Jak dodać dzwonek do iPhone'a 6S

Jeśli chodzi o personalizację iPhone'a, jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić, jest dostosowanie dzwonka. Podczas gdy personalizacja na iPhonie brakuje w wielu różnych obszarach, przynajmniej jesteśmy w stanie zmienić nasz dzwonek tak często, jak chcemy. Chociaż zmiana dzwonka na jeden z fabrycznie załadowanych dźwięków lub melodii Apple jest łatwa, zmiana go na żądany utwór lub dodanie dzwonka nie jest.

Jak dodać dzwonek do iPhone'a 6S

Niestety Apple nie ma szybkiego i łatwego sposobu na dodanie dzwonka do urządzenia. Zamiast tego musimy wykonać całą pracę sami. Chociaż proces nie jest zbyt trudny, może być dość czasochłonny, gdy robisz to kilka pierwszych razy. Oczywiście z czasem będzie łatwiej, ale skłamalibyśmy, gdybyśmy od samego początku powiedzieli, że to bardzo proste.

Problem polega na tym, że te dzwonki na iPhonie muszą być w określonym formacie, więc nie możesz po prostu wybrać utworu i automatycznie ustawić go jako dzwonek na iPhonie. Więc albo musisz znaleźć swoją piosenkę/dźwięk w odpowiednim formacie (co nie zawsze jest łatwym zadaniem), albo musisz przekonwertować piosenkę/dźwięk do właściwego formatu. Najpierw przyjrzymy się, co zrobisz, jeśli będziesz w stanie znaleźć odpowiednią piosenkę/dźwięk w odpowiednim formacie.

Jak dodać dzwonek do iPhone'a 6S (plik już w poprawnym formacie)

Krok 1: Pierwszą rzeczą do zrobienia jest pobranie znalezionego pliku i umieszczenie go na pulpicie.

Krok 2: Stamtąd będziesz chciał podłączyć iPhone'a 6S lub inne urządzenie do komputera, a następnie otworzyć iTunes.

Krok 3: W iTunes musisz przejść do Plik> Dodaj do biblioteki i nawigować po lokalizacji i dodać żądane dzwonki.

Krok 4: W obszarze Ustawienia naciśnij Dźwięki, a następnie Synchronizuj dźwięki i wybierz wszystkie lub tylko kilka, które chcesz.

Krok 5: Po naciśnięciu przycisku Zastosuj wszystkie dzwonki zostaną dodane do telefonu i będą dostępne podczas zmiany dzwonka w menu Ustawienia.

Jeśli jednak żądanego utworu lub dźwięku nie można znaleźć w formacie dzwonka, będziesz musiał samodzielnie zmienić i zmodyfikować plik. Oto kroki, aby to zrobić i być przygotowanym, jest to nieco bardziej czasochłonne niż ostatnia metoda.

Jak dodać dzwonek do iPhone'a 6S (musisz zmienić format)

Krok 1: Pierwszym krokiem jest otwarcie iTunes i znalezienie utworu, który chcesz zamienić w dzwonek. Jeśli utworu nie ma w Twojej bibliotece iTunes, to nie zadziała, więc zdecydowanie potrzebujesz sposobu, aby mieć go w swojej bibliotece iTunes. Niezależnie od tego, czy go kupisz, czy po prostu przeciągnij i upuść, to Twoja decyzja. Maksymalna długość dzwonka na iPhonie to tylko 30 sekund, więc upewnij się, że utwór, którego chcesz użyć, zawiera odpowiednią część utworu lub upewnij się, że sam plik jest krótki. Oczywiście możesz również znacznie skrócić dzwonek, jeśli chcesz tylko kilkusekundowego klipu, nie ma potrzeby, aby był to cały 30 sekund.

Krok 2: Aby zamienić utwór w dzwonek, musisz pobrać z niego klip (jeśli jest dłuższy niż 30 sekund, które to utwory). Sposób, w jaki to zrobisz, polega na kliknięciu prawym przyciskiem myszy utworu, naciśnięciu przycisku Pobierz informacje, a następnie kliknięciu opcji. W zakładce opcji zobaczysz start i stop. To jest miejsce, w którym poświęcisz czas, w którym chcesz, aby klip się rozpoczynał i zatrzymywał, aby uzyskać dzwonek. Być może będziesz musiał posłuchać piosenki kilka razy, aby dokładnie wiedzieć, jaką część utworu chcesz i w jakich godzinach rozpocząć i zakończyć. Gdy już go zdobędziesz, po prostu naciśnij OK.

Krok 3: Następnie chcesz utworzyć wersję AAC utworu, klikając prawym przyciskiem myszy i wybierając Utwórz wersję AAC. Teraz będziesz mieć oryginalną i AAC wersję utworu lub pliku. Upewnij się, że możesz określić, która wersja jest wersją AAC, po prostu nadając jej inną nazwę. Następnie możesz przejść dalej i przywrócić oryginalną piosenkę do pełnej długości, ponieważ masz teraz nowy plik, który jest tylko małym klipem utworu.

Krok 4: Następnie chcesz kliknąć klip AAC i wybrać Pokaż w Finderze, a następnie kliknąć utwór prawym przyciskiem myszy i wybrać Uzyskaj informacje. W sekcji Nazwa i rozszerzenie zmień rozszerzenie z .m4a na .m4r, a następnie zapisz je. Następnie przeciągnij plik na pulpit. Teraz będziesz w zasadzie w punkcie wyjścia dla ostatniej metody.

Krok 5: Nadszedł czas, aby podłączyć iPhone'a 6S lub inne urządzenie do komputera i otworzyć iTunes. Wybierz trzy kropki obok telefonu i kliknij Dźwięki. Następnie przeciągnij plik z pulpitu do folderu Tony w iTunes. Od tego momentu kliknij iPhone'a u góry, a następnie kliknij Synchronizuj tony, a po wybraniu nowego tonu lub tonów możesz nacisnąć Zastosuj.

Krok 6: Po zsynchronizowaniu i zastosowaniu wróć na iPhonie, a następnie przejdź do Ustawień, następnie dźwięków i wreszcie dzwonków. Twoje nowe dzwonki powinny znajdować się na samej górze listy. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć, a wtedy będzie to Twój dzwonek. Możesz powtarzać ten proces tyle razy, ile chcesz i tworzyć tyle dzwonków, ile chcesz, a nawet możesz przypisać dzwonki lub dźwięki do określonych osób w twoich kontaktach!

Korzystając z jednej z tych dwóch metod, powinieneś być w stanie dodać własny dzwonek do iPhone'a. Chociaż byłoby wspaniale, gdyby pozwolili na łatwiejszy sposób na zrobienie tego, ten proces krok po kroku staje się łatwiejszy, gdy robisz to częściej. Z biegiem czasu staniesz się biegły w zmianie typu pliku, skracaniu pliku, a następnie dodawaniu go do iTunes i urządzenia.