Jak utworzyć pulpit nawigacyjny w SmartSheet

Jeśli Twój zespół korzysta ze Smartsheet, wiesz już, jak ważna jest umiejętność tworzenia i projektowania idealnego pulpitu nawigacyjnego. To intuicyjne narzędzie do komunikacji jest idealne do prezentowania różnego rodzaju treści, które każdy może przeglądać i edytować. Dzięki wszechstronnemu wyborowi widżetów, które Smartsheet ma do zaoferowania, Twoje pulpity nawigacyjne mogą naprawdę przyczynić się do rozwoju Twojego zespołu i wydajności Twojej firmy.

Każdy pulpit nawigacyjny w Smartsheet to w zasadzie puste płótno, na którym można dodawać wszystkie rodzaje informacji, w tym treści wizualne, statystyki, osie czasu i ważne raporty. Informacje te można udostępniać za pomocą widżetów, które można dodawać, dostosowywać i usuwać.

Po zakończeniu tworzenia pulpitu możesz dodać współpracowników, aby mogli przeglądać i edytować wszystkie prezentowane przez Ciebie informacje. Oto jak utworzyć pulpit nawigacyjny, organizować widżety, dodawać osoby i dostosowywać go.

Aby utworzyć pulpit nawigacyjny w Smartsheet, wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz Smartsheet.
 2. Kliknij ikonę „+” na lewym pasku bocznym.

 3. Przejdź do strony „Utwórz”.

 4. Wybierz „Pulpit nawigacyjny” z listy opcji.

 5. Wpisz tytuł swojego pulpitu nawigacyjnego.

 6. Kliknij OK."

To wszystko. Pomyślnie utworzyłeś pulpit nawigacyjny w Smartsheet. Jednak to, co masz teraz, to pusta tablica. Zanim dodasz członków swojego zespołu, musisz najpierw wstawić wszystkie istotne dane do pulpitu nawigacyjnego. Dlatego musisz przygotować wszystkie dane, które będą prezentowane w dashboardzie.

Przygotowywanie danych

Bez względu na to, jak zorganizowany może wydawać się Twój pulpit nawigacyjny, jeśli nie zawiera właściwych informacji, cała Twoja ciężka praca pójdzie na marne. Dlatego ważne jest, aby przygotować dane przed rozpoczęciem projektowania dashboardu. Tak więc, zanim zaczniesz, poświęć trochę czasu na przemyślenie kilku czynników.

Najpierw rozważ ogólny cel swojego pulpitu nawigacyjnego. Czy chcesz, aby pulpit nawigacyjny prezentował jakiś rodzaj wyników, być może ogólną wydajność Twojego zespołu? Czy Twoim celem jest wyjaśnienie czegoś lub napisanie instrukcji do określonego projektu? A może chcesz, aby pulpit nawigacyjny Smartsheet był miejscem, w którym każdy może znaleźć zasoby, których potrzebuje do swojej pracy?

Następnie weź pod uwagę odbiorców. Innymi słowy, rozważ osoby, którym planujesz udostępnić pulpit nawigacyjny. Ta publiczność może składać się ze współpracowników, kadry kierowniczej lub klientów. Musisz zaplanować, jak zaprezentujesz swoje dane zgodnie z odbiorcami.

Aby przygotować dane do pulpitu nawigacyjnego, użyj innych funkcji Smartsheet. Możesz na przykład użyć podsumowania arkusza, aby uporządkować wszystkie dane, a także wyróżnić najważniejsze informacje. Raporty to kolejny sposób na uchwycenie wszystkich istotnych części każdego projektu. Wreszcie, jeśli chcesz stworzyć portfolio, dobrym rozwiązaniem są arkusze Roll-Up. Co więcej, tego typu arkusze są również dobrze dopasowane do metryk wysokiego poziomu.

Budowa i projektowanie

Po przygotowaniu wszystkich danych i utworzeniu dashboardu nadszedł czas na dodanie wszystkich ważnych komponentów – widżetów. Istnieje osiem typów widżetów, które ma do zaoferowania Smartsheet: Tytuł, Sformatowany tekst, Metryka, Wykres, Skrót, Raport, Obraz i Treść internetowa.

