Jak wyłączyć automatyczne logowanie w Google Chrome

Wcześniej podczas korzystania z przeglądarki Chrome użytkownicy mogli logować się w różnych witrynach Google, takich jak Gmail, Dokumenty Google czy Dysk Google bez musisz zalogować się do samej przeglądarki Chrome.

Jednak począwszy od wersji 69 Chrome, Google po cichu wprowadził funkcję "automatycznego logowania", która automatycznie loguje Cię do Chrome po zalogowaniu się do usługi Google, takiej jak Gmail.

Było to frustrujące dla wielu użytkowników, ponieważ niektórzy wolą używać tylko konta lokalnego w Chrome i osobno korzystać z usług Google. W niektórych przypadkach mogą udostępniać przeglądarkę innym użytkownikom i nie chcieć nieoczekiwanie opuszczać swojego konta zalogowanego. Wielu użytkownikom trudno było wyłączyć funkcję automatycznego logowania. Na szczęście Google uwzględnił opinie użytkowników dbających o prywatność i włączył opcję wyłączenia automatycznego logowania wraz z wydaniem Chrome 70.

W tym artykule przedstawimy Ci, jak wyłączyć automatyczne logowanie w Google Chrome.

Wyłącz automatyczne logowanie Chrome na pulpicie

Najpierw upewnij się, że korzystasz z Chrome 70 lub nowszego. Możesz sprawdzić swoją wersję Chrome, wybierając Chrom menu rozwijane, a następnie wybierając O google chrome.

Alternatywnym sposobem na znalezienie wersji Chrome jest przeciągnięcie ikony z trzema kropkami w prawym górnym rogu i wybranie Pomoc następnie O google chrome.

Następnie poprowadzi Cię do ekranu pokazującego wersję Twojej przeglądarki Google Chrome.

Aby wyłączyć automatyczne logowanie w przeglądarce Google Chrome na komputerze, postępuj zgodnie z tymi instrukcjami:

  1. Wybierz Chrom menu rozwijane w lewym górnym rogu okna przeglądarki

  2. Wybierać Preferencje z menu rozwijanego

  3. Przewiń w dół, a następnie kliknij Zaawansowany aby rozszerzyć opcje

  4. Przełącz Zezwalaj na logowanie przez Chrome w pozycji wyłączonej

  5. Kliknij Wyłączyć coś aby potwierdzić, że chcesz „Wyłącz synchronizację i personalizację”

.

Aby sprawdzić, czy to zadziałało, zamknij, a następnie ponownie otwórz Chrome. Po wyłączeniu automatycznego logowania w Chrome możesz logować się w witrynach Google, takich jak Gmail czy Dokumenty, i, podobnie jak w starszych wersjach Chrome, pozostać wylogowanym z przeglądarki.

Wyłącz automatyczne logowanie w Chrome na Androida

Domyślnie aplikacja Google Chrome na urządzenia z systemem Android włącza funkcję automatycznego logowania. Możesz jednak wyłączyć go ręcznie, wykonując następujące czynności.

  1. Otwórz aplikację Google Chrome.

  2. Stuknij ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu ekranu.

  3. Następnie dotknij Ustawienia.

  4. Stuknij w Hasła.

  5. Stuknij pole wyboru obok opcji Automatyczne logowanie, aby usunąć znacznik wyboru.

Pamiętaj, że automatyczne logowanie wydaje się być domyślnie włączone w obecnej wersji Chrome, więc chociaż możesz je wyłączyć, musisz o tym pamiętać podczas konfigurowania nowej przeglądarki, aby uniknąć przypadkowego połączenia konta .

Istnieją zalety funkcji automatycznego logowania, takie jak synchronizacja historii i zakładek między urządzeniami i komputerami. Może się to przydać i zaoszczędzić czas na logowanie, więc zawsze możesz ponownie włączyć automatyczne logowanie, jeśli chcesz skorzystać z tych funkcji.

Czy masz jakieś wskazówki lub porady dotyczące poprawy prywatności w Google Chrome? Jeśli tak, powiedz nam o tym w komentarzach poniżej!