Jak dodać muzykę do iPoda bez iTunes

Chociaż smartfony zastąpiły potrzebę osobnego odtwarzacza mp3/mp4, iPody to po prostu coś innego. Nawet iPod Classic wciąż można znaleźć wśród użytkowników, ponieważ Apple sprzedało mnóstwo iPodów w Stanach Zjednoczonych, kiedy nie mieliśmy problemu z płaceniem za każde pobranie. Pomaga również to, że iPody ogólnie oferują dłuższą żywotność baterii i fantastyczną jakość dźwięku, która nie została jeszcze przekroczona.

Jak dodać muzykę do iPoda bez iTunes

Oczywiście wszystkie dobre rzeczy często mają swój haczyk. Podobnie jak iPhone, potrzebujesz iTunes do przechowywania muzyki na dowolnym iPodzie. Czy nie?

Dlaczego nie iTunes?

Istnieją sposoby dodawania muzyki do iPodów bez iTunes, które wkrótce omówimy w tym przewodniku. Ale dlaczego w ogóle nie chcesz korzystać z iTunes? Jest intuicyjny (istota każdego produktu Apple), a interakcja między systemami iOS i macOS jest płynna.

Ale jest problem. Nie jest tak zoptymalizowany do użytku z urządzeniami PC. Tu i tam może być niezgrabny i powolny. Ponadto użytkownik Androida musi tylko przeciągnąć i upuścić, aby załadować swoje urządzenie pełne muzyki. Z przyjemnością dowiesz się, że możesz to zrobić również ze swoim iPodem!

Przedmioty, których będziesz potrzebować

Na szczęście nie będziesz potrzebować żadnych dodatkowych elementów, aby dodać muzykę do iPoda bez iTunes, chyba że najpierw musisz przenieść muzykę z innego miejsca na komputer.

Potrzebujesz tylko:

  1. Twój iPod
  2. Kabel do ładowania iPoda USB

Dodawanie muzyki do iPoda bez iTunes

Wystarczy jednorazowa sesja ulepszania. No to ruszamy.

1. Podłącz go

Jak można się domyślić, pierwszym krokiem byłoby podłączenie iPoda do komputera. Jeden koniec kabla jest podłączony do iPoda, a drugi do jednego z wolnych portów USB w komputerze. Twój komputer automatycznie zainstaluje sterownik dla Twojego urządzenia Apple. Po zainstalowaniu w prawym dolnym rogu pojawi się powiadomienie.

2. Wyłącz użycie dysku

Jeśli korzystasz z iTunes do przesyłania muzyki do iPoda, być może masz włączone korzystanie z dysku. Zanim przejdziesz do innych kroków, otwórz iTunes i odznacz „Włącz użycie dysku”.

opcje

3. Ukryte pliki, foldery i dyski

Przejdź do Start, wpisz Panel sterowania i wejdź do Panelu sterowania. Znajdź (możesz przeszukać Panel sterowania) Opcje Eksploratora plików, a gdy już tam będziesz, wybierz kartę Widok i przewiń w dół, aż zobaczysz opcję "Pokaż ukryte pliki, foldery i dyski". Teraz kliknij, naciśnij Zastosuj i zamknij okno.

pokaż ukryte pliki, foldery i dyski

4. Ten komputer!

Znajdź „Ten komputer” (lub „Komputer” lub „Mój komputer” w wersjach starszych niż Windows 10). Po wejściu do tego komputera kliknij dwukrotnie dysk o nazwie „iPod”, aby wejść.

5. Muzyka

W folderze iPod znajdziesz inny zatytułowany „Muzyka”. To jest główny folder muzyczny Twojego iPoda. Jeśli twój iPod jest pusty, nic w nim nie zobaczysz, ale jeśli już przesłałeś muzykę za pomocą iTunes, zobaczysz kilka losowych cyfr i liter. Nie martw się, iTunes zmienia nazwy tych utworów podczas procesu przesyłania.

6. Przeciągnij i upuść

Wszystko, co musisz teraz zrobić, to przejść do folderu, w którym przechowujesz muzykę, wybrać, co chcesz przenieść, i wykonać proste przeciąganie i upuszczanie do folderu Muzyka iPoda z poprzedniego kroku. Upewnij się, że cała muzyka, którą chcesz przenieść do iPoda, została przeniesiona bezpośrednio do folderu Muzyka, a nie jako sam folder lub do nowego podfolderu.

Musisz to zrobić tylko raz

Po pomyślnym wykonaniu wszystkich tych kroków powinno być możliwe bezproblemowe przeciąganie i upuszczanie muzyki na urządzenie iPod. Najlepsze w tym jest to, że kiedy wszystko ustawisz w ten sposób, nie musisz przez to ponownie przechodzić.

Istnieją jednak inne sposoby na zrobienie tego. Czy znasz inny sposób dodawania muzyki do iPoda bez iTunes? Jeśli tak, pamiętaj, aby podzielić się nim ze społecznością poniżej, w sekcji komentarzy!