoby.

Wysyłanie do nas zaproszeń na Discord

Aby wysyłać zaproszenia Among Us przez Discord, musisz zainstalować wersję Among Us na Steam i wersję Discord na komputery stacjonarne. Po zakończeniu musisz skonfigurować kilka ustawień, zanim będziesz mógł wysyłać bezpośrednie zaproszenia do innych.

Oto kroki, które należy wykonać, aby wysłać zaproszenia do grona nas na Discord:

 1. Zdobądź wśród nas na Steamie i wersji Discorda na komputery PC.
 2. Uruchom Discord na swoim komputerze.

 3. Przejdź do ustawień.

 4. Upewnij się, że zaznaczona jest opcja „Wyświetl aktualnie uruchomioną grę jako komunikat o stanie”.

 5. Przejdź do „Połączeń” i połącz swoje konto Steam.

 6. Po zakończeniu uruchom Wśród nas.

 7. Poprowadź grę.

 8. Przejdź do Discord i wybierz przycisk „Załącznik”.
 9. Zaproś kilku znajomych i wejdź na kanał głosowy, aby rozpocząć grę.

Wysyłanie zaproszeń na Discord sprawia, że ​​gra ze znajomymi jest bardzo wygodna. Nie musisz nawet wielokrotnie kopiować i wklejać kodu lobby. Po prostu wyślij zaproszenie swoim znajomym, a oni przyjdą do biegu.

Najpierw upewnij się, że masz uprawnienia do załączania plików do wiadomości. Najlepiej, jeśli masz serwer znajomych, którzy mogą dołączyć od razu. Jeśli jesteś na innym serwerze, którego nie jesteś właścicielem ani nie zarządzasz, najpierw sprawdź reguły.

Dodatkowe często zadawane pytania

Dlaczego warto korzystać z czatu zbliżeniowego w Among Us?

Czat zbliżeniowy dodaje dodatkowy element i warstwę głębi do gry. Możliwość mówienia w fazie roamingu sprawia, że ​​kłamstwo staje się jeszcze większym wyzwaniem i możesz pytać się nawzajem, gdzie byłeś wcześniej. Chociaż możliwe jest również oszukiwanie w CrewLink, zrujnowałoby to wrażenia dla wszystkich.

Członkowie załogi znajdą ręczenie za i wymianę informacji z innymi możliwymi poza spotkaniami. Ponieważ każdy może ze sobą rozmawiać, Oszuści będą musieli ciężej pracować, aby zabić bez wykrycia. W końcu informacje szybko się rozchodzą.

Jednak nie jest to całkowita strata dla oszustów, ponieważ mogą również korzystać z czatu zbliżeniowego na swoją korzyść. Mogą kłamać i nakłaniać członków załogi do pójścia w rogi lub zmylić ich. Kiedy wszyscy są zdezorientowani, Oszust może łatwiej zabić członków załogi i obrócić ich przeciwko sobie.

Krótko mówiąc, czat zbliżeniowy może sprawić, że gra będzie jeszcze bardziej ekscytująca niż kiedykolwiek. Pozwala na dodatkowe warstwy strategii, których nie ma w obecnej wersji Among Us. Być może, gdy deweloperzy zintegrują tę funkcję, Among Us będzie jeszcze przyjemniejsze niż kiedykolwiek.

Czy Among Us natywnie obsługuje czat zbliżeniowy?

Nie w niezmodyfikowanej wersji. Jedynym sposobem komunikacji w oryginalnej wersji jest czat tekstowy w grze podczas spotkań. Czat zbliżeniowy wymaga użycia modów, takich jak CrewLink, ale ten mod jest dostępny tylko na PC.

Istnieje jednak sposób na grę na telefonie komórkowym i cieszenie się czatem zbliżeniowym. Korzystanie z czatu zbliżeniowego jest możliwe podczas korzystania z komputera i innych usług czatu głosowego. Jednak nie ma żadnych aplikacji do czatu zbliżeniowego, które nie wymagają komputera w pobliżu.

Co ona Ci powiedziała?

Z pomocą czatu zbliżeniowego Among Us staje się wysoce zniuansowaną grą, pełną psychologicznej wojny. Umiejętność rozmawiania poza spotkaniami może całkowicie zmienić strategie każdego, wymuszając bardziej skomplikowane i podstępne podejście do wygranej. Teraz, gdy wiesz, jak go używać na komputerze, gry staną się bardziej ekscytujące niż wcześniej.

Jakie inne funkcje chcielibyście wprowadzić twórcy aplikacji Among Us? Czy uważasz, że czat zbliżeniowy sprawi, że gra będzie ciekawsza? Daj nam znać, co myślisz w sekcji komentarzy poniżej.