Jak naprawić Chromebooka, który się nie ładuje

W ciągu ostatnich kilku lat Chromebooki stały się niezwykle popularne. Zwykle lekki, łatwy w użyciu i tańszy niż inne laptopy dostępne obecnie na rynku, Chromebook jest świetny dla uczniów, nauczycieli, pisarzy i nie tylko. Chromebook to laptop z systemem operacyjnym Chrome. Oznacza to, że nie przypomina komputera Mac lub PC, ale zawiera wiele funkcji w prostym urządzeniu.

Jak naprawić Chromebooka, który się nie ładuje

Podobnie jak większość sprzętu w dzisiejszych czasach, możesz napotkać awarie, takie jak problemy z ładowaniem. Jeśli Twój Chromebook się nie ładuje, napisaliśmy ten artykuł, aby pomóc Ci go ponownie uruchomić.

Jak rozwiązywać problemy z ładowaniem na Chromebooku

Po pierwsze, chcielibyśmy wspomnieć, że podobnie jak komputery PC, istnieje kilku producentów Chromebooków. Od Lenovo do HP, Twoje urządzenie może się różnić. Ale na wszystkich Chromebookach działa system operacyjny ChromeOS. Z tego powodu kroki rozwiązywania problemów dla wszystkich urządzeń z ChromeOS są prawie takie same.

Brak ładowania może wynikać z kilku czynników. Oto, co należy wziąć pod uwagę:

 • Ładowarka jest rozgrzana, niewłaściwie podłączona lub nie jest zasilana ze ściany.
 • Twoje gniazdko ścienne nie działa. Jest to często najczęściej pomijany problem związany z ładowaniem. Wypróbuj inne gniazdko, upewnij się, że włącznik światła jest włączony, jeśli jest podłączony do jednego, i wypróbuj oba gniazda na tym samym gniazdku.
 • Chromebook nie ładował się od bardzo dawna. Oznacza to, że włączenie może chwilę potrwać.

To tylko kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, zanim przejdziemy dalej. Często kilka chwil rozwiązywania problemów wymienionych powyżej pozwala zaoszczędzić dużo czasu na znalezienie rozwiązania.

Naprawy, gdy Chromebook nie jest włączony

Jeśli Twój Chromebook wyczerpał całą swoją moc i się nie włącza, w tej sekcji uwzględniliśmy poprawki.

1. Sprawdź kable ładowarki i podłączone gniazdko

Warstwa fizyczna jest zawsze pierwszym przystankiem na drodze do rozwiązywania problemów. Oznacza to, że będziesz chciał rzucić okiem na samą ładowarkę, zwłaszcza jeśli ten problem występuje po raz pierwszy. Możesz zacząć od upewnienia się, że zasilacz sieciowy jest prawidłowo podłączony do gniazdka ściennego. Często zdarza się, że widły wysuwają się z gniazd, zwłaszcza jeśli często przenosisz laptopa.

Strona ASUS

Jeśli połączenie działa poprawnie, może to oznaczać, że gniazdko nie działa prawidłowo. Na szczęście większość gniazdek ma dwa gniazda. Jeśli nie masz testera, aby sprawdzić, czy gniazdko faktycznie dostarcza prąd, śmiało podłącz zasilacz do sąsiedniego gniazdka. Jeśli musisz, możesz odłączyć wszystko, co obecnie zajmuje miejsce, aby sprawdzić, czy oryginalne gniazdo, do którego był podłączony zasilacz twojego laptopa, w rzeczywistości nie działa.

Należy pamiętać, że zasilacz sieciowy składa się w rzeczywistości z dwóch kabli. Jest ten, z którym teraz się bawisz, który podłącza się do gniazdka ściennego. Ten kabel ma drugi koniec, który podłącza się do samego adaptera. Drugi kabel to ten, który znajdziesz, który zaczyna się od adaptera, a kończy na połączeniu z laptopem. Upewnij się, że każdy z nich jest prawidłowo podłączony i ściśle przylega do odpowiednich punktów wejścia.

2. Funkcjonalność wskaźnika LED

Większość producentów Chromebooków włączyła wskaźnik LED, który informuje, że urządzenie wykrywa ładowarkę. Chociaż różnią się one w zależności od marki i modelu, powinny być dość łatwe do zauważenia.

Strona Samsung

Zakładając, że widzisz światło, Twój Chromebook trochę się ładuje. W takim przypadku możesz poczekać dwadzieścia do trzydziestu minut, zanim spróbujesz go włączyć. Sprawdź także dźwięki. Jeśli Twój Chromebook wydaje dźwięki, ale ekran jest czarny, może to oznaczać wadliwy ekran lub inny problem poza baterią.

Jeśli jednak dioda LED nadal się nie świeci, będziemy musieli głębiej zagłębić się w nasze rozwiązywanie problemów. Zwróć też szczególną uwagę na spód laptopa. jeśli dioda LED nie włącza się, ale spód laptopa i tak zaczyna się nagrzewać, odłącz go natychmiast, aby zapobiec dalszym komplikacjom.

3. Resetowanie wbudowanego kontrolera (EC)

Możliwe, że Twój Chromebook nie odpowiada na połączenie z ładowarką, ponieważ mogło się zawiesić. W takim przypadku możesz wykonać reset wbudowanego kontrolera, próbując go odblokować; upewnij się, że robisz to, gdy laptop jest nadal podłączony do ładowarki.

Aby wykonać reset EC, wykonaj następujące czynności:

 1. Upewnij się, że Twój Chromebook jest wyłączony (co prawdopodobnie jest, jeśli czytasz tę sekcję).
 2. Podłącz ładowarkę do gniazdka ściennego i do Chromebooka.
 3. Za pomocą klawiatury naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania i przycisk odświeżania.

 4. Zwolnij przycisk Odśwież, gdy Chromebook się włączy.

 5. Twój Chromebook powinien się teraz włączyć. Kiedy tak się stanie, będziesz musiał wykonać reset, aby przejść dalej.

Jeśli używasz tabletu Chromebook, użyj klawiszy zwiększania głośności i zasilania, aby wykonać ten krok.

Mamy nadzieję, że Twój Chromebook jest teraz włączony i działa bez zarzutu. Ale jeśli tak nie jest, musisz skontaktować się z producentem. Możesz mieć gwarancję lub potrzebujesz kroków rozwiązywania problemów dotyczących konkretnego urządzenia. Na szczęście Google ma tutaj listę producentów i ich numery telefonów, dzięki czemu możesz szybko uzyskać dodatkową pomoc.

Moc słabnie, ale Chromebook się nie ładuje

Ta sekcja jest przeznaczona dla osób z Chromebookami, które mają moc, ale nie będą trwać długo, ponieważ bateria nadal się nie ładuje. Dopóki laptop działa prawidłowo, możemy przejść do kroków rozwiązywania problemów.

Zanim przejdziemy dalej, sprawdź ładowarkę, zasilacz i gniazdko ścienne, tak jak zrobiliśmy to powyżej.

Gdy już to zrobisz i nadal musisz iść do przodu, możesz zacząć od wykonania następujących czynności:

 1. Najpierw całkowicie wyłącz Chromebooka, a następnie zamknij pokrywę.
 2. Następnie odłącz ładowarkę z gniazdka ściennego i odłącz laptopa od ładowarki.
 3. Następnie możesz ponownie podłączyć ładowarkę do Chromebooka, a następnie podłączyć zasilacz sieciowy do działającego gniazdka ściennego.
  • Upewnij się, że pokrywa pozostaje zamknięta przez cały ten proces.
  • Poszukaj wskaźnika LED. Jeśli pojawi się wskaźnik LED, Chromebook się ładuje. Musisz pozwolić mu ładować się bez zakłóceń przez około godzinę przed podniesieniem pokrywy.
 4. Spróbuj włączyć laptopa.

Jeśli te kroki zadziałały, jesteś czysty. Jeśli jednak problem nadal nie zostanie rozwiązany, a laptop nadal się nie ładuje, możemy przejść do rozwiązywania problemów.

1. Resetowanie wbudowanego kontrolera (EC)

Najpierw zrobimy ostatni krok z pierwszej sekcji rozwiązywania problemów. To, co chcesz zrobić, to jednocześnie nacisnąć i przytrzymać przyciski odświeżania i zasilania przez trzy sekundy, aby ponownie uruchomić laptopa (o ile masz jeszcze wystarczająco dużo soku, aby to zrobić). Jeśli nie uruchamia się, a bateria jest teraz rozładowana, spróbuj naładować ją ponownie. Oczywiście zrób to, nawet jeśli się uruchomi, inaczej byłby to bezcelowy krok.

Jeśli po zresetowaniu laptop nadal się nie ładuje, czas przejść do następnego kroku.

2. Weryfikacja ładowania zasilacza sieciowego

Chromebook jest wyposażony w sprytny sposób na sprawdzenie, czy zasilacz sieciowy faktycznie przesyła prąd do baterii laptopa. Proces ładowania jest dość prosty, więc jeśli bateria się nie ładuje, zaangażowanych jest tylko tyle części, które mogą stanowić problem.

Jeśli chcesz wiedzieć, że twój zasilacz sieciowy nie jest jedną z tych wadliwych części, wszystko, co musisz zrobić, to:

 1. Podłącz zasilacz sieciowy do działającego gniazdka ściennego i upewnij się, że drugi koniec jest podłączony do laptopa. Powinien pasować ciasno, bez kołysania.
 2. Jeśli laptop jest obecnie wyłączony, możesz go teraz włączyć.
 3. Otwórz przeglądarkę Chrome na swoim Chromebooku.
 4. To, co musisz teraz zrobić, to nacisnąć Ctrl+Alt+T klawisze jednocześnie w celu otwarcia Crosh .

 5. Wpisz następujące polecenie: test_akumulatora 1 we wskazanym obszarze w crosh, a następnie naciśnij Wchodzić klucz.
 6. Wyświetlone wyniki poinformują Cię, czy zasilacz sieciowy nie przepuszcza prądu i ładuje baterię Chromebooka.

To, co powinno być wyświetlane, jeśli zasilacz jest w porządku, to „Bateria ładuje się”. Jeśli tak nie jest, oznacza to, że zasilacz nie ładuje baterii i prawdopodobnie jest źródłem problemu. Natychmiast odłącz zasilacz sieciowy od gniazdka ściennego i dokładnie sprawdź, czy kable i zasilacz nie są przerwane lub wyszczerbione.

Posiadanie innej ładowarki pod ręką byłoby pomocne w tej sytuacji, ponieważ zapewniłoby lepszą perspektywę, jeśli obecny zasilacz sieciowy faktycznie zawodzi. Dla tych, którzy nie mają dodatkowego adaptera, prawdopodobnie nadszedł czas, aby oddać Chromebooka w ręce profesjonalistów. Zanieś go do najbliższego warsztatu technicznego, przekaż mu wszystkie kroki rozwiązywania problemów, które już wykonałeś, i zobacz, co mogą dla Ciebie zrobić. Lub…

3. Kontrola rozładowania baterii

Tutaj tylko staramy się być dokładni. Może to nic nie zrobić lub może faktycznie rozwiązać problem. W końcu, czy nie dlatego tu jesteś? Być może nadszedł czas, aby sprawdzić stan samej baterii. Jeśli bateria umiera, powinno być oczywiste, dlaczego się nie ładuje.

Wyniki, których będziesz szukać, to:

 • Akumulator o wartości procentowej powyżej 80% oznacza, że ​​mieści się w oczekiwanych granicach zużycia.
 • Bateria, która ma mniej niż rok i ma 50% lub mniej wartości procentowej, jest uznawana za poza oczekiwanymi limitami zużycia, a Twój Chromebook skorzysta na wymianie.
 • Wynik pokazujący „Nieznany” podczas testowania baterii oznacza, że ​​najczęściej będzie wymagał wymiany.

Aby przeprowadzić kontrolę stanu baterii za pomocą Chromebooka, wykonaj następujące czynności:

 1. Zacznij od odłączenia kabla ładującego aktualnie podłączonego do Chromebooka.
 2. Uruchom Chromebooka, włączając zasilanie i zaloguj się na swoje konto.
 3. Jeśli jakieś aplikacje są obecnie otwarte, musisz je zamknąć. Obejmuje to również wszystkie karty, które są automatycznie otwierane po uruchomieniu.
 4. Następnie zmniejsz jasność ekranu do najniższego poziomu.
 5. Uruchom przeglądarkę Chrome i w pasku adresu wpisz chrome://rozszerzenia/ , a następnie naciśnij Wchodzić .
  • Możesz także kliknąć ikonę Więcej… w prawym górnym rogu ekranu. Ten, który wygląda jak trzy pionowo ułożone kropki. Stamtąd wybierz Więcej narzędzi i wtedy Rozszerzenia .
 6. Wyłącz każde z rozszerzeń, przełączając każdy niebieski przełącznik, znajdujący się w prawym dolnym rogu każdego rozszerzenia, na szary. Przełącznik będzie wyświetlany w kolorze szarym, gdy jest wyłączony.
 7. Otwórz Crosh na swoim komputerze, naciskając jednocześnie Ctrl+Alt+T Klucze.
 8. Podobnie jak w kroku, który wykonałeś, aby sprawdzić, czy zasilacz sieciowy pozwala na przepływ prądu do akumulatora, umożliwiając jego ładowanie, wpisz test_akumulatora 1 do crosh, a następnie naciśnij Wchodzić .

Otrzymasz ten sam ekran, co poprzednio, tylko tym razem skoncentruj się na tym, co pokazuje aktualny stan baterii. W zależności od pokazanych wyników, bateria może być przyczyną twoich nieszczęść i może być konieczna jej wymiana.