Zacznijmy od tytułu. Oto, co musisz zrobić, aby rozpocząć korzystanie z pulpitu nawigacyjnego:

 1. Otwórz swój pulpit nawigacyjny w Smartsheet.
 2. Przejdź do ikony ołówka w prawym górnym rogu pulpitu nawigacyjnego.

 3. Kliknij ikonę „+” na prawym pasku bocznym.

 4. Wybierz „Tytuł” ​​z listy widżetów.

 5. Wpisz tytuł swojego pulpitu nawigacyjnego.

 6. Kliknij w dowolnym miejscu poza tytułem, aby go zapisać.

Widżet Rich Text służy do dodawania opisu, który oddaje istotę pulpitu nawigacyjnego. Dodajesz go w ten sam sposób, w jaki wstawiłeś tytuł, a zostanie on umieszczony bezpośrednio pod twoim tytułem. Co więcej, masz możliwość edycji rozmiaru, czcionki i koloru tekstu.

W przypadku bardziej skomplikowanych widżetów, takich jak Metryka i Raport, musisz przesłać plik lub dane. Widżet Raport pozwoli Ci zaprezentować cały raport w zminimalizowanej formie. Oto jak to się robi:

 1. Otwórz swój pulpit nawigacyjny.
 2. Kliknij ikonę ołówka w prawym górnym rogu ekranu.

 3. Wybierz ikonę „+” na prawym pasku bocznym.

 4. Przejdź do „Raportu”.

 5. Wybierz „Dodaj raport” na nowej karcie.

 6. Wybierz projekt, który chcesz wstawić i kliknij "OK".

Jeśli chcesz dodać widżet Metryka, kroki są takie same. Widżet Metryka umożliwia wyróżnienie kluczowych punktów określonego arkusza. Co więcej, każdy widżet można dostosować, co oznacza, że ​​możesz umieścić go w dowolnym miejscu na pulpicie nawigacyjnym. Możesz także zmienić jego rozmiar, jeśli chcesz.

Jeśli chcesz dodać link do swojego pulpitu nawigacyjnego, to widżet, którego szukasz, to Skrót. Nie tylko pozwala to na dodanie adresu URL do innego pliku Smartsheet, ale możesz dodać link do praktycznie wszystkiego, co chcesz. Ponadto możesz przesłać plik ze swojego komputera.

Kolejną przydatną funkcją jest widżet Obrazek, za pomocą którego można dodawać dowolne treści wizualne. Możesz przesłać obraz z komputera, Dysku Google, OneDrive, Box i Dropbox.

Ponieważ chcesz, aby wszystkie widżety zmieściły się na pulpicie nawigacyjnym, dobrym pomysłem jest poczekanie, aż dodasz je wszystkie, zanim zaczniesz zmieniać ich rozmiar. Po prostu przeciągnij rogi widżetu, aby go powiększyć lub zmniejszyć. Upewnij się, że pulpit nawigacyjny nie jest przeładowany zbyt dużą ilością informacji. Innym sposobem na upewnienie się, że wszystko wygląda na uporządkowane, jest trzymanie się podobnych schematów kolorów.

Szybkim sposobem dodania widżetu podobnego do już utworzonego jest kliknięcie ikony „+”. Od tego momentu przejdź do opcji „Klonuj widżet”. Możesz utworzyć tyle kopii, ile potrzebujesz.

Kiedy w końcu skończysz z pulpitem nawigacyjnym, nadszedł czas, aby udostępnić go współpracownikom. Wykonaj następujące kroki:

 1. Przejdź do przycisku „Udostępnij” w prawym górnym rogu pulpitu nawigacyjnego.
 2. W polu „Zaproś współpracowników” dodaj kogo chcesz.
 3. W sekcji „Uprawnienia” wybierz, czy chcesz, aby inni mogli edytować Twój panel.
 4. Wpisz temat pulpitu nawigacyjnego.
 5. Jeśli chcesz, dodaj wiadomość. Ta część jest opcjonalna.
 6. Zdecyduj, czy chcesz powiadomić dodane osoby.
 7. Kliknij „Udostępnij pulpit”.
 8. Wybierz „Zamknij”. Otrzymasz link z zaproszeniem, który możesz wysłać członkom swojego zespołu.

Inną opcją jest opublikowanie go. Wybierz, czy będzie on dostępny dla wszystkich, czy będzie potrzebny link z zaproszeniem, aby uzyskać dostęp do Twojego pulpitu nawigacyjnego.

Zaprojektuj najlepsze pulpity nawigacyjne w Smartsheet

Teraz wiesz, jak tworzyć kokpity w Smartsheet. Wiesz również, jak dodawać widżety, dostosowywać je i udostępniać swój pulpit nawigacyjny swojemu zespołowi. Gdy już to opanujesz, wkrótce przekonasz się, że możesz być naprawdę kreatywny ze wszystkimi szablonami Smartsheet.

Czy kiedykolwiek wcześniej tworzyłeś pulpit nawigacyjny w Smartsheet? Czy używałeś któregoś z widżetów wymienionych w tym przewodniku? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.