Jak sprawdzić ruch w Mapach Google

Mapy Google są świetne do wielu rzeczy. Możesz uzyskać wskazówki dojazdu, poznać różne kraje lub punkty orientacyjne, przyjrzeć się nowemu obszarowi z widokiem ulicy, reklamować swoją firmę, a nawet dowiedzieć się, jaki będzie ruch w drodze do lub z pracy. Ten samouczek przeprowadzi Cię przez proces sprawdzania ruchu w Mapach Google na komputerze i telefonie.

Jak sprawdzić ruch w Mapach Google

Mapy Google są dość proste w użyciu na dowolnym urządzeniu. Ale mapy GPS nie są dobre, jeśli nie możesz oszacować, ile czasu zajmie ci dotarcie do jakiegoś miejsca lub jakie trasy podróży. Przejdźmy od razu do nauczenia Cię, jak sprawdzać ruch w Mapach Google.

Sprawdzanie ruchu w Mapach Google

Przed ostatnimi aktualizacjami sprawdzanie ruchu było trochę uciążliwe. Teraz ruch został umieszczony z przodu i na środku widoku mapy i oferuje wiele szczegółów na temat warunków drogowych na Twojej trasie. Pokaże również zamknięte drogi i zaoferuje kolorowy przewodnik po poziomach ruchu na danym obszarze.

Ruch ma znacznie wyższy priorytet w Mapach Google i to na lepsze.

Na szczęście w Mapach Google łatwo jest zobaczyć ruch w czasie rzeczywistym. Oto, co musisz zrobić:

Na komputerze

 1. Przejdź do serwisu Mapy Google.
 2. Wpisz lokalizację, do której chcesz się udać, a następnie kliknij „Wskazówki”.
 3. Przejrzyj trasę w poszukiwaniu żółtych lub czerwonych przerw w linii.

W aplikacji

 1. Otwórz Mapy Google na smartfonie lub tablecie.
 2. Wpisz lokalizację, do której chcesz się udać.

 3. Kliknij „Wskazówki” na dole strony.

 4. Podgląd trasy.

Notatka: Zwróć uwagę na ostrzeżenie u dołu mapy. Mapy Google automatycznie dostarczają informacje, które mogą utrudnić podróżowanie w określonym obszarze, np. pogoda.

Zobaczysz szczegółową analizę ruchu aktualnego czasu i miejsca na głównym widoku mapy. Na dole znajduje się legenda kolorów, ale zasadniczo Zielony drogi są w porządku dla ruchu, podczas gdy Pomarańczowy oraz czerwony pokaż zatory lub duży ruch. Jeśli ustawisz początek i miejsce docelowe, opcje trasy również pokażą te kolory, aby dać ci wyobrażenie, czego się spodziewać. Jednak Google automatycznie wybiera najszybszą trasę.

Sprawdź wzorce ruchu

Kolejną świetną funkcją zapewniającą płynną podróż jest wiedza, kiedy należy podróżować. W czasach Rand McNally's i MapQuest wiedzieliśmy, że należy unikać dużych miast w porannych i wieczornych godzinach szczytu. Ale dzisiaj Google poda najbardziej ruchliwe czasy na prawie każdej drodze w oparciu o średnie natężenie ruchu.

Wszystko, co musisz zrobić, to wprowadzić miejsce docelowe, tak jak to zrobiliśmy powyżej, i kliknąć „Wskazówki”. U dołu ekranu dotknij „Kroki”.

W tym miejscu możesz zobaczyć najbardziej ruchliwe godziny na podróżowanie drogami sugerowanymi przez Mapy Google, aby bezpiecznie dotrzeć do celu.

Sprawdź przyszły ruch w Mapach Google

Ta funkcja jest idealna do planowania podróży, o której wiesz, że wyjedziesz o określonej godzinie. Jeśli nie planujesz wyjeżdżać na chwilę, możesz określić czas podróży, a Mapy Google dołożą wszelkich starań, aby przewidzieć, jak będzie wyglądał ruch. To jest prognoza, więc nie będzie dokładnie właściwa, ale wydaje się być dość dokładna.

Na komputerze:

 1. Ustaw punkt początkowy i miejsce docelowe w Mapach Google
 2. Wybierz Wyjedź teraz w niebieskiej części lewego menu i wybierz Wyjazd o, aby ustawić czas urlopu, lub Przyjazd do, aby ustawić żądany czas przybycia.
 3. Zezwól na aktualizację mapy.

W Androidzie:

 1. Ustaw punkt początkowy i miejsce docelowe w aplikacji Mapy Google.
 2. Wybierz ikonę menu z trzema kropkami u góry i wybierz Ustaw czas odlotu i przyjazdu.
 3. Ustaw czas i zezwól na aktualizację mapy.

Ta funkcja jest również dostępna w systemie iOS, ale zamiast prognozy wybierasz opcję „Ustaw przypomnienie na wyjście”.

Pamiętaj tylko, że Mapy Google przewidują ruch na podstawie wcześniejszych zachowań i nie mogą przewidzieć wypadków, zamknięć dróg ani zwykłych nieprzewidzianych rzeczy, które widzimy podczas dojazdów. Pozwól, aby mapa aktualizowała się podczas podróży, aby otrzymywać powiadomienia o wszelkich zmianach na trasie. Następnie możesz zmusić aplikację do objazdu lub obejścia poważnych opóźnień.

Wysyłaj wskazówki dojazdu z Google Maps Desktop na swój telefon

Czy wiesz, że możesz zaplanować trasę na komputerze, a następnie poprosić Google o przesłanie jej na telefon? Dopóki jesteś zalogowany w Google na telefonie, możesz zaplanować trasę na komputerze, a następnie przesłać ją do telefonu jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. To bardzo fajna funkcja, która pozwala zaplanować ją na dużym ekranie, a następnie używać jej na przenośnym.

 1. Zaplanuj trasę w Mapach Google na swoim komputerze.
 2. Wybierz „Wyślij wskazówki dojazdu do telefonu” z menu po lewej stronie.
 3. Poczekaj chwilę, aż pojawi się na Twoim telefonie.

Powinieneś otrzymać powiadomienie na swój telefon, gdy trasa się pojawi i powinno pojawić się po otwarciu aplikacji Mapy. Fajne hę?

Często Zadawane Pytania

Czy Mapy Google dokładnie raportują ruch?

Mapy Google są ogólnie bardzo godne zaufania pod względem wzorców ruchu. W ostatnich latach aplikacja stała się niezwykle podatna na zmieniające się warunki drogowe. Aplikacja będzie się stale aktualizować, zmieniając czas przybycia, wraki i opóźnienia w zależności od tego, czego doświadczają inni użytkownicy Map Google na zamierzonej trasie.

Być może zauważyłeś, że coraz trudniej jest skrócić czas jazdy (jeśli jesteś konkurencyjny), jest to spowodowane doskonałym algorytmem Google Maps. A jeśli Mapy Google każą ci wybrać alternatywną trasę (np. zjechać z autostrady i jeździć trochę bocznymi drogami), możesz chcieć posłuchać, aby przez chwilę nie siedzieć w bezruchu.

Czy Mapy Google pokazują warunki drogowe?

Chociaż Mapy Google nie ostrzegają Cię o określonych warunkach drogowych, poinformują Cię, czy istnieją specjalne prognozy pogody lub coś, co może wpłynąć na czas podróży. Jeśli chcesz wiedzieć, czy drogi są bezpieczne, najlepiej skontaktuj się z lokalnym Departamentem Transportu w celu uzyskania aktualizacji warunków drogowych.