Jak zmienić domyślną wyszukiwarkę w Safari dla Mac OS X?

Google jest największą i najpopularniejszą wyszukiwarką, więc ma sens, że Apple od dawna uwzględnia Google jako domyślną wyszukiwarkę w Safari. Ale Google nie jest idealną wyszukiwarką, a obawy związane z praktykami gromadzenia danych przez firmę skłoniły wielu użytkowników macOS do poszukiwania alternatywnych wyszukiwarek, które lepiej chronią prywatność użytkowników, takich jak KaczkaKaczkaGo.

Dla tych, którzy chcieliby, aby domyślna wyszukiwarka w Safari była czymś innym niż Google, jednym z rozwiązań jest po prostu przejście do witryny alternatywnej wyszukiwarki, ale w tym podejściu brakuje wygody szybkiego wyszukiwania w Internecie bezpośrednio z paska adresu Safari.

Jeśli w pewnym momencie zmieniłeś Google na inną wyszukiwarkę, możesz po prostu zmienić domyślną wyszukiwarkę w Safari z powrotem na Google.

Na szczęście możesz zmienić domyślną wyszukiwarkę w Safari, wykonując szybkie i wygodne wyszukiwanie za pomocą wybranej wyszukiwarki.

W tym artykule TechJunkie dowiesz się, jak zmienić domyślną wyszukiwarkę w przeglądarce Safari działającej w systemie macOS. Zauważ, że chociaż wiele osób nadal nazywa go Mac OS X, nowa oficjalna nazwa to macOS. Jednak macOS i Mac OS X to terminy, których można używać zamiennie, ponieważ oznaczają to samo, ale oficjalnie Apple nazywa to teraz macOS.

Jak zmienić domyślną wyszukiwarkę w Safari na Macu?

zmień wyszukiwarkę safari mac os xApple daje obecnie użytkownikom do wyboru cztery wyszukiwarki.

Uwaga: te instrukcje dotyczą nowszych wersji systemu macOS. Jeśli masz starszą wersję, opcje wyszukiwarki znajdziesz pod Ogólny zakładka preferencji.

 1. Otwórz Safari
 2. Wybierać Safari z paska menu Safari

 3. Z menu rozwijanego Safari wybierz Preferencje

 4. Kliknij na Szukaj patka

 5. Z menu rozwijanego wybierz swoją ulubioną wyszukiwarkę z Wyszukiwarka rozwijana lista menu: Google, Yahoo, Bing i DuckDuckGo

Po prostu wybierz żądaną wyszukiwarkę z listy rozwijanej, aby ustawić ją jako domyślną dla Safari na komputerze Mac.

Nie ma potrzeby ponownego uruchamiania Safari ani ponownego uruchamiania komputera Mac; zmiana zacznie obowiązywać natychmiast po dokonaniu wyboru. Teraz możesz wpisać co chcesz w pasku adresu, a Twoja ulubiona wyszukiwarka (zakładając, że jest to jedna z czterech dostępnych) pojawi się z informacjami, których szukasz.

Możesz teraz wygodniej przeszukiwać sieć za pomocą swojej ulubionej wyszukiwarki, choć fani wyszukiwarek niewymienionych powyżej mogą być rozczarowani.

Firma Apple nie zapewnia obecnie użytkownikom końcowym opcji zmiany domyślnej wyszukiwarki Safari na inne niż cztery powyższe opcje: Google, Yahoo, Bing i DuckDuckGo. Jeśli używasz starszej wersji Mac OSX, lista domyślnych silników jest ograniczona do trzech opcji.

Użytkownicy szukający łatwości dostępu do alternatywnych wyszukiwarek będą musieli skorzystać z rozszerzeń Safari lub ewentualnie użyć innej przeglądarki internetowej.

szukaj za pomocą duckduckgo safari mac os xJednym kliknięciem użytkownicy mogą zmienić domyślną wyszukiwarkę Safari na coś innego niż Google, na przykład DuckDuckGo skoncentrowaną na prywatności.

Jeśli chcesz jeszcze bardziej dostosować sposób wyszukiwania w Safari, zwróć uwagę na Uwzględnij wyszukiwarkę propozycje pole pod listą rozwijaną wyszukiwarek. Pozostawienie tego pola zaznaczonego spowoduje wyświetlenie sugerowanych zapytań wyszukiwania na podstawie słów, które do tej pory wpisałeś w pasku adresu Safari.

Opcja Uwzględnij sugestie wyszukiwarek może znacznie przyspieszyć wyszukiwanie złożonych lub długich zapytań, udostępniając kontekstową listę często wyszukiwanych terminów.

Inne opcje pól wyboru obejmują:

 • Sugestie Safari – Safari może oferować sugestie podczas pisania, co jest przydatne, ale niektórzy ludzie uważają to za irytujące.
 • Włącz szybkie wyszukiwanie witryn — Ta opcja umożliwia Safari buforowanie danych z wyszukiwań w witrynach internetowych, zapewniając szybszy dostęp do wyników wyszukiwania podczas wyszukiwania w przyszłości za pomocą inteligentnego pola wyszukiwania.
 • Wstępnie wczytaj najlepsze trafienie w tle – Gdy zaznaczysz to pole, Safari wstępnie załaduje stronę internetową, która jest najczęściej wyszukiwanym hasłem, co oznacza, że ​​witryna ładuje się znacznie szybciej, jeśli w końcu klikniesz pierwszy wynik wyszukiwania.
 • Pokaż ulubione – Po zaznaczeniu tego pola (które zwykle jest zaznaczone domyślnie) na pasku narzędzi Ulubione będą wyświetlane Twoje ulubione witryny internetowe. Ulubione są jak zakładki, z tym wyjątkiem, że są bardziej widoczne na pasku narzędzi Ulubione.

Zmiana ustawień domyślnych dla Safari – iPhone i iPad

Zmiana domyślnych ustawień Safari na najpopularniejszych urządzeniach mobilnych Apple jest nieco inna niż instrukcje dla komputerów Mac. Jeśli używasz iPhone'a lub iPada i chcesz usprawnić domyślną wyszukiwarkę, wykonaj następujące czynności:

 1. Wizyta Ustawienia na Twoim urządzeniu mobilnym
 2. Przewiń w dół i dotknij Safari

 3. Stuknij w Wyszukiwarka

 4. Wybierz Google, Yahoo, Bing lub DuckDuckGo

Wszystko gotowe!

Zmiana domyślnej wyszukiwarki – inne przeglądarki na Macu

Zakładając, że robisz krok, aby wybrać inną domyślną wyszukiwarkę w Safari, możesz również zaktualizować inne przeglądarki. Mac różni się nieco od komputera PC, więc opcje zmiany ustawień domyślnych w przeglądarkach są nieco inne we wszystkich wersjach.

Zmień domyślne wyszukiwanie w Mozilli na Macu

Fani Firefoksa mogą zaktualizować swoją domyślną wyszukiwarkę do Google, Bing, Amazon.com, DuckDuckGo, Twittera, eBaya, a nawet Wikipedii. Aby przełącznik zrobił to:

 1. Stuknij w trzy pionowe linie w prawym górnym rogu

 2. Kliknij „Preferencje” w menu

 3. Kliknij „Szukaj” po lewej stronie

 4. Przewiń w dół do „Domyślna wyszukiwarka” i kliknij menu rozwijane

To wszystko, co musisz zrobić z Mozillą, aby zacząć używać swojej ulubionej witryny jako opcji wyszukiwania.

Zmień domyślne wyszukiwanie w Chrome na Macu

Chrome umożliwia ustawienie domyślnej witryny wyszukiwania na Google, Bing, Yahoo!, DuckDuckGo lub Ecosia. Aby to zrobić:

 1. Kliknij na Menu opcja w prawym górnym rogu (wygląda jak trzy pionowe kropki)

 2. Kliknij Ustawienia na dole menu

 3. Możesz kliknąć Wyszukiwarka w menu po prawej stronie lub przewinąć w dół, aż zobaczysz opcję „Wyszukiwarka”.

 4. Kliknij menu rozwijane z etykietą i wybierz domyślną wyszukiwarkę.

Jeśli chcesz dodać własną wyszukiwarkę, a nie jest ona dostępna w menu rozwijanym, nie zniechęcaj się. Chrome pozwala ustawić dowolny adres URL jako domyślną opcję wyszukiwania. Kliknij „Zarządzaj wyszukiwarkami” poniżej menu rozwijanego, aby uzyskać dostęp do opcji dodania niestandardowej wyszukiwarki do Chrome. Pamiętasz AskJeeves.com (teraz ask.com)? – Możesz ustawić to jako domyślne, jeśli chcesz.