Jak sprawdzić, kto jest właścicielem serwera Discord

Niektóre z najbardziej udanych serwerów Discord mają obecnie setki lub tysiące członków, którzy regularnie wchodzą w interakcję z platformą. A w niektórych przypadkach danego dnia może być kilka tysięcy postów. Możliwe, że istnieje palący problem, o którym chciałbyś porozmawiać z właścicielem jeden na jeden

Jak sprawdzić, kto jest właścicielem serwera Discord

Jak sprawdzić, kto jest właścicielem serwera Discord

Każdy serwer ma właściciela i co najmniej jednego moderatora, którego zadaniem jest między innymi nadzorowanie rozmów, publikowanie ogłoszeń i usuwanie członków, którzy nie przestrzegają wytycznych serwera.

Discord zaprojektował narzędzia, które pomogą Ci kategoryzować członków. Na przykład nazwiska osób z uprawnieniami administracyjnymi mogą być oznaczone określonym kolorem. Z drugiej strony takie narzędzia nie są obowiązkowe, więc rozróżnienie członków może być nieco trudne.

Na szczęście istnieje kilka różnych sposobów, aby dowiedzieć się, kto jest właścicielem serwera Discord.

1. Sprawdzanie za pomocą ustawień serwera

Deweloperzy Discord rozumieją, że czasami będziesz potrzebować pomocy od właściciela serwera. Z tego powodu właściciel ma przy swoim nazwisku koronę. Aby zobaczyć, kim są:

  1. Uruchom Discord z aplikacji komputerowej lub przeglądarki i wprowadź swoje dane uwierzytelniające, aby się zalogować.

  2. Przejdź do interesującego Cię serwera i kliknij pole nazwy serwera. Spowoduje to otwarcie sekcji zarządzania serwerem.

  3. Kliknij „Ustawienia serwera”.

  4. Kliknij „Członkowie”. Spowoduje to wyświetlenie listy wszystkich członków serwera.

  5. Przewiń listę, aż zobaczysz członka, który ma koronę obok swojego imienia.

I to wszystko. Po znalezieniu właściciela możesz rozpocząć czat, natychmiast wysyłając mu wiadomość.

2. Zapytanie

Chociaż korona jest bardzo pożądaną funkcją, która zapewnia właścicielowi Discord wiele przywilejów, nie wszyscy właściciele z dumą ją prezentują. Niektórzy mogą zdecydować się na rezygnację, jeśli nie chcą przyciągać niepotrzebnej uwagi, a Discord zapewnia na to sposób. W przypadku braku korony niezwykle trudno jest określić, kto jest właścicielem. Dobrą rzeczą jest to, że dzięki poręcznej sztuczce nadal możesz odkryć ich tożsamość.

Kiedy właściciel serwera Discord zdecyduje się zrezygnować z korony, nadal zachowuje uprawnienia administracyjne. Nadal będą pojawiać się na liście administratorów serwera, tylko że nie będzie oczywistego znaku (korony), który mógłby pomóc w wyróżnieniu ich jako superadministratora.

Aby dowiedzieć się, kto jest właścicielem, możesz wysłać wiadomość do jednego lub dwóch administratorów i poprosić ich o przekazanie tych informacji. Aby wysłać wiadomość DM do administratora, po prostu kliknij jego nazwę użytkownika. Otworzy się prywatny czat między wami.

Jeśli masz szczęście, możesz za pierwszym razem wylądować w DM właściciela.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jaka jest różnica między właścicielem a administratorem w Discord?

Właściciel jest superużytkownikiem z szerokim dostępem do wszystkiego na serwerze Discord. Mogą zmieniać ustawienia, dodawać i usuwać role, przesyłać pliki multimedialne, zarządzać uprawnieniami i usuwać członków z serwera według własnego uznania. Mogą również zmieniać nazwę serwera, a nawet tworzyć lub usuwać kanały według własnego uznania.

Administrator to użytkownik, któremu właściciel nadał określone uprawnienia. Mogą robić wszystko, co może zrobić właściciel, z wyjątkiem tego, że nie mogą wyrzucić z serwera żadnych innych administratorów ani właściciela. Ponadto nie mogą zdetronizować właściciela i przejąć korony, chyba że właściciel zdecyduje się dobrowolnie z niej zrezygnować. Administrator ma większą władzę niż członkowie, ale nie ma swobody rządów, jak właściciel.

Zabezpiecz swoją obecność

Discord przeszedł długą drogę, ale wciąż daleko mu do idealnej platformy. Podobnie jak inne platformy mediów społecznościowych, jest nękany mnóstwem problemów, z których kluczowym jest niemożność prawidłowego sprawdzenia użytkowników podczas dołączania. Oznacza to, że będą członkowie, którzy nie będą chcieli szanować osobistych granic lub angażować innych z uprzejmością i szacunkiem.

Znajomość właściciela serwera Discord oznacza, że ​​wiesz, z kim rozmawiać, gdy potrzebujesz pomocy. Prawdopodobnie zapewnia również najlepszy kanał do dzielenia się swoimi pomysłami i proponowania ulepszeń, które mogą przenieść serwer na wyższy poziom.

Czy jesteś entuzjastą Discorda? Czy wiesz, kto jest właścicielem wszystkich serwerów, do których dołączyłeś?

Zajmijmy się poniższą sekcją komentarzy